Sari la conținut

Compatrioti de tura Timisoara?


djwilly
 Share

Postări Recomandate

@cstelia: Da, știu... tot caut, tot caut, da' colegii vor asfalt. Hai cu o propunere!

Editat de blorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 623
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Știu și asta... dar ce să-i fac, sincronul prost! :baldy: În plus, trebuie să prind ceva skill de off, vaca mare, eu greenhorn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai skills-uri prinzi daca iesi de pe asfalt si te ridici in scarite :) . Te anunt cand mai bagam o tura.

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Okidoki, stau pe recepție! Până atunci o s-o frec (și mobra, evident!) și pe câmp, prin zonă, să mă obișnuiesc cu peisajul.

Editat de blorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am inteles exact despre ce zi e vb , sambata sau duminica ? sambata ar fi posibil sa ma bag , chiar si pe off road :-) trage Cb-ul in orice garla :-))) am urcato pe la 3 ape dar dansam pe el la orice baltutza.( glumesc preferabil pe asfalt normal )

nu promit inca pt ca astep sa vad daca gasesc pe cineva sa-mi toarne sapele la casa, in cazul asta pun casca pe cap si calaresc betoniera ;-)))

 

 

paropos: daca aveti vreo cunostinta ce toarna sape mecanizate , help me out!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbim mâine, sa vedem cum e vremea! De ieșit ieșim undeva!

» Post actualizat in 20 Jun 2015 06:40

La 10.30-11.00, la Aral în Lugojului? Stabilim direcția?

» Post actualizat in 22 Jun 2015 14:10

Până la urmă n-a plouat, am ieșit vreo 6 inse și inși pe 10 roți, am ajuns prin Caransebes la Sarmisegetusa (Ulpia Traiana) și ne-am întors prin Hunedoara, Deva, Făget.

Din păcate nu s-au făcut poze, ci doar s-au adunat kilometri (pe lângă virșli, mici și plăcinte cu brânză și mărar).

 

...băi, dar chiar nicio poză???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Eu scot agregatul la asfalt un pic.

» Post actualizat in 12 Jul 2015 21:44

Am plimbat mobra spre Lipova, Zabrani, Arad, Secusigiu, Periam, Variaş și înapoi in Tm.

Nu foarte cald, a fost ok, chiar si de unul singur.

» Post actualizat in 20 Jul 2015 10:12

Pentru sâmbătă, 25.07, vreau să ies la o tură de o zi, spre Lugoj - Reșița - Anina - Bozovici - Herculane - clisura Dunării - Moldova Veche - cu întoarcere prin Cărbunari - Sasca Montană - Ciclova Română - Oravita - Bocsa - Buzias - Tm. După goagle sunt cam 550 km, plecare dimineata, pe răcoare (7.00 - 7.30), înapoi - când ajungem.

Varianta mai faină ar fi de întors pe malul sârbesc al Dumării, cu trecere cu bacul pe la Ram. În felul ăsta gustăm și ceva specialități sârbești...

 

Deocamdată suntem doi, dar ar merge în mai mulți. Cine se mai bagă?

Editat de blorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna initiativa, in functie de cum imi aranjez treaba pe la casa incerc sa ajung si eu ( nu promit inca) :-)

O mentiune la traseul propus de tine:

zona Sasca Romana- Oravita tin minte ca era drumul prost cu dif de nivel de la o banda la alta ( una asfaltata, cealalta nu) gropi sanatoase , dar poate au rezolvat de anul trecut

Bocsa ( via Berzovia)- Buzias e varza drumul , am fost cu motorul acum vreo luna si cu masina wknd asta...e aiurea rau partea din CS ,gropi adanci pe lungimea drumului si pline de nisip/pietricele.

 

Cu atentie si rabare e ok :-) vb mai pe sf sapt

 

PS: dar o tura pe la frati nostri maghiari la o balaceala cand?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge intr-o zi, cu plecare dimineata, pranzul la sarbi, intoarcerea seara. Distanta e cam aceeasi cu varianta prin Ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bocsa ( via Berzovia)- Buzias e varza drumul , am fost cu motorul acum vreo luna si cu masina wknd asta...e aiurea rau partea din CS ,gropi adanci pe lungimea drumului si pline de nisip/pietricele.

 

Cu atentie si rabare e ok :-) vb mai pe sf sapt

 

PS: dar o tura pe la frati nostri maghiari la o balaceala cand?

 

Salut. Mai bine renuntati varianta Bocsa-Berzovia-Buzias. Drumul este dezastru. Asa arata acum.

post-89476-0-82775400-1437397901_thumb.jpg

post-89476-0-26568300-1437397904_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam nașpa, într-adevăr!

 

În cazul ăsta, plecarea va fi dimineață spre Moravița, pentru a merge pe răcoare printr-o zonă plată și caldă dupămasa, iar la vremea căldurii maxime vom fi prin zone mai răcoroase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Moravita-Comoriste drumul este la fel de prost. de ce nu mergeti varianta Tm-Buzias-Lugoj-Resita-Anina-Bozovici-Herculane-Moldova Noua


» Post actualizat in 20 Jul 2015 15:14

P.S. pe retur de la Oravita luati ruta Anina, va intoarceti pe unde ati venit. Sa evitati Oravita-Moravita, drum prost.

post-89476-0-29622500-1437405113_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi nașpa să ne întoarcem pe același drum, când sunt atâtea drumuri neînvârtite...

Plecăm din Tm către Moravița, Varset, trecem cu Dunarea cu bacul la Ram - mâncăm - (re)intrăm în Ro pe la Porțile de Fier, Orșova, Iablanița - Eftimie Murgu, Anina, Reșița, Lugoj, Tm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdată suntem doi cu mobre ca cea din profilul meu, f800gsa si Sury (dacă ajunge) cu un CB500, parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, ia nu va mai vaitati de drumuri proaste, ca aveti enduro-touring-uri. Partea buna e ca cu cat sunt mai proaste drumurile cu atat mai putine masini circula pe ele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...