Sari la conținut

Compatrioti de tura Timisoara?


djwilly
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 629
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cam greu să mai treacă de 15 grade! Dar și sub poate fi OK, dacă nu bate vântul și e soare. Ieri au fost cam 10, am întâlnit multe mobre pe la Arad.

Din păcate eram cu conserva...

 

Haine groase, mânuși și putem ieși la o ciorbă caldă prin preajmă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam greu să mai treacă de 15 grade! Dar și sub poate fi OK, dacă nu bate vântul și e soare. Ieri au fost cam 10, am întâlnit multe mobre pe la Arad.

Din păcate eram cu conserva...

 

Haine groase, mânuși și putem ieși la o ciorbă caldă prin preajmă.

Nah eu nu ma bag, spor la pedale.

» Post actualizat in 27 Oct 2014 15:57

La un vin fiert vin :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica am fost la o tura de 330km. E frig pentru cine nu are echipament potrivit, pentru ca toamna nu-i ca vara ;)

 

https://plus.google.com/photos/104504690509937400026/albums/6074812083236467601?banner=pwa

 

Frumoase pozele... te mai incalzesti daca te dai offroad, am iesit si eu anul trecut pe la -4 C, soft enduro cu vechea mea motocicleta, Honda CB 500 - a fost fain dar mi-a trecut de iesit prin frig, oasele imi amintesc la schimbarile de temperatura ca mai bine o las mai moale... :)

 

Mobra mea doarme cuminte in garaj, tocmai la Bucuresti - am facut sambata trecuta ultima tura si am dus-o 600 km... daca e frumos weekendul asta ma duc incolo si o mai plimb prin imprejurimi... acolo a si nins dar s-a topit.

 

Mi-e dor de drumurile astea, vreau spre Deva... si n-am apucat sa mai fac o data Clisura Dunarii... :(

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am plecat la servici pe la ora 13. Erau in jur de 6 grade. A fost ok.

Seara cand am plecat acasa, pe la 22:10 erau -2 / -3 grade (ca sa nu spun mai putin).

Nu am manusi pentru vreme rece si vreau sa spun ca mi-ai congelat mainile. Pur si simplu dupa 10km nu-mi mai simteam mainile. Am oprit putin sa-mi revin si am continuat. In rest nu am avut probleme.

Cine nu are echipament adecvat mai bine sa stea linistit. Ziua cand sunt 7-8 grade e ok, dar daca te prinde seara e cam naspa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Vizitator darcocbr

Azi m-am gandit sa plec de la sat catre Timișoara (cca 150 km). Toate bune cat ma uitam din casa prin geamuri, soare, cer senin. Dar doar pana am iesit afara :| batea vantul de numa', in scurt timp s-a 'norat, a inceput sa picure. Cireasa de pe tort a fost ca a început si sa ninga ! Eu chiar numai inteleg vremea asta...unde sa mai plece omul cu mobra? Aveam si eu ceva timp sa l petrec in şa..dar n a fost sa fie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...