Sari la conținut

Compatrioti de tura Timisoara?


djwilly
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 629
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are cineva chef azi de o tura la cetatea Siria jud. Arad? E asfaltat pana sus (aproape). Poate f**em si de o baie in Ghioroc...?


» Post actualizat in 03 Sep 2016 12:47

post-46097-0-38653900-1472906821_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghost, drumul e asfaltat mai putin o portiune mica, pe bucata care urca la casute.

In rest se poate face cu orice mobra.

» Post actualizat in 19 Sep 2016 10:55

Și a fost întâlnirea... 33 de persoane, pentru un weekend - zic eu - foarte fain. În ciuda prognozelor meteo nașpa, vremea a fost excelentă.

Doar la întoarcere am fugărit un pic norii...

 

A fost on/off, după preferințe, unii alegând trasee pe asfalt, alții hoinărind pe coclauri.

Transalpina, Cheia, Strategica, Valea Cernei au fost bătute.

 

Două mostre:

 

post-79922-0-31756100-1474282323_thumb.jpg

 

post-79922-0-38299100-1474282354_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

E cineva dornic de o tura pe clisura pe partea sarbeasca a Dunarii ? O iesire de 2-3 zile de preferabil in weekend (dar posibil si in timpul sapt ) in iulie /august ? Cazare /masa la pensiunile din zona. Nu am un traseu stabilit , putem discuta legat de orice traseu/ perioada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Vezi ca trecerea de la nord la sud a Dunarii este la 10.30 ora Serbiei, adica 11.30 ora Romaniei, sunt 120 km pana la bac pe care ii faci in maxim 2 ore cu tot cu vama, deci poti sa pleci si la 9 catre 9.30

Pret bilet 450 dinari

Editat de danytm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mi.am luat recent un ktm 525 si Sunt interesat daca stie cineva in jurul timisoarei un traseu de 30 - 40 km de drum de tara camp unde sa.mi omor nevoia de adrenalina anu ce vine . Eventual daca e o trupa  cu motoare cross si mai bine .

Editat de MariusTm29
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Lunca timisului :) . De la sag la judeteanul care vine de la topolovat si mere spre buzias ai ceva km de off. Adrenalina adevarata dupa ploaie doar :) si mai ales cu gume de strada. Din pacate daca mergi de la sag, pe la un momendat va trebui sa folosesti digul ca sa ajungi la drumul care vine de la giroc sau sari peste portiunea aia si mergi direct de la drumu ce vine de la giroc.

2. Bencecu de sus herghelia de la herneacova si inapoi pe vale in benchecul de jos in N sau intoarcere pe la ianova in S, daca vrei mai palpitant o iei prin vie si cobori la lac cumva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...