Sari la conținut

Bucuresti, 15.11.2014, Cimitirul Belu


heinrich08
 Share

Postări Recomandate

Mie mi-e frica de ce pot sa-mi faca altii, si asta ma tine in viata.

Jos palaria, ffff bine spus!!! pot sa pariez ca ai niste km la activ si cu masina...

Am realizat ca daca nu ai experienta de trafic, sa poti anticipa un pericol, nu ai sanse pe motor, nu ii pot intelege pe cei care nu au cat B pe permis, dar isi iau A-ul direct...fara legatura cu colegul implicat in accident, caruia ii doresc recuperare rapida....

Editat de iulian-isaia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si stii de ce se tot intampla...????

pentru ca DOBITOCUL nu ia decat o simpla amenda!!!!!

lege de kakat!!!!!

Ianachime de obicei la dobitoci de astia sti cum trebuie procedat ?

....am parcat motoru normal in parcare , un dobitoc a venit cu masina si-a facut loc in parcare ca-l deranja motocilcleta si bineteles ca a agatato si a rasturnato , clar ceva stricaciuni au fost dar idiotu iese repede din parcare si merge colea mai incolo unde era alt loc gol , cineva intre timp cheama politia care era cu vreo 200 metri mai sus pe strada , intre timp idiotu relax intra intrun local din care ies eu si i spun frumos hai so rezolvam ...el nimic ca nu are ce ca eu ocup to locu intr-o parcare si bla bla , merg sa ridic motoru politia acolo =alti idioti= zice pai in cazu asta trebuie sa veniti sa dati o declaratie pe cine banuiti si pe urma sa somam prin citatie ca stiti ca nu sant dovezi si ca bla bla bla dar daca stiti exact cine sa ne spuneti , zic eu nui nimic o sa va spun dar nu mai merg nicaieri poate sa rasturnat singura.

Pe idiot il stiam deja ~fala mare traista goala~ zic nui nimic ma revansez eu , trecuse mai bine de cateva luni si mergand asa agale intro seara vad masina si pe el coborand din masina la un colt mai intunecat astept ce astept ma asigur si i-am aranjat asa frumusel masina fara sa stie nimeni si i-am facut o cheltuiala pe cinste .

Eu unu unde nu se face dreptate mi-o fac eu cat pot si sa nu stie nimeni.

 

Sa-i ia naiba pe toti idiotii si care nenorocesc motociclisti fara vina !!!!.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jos palaria, ffff bine spus!!! pot sa pariez ca ai niste km la activ si cu masina...

Am realizat ca daca nu ai experienta de trafic, sa poti anticipa un pericol, nu ai sanse pe motor, nu ii pot intelege pe cei care nu au cat B pe permis, dar isi iau A-ul direct...fara legatura cu colegul implicat in accident, caruia ii doresc recuperare rapida....

 

Eu am doar A-ul din mai anul acesta,pana acum am vreo 11 mii/km facuti jum. in localitate si jum. inafara...in trafic belesc ochii mai ceva ca bufnita cand iese la vanatoare noaptea.

Da,au fost momente cand am zis ca mare noroc am avut ca am scapat si nu a fost doar unul,daca nu respecti limita de viteza sansele de a evita un impact scad cu fiecare km/h in plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozele de mai sus

arata LINIE INTRERUPTA inainte de accident, in dreptul accidentului si dupa accident

DACA ERAU SCUARURI.... nu trebuia sa fie LINIE CONTINUA????

 

asa ca nu mai fi SIGUR.......

crede ma ca știu și sunt foarte sigur pe ceea ce spun. trec pe acolo zilnic de 8 ani. nu e linie continua după scuar pentru ca e iesirea/intrarea de la ADP. se merge des printre cele 2 scuaruri când e foarte aglomerat de la Brâncoveanu pana la citty Mall. iar opelul a încercat sa întoarcă pe linie discontinua dar fără sa se asigure.

 

când ajung acasă o sa încerc o captura pentru o mai buna înțelegere.

 

nu vreau sa intru în polemici, eu cred ca bikerul a venit destul de tare printre scuaruri (dacă depășea după stația de tramvai accidentul era mult mai usor) iar opelul a încercat sa întoarcă, fiind lovit în aripa stânga fata.

 

am trecut pe acolo... asta am văzut.

totuși am un dubiu poate sa nu fie asa - acum realizez ca polițiștii măsurau de la locul accidentului spre citty mall

 

bine ca a scăpat ușurel. la cum arata mobra și mașina, primul gând a fost ca n a scăpat deloc

 

asa ca ochii cat cepele ca nu ne ferește nimeni

» Post actualizat in 08 Nov 2014 09:16

captura

2014-11-0811.10.0521427.md.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar daca noi nu avem grija sa eliminam riscurile pe cat posibil ce sa mai asteptam de la altii , vazusem ieri o filmare cum a testat un rider o camera , bai frate deci mergea printre masini ca printre popice , imposibil sa mai poti reactiona cu toate ca nu avea pe alocuri mai mult de 50 la ora dar mergea cam la ghici 95 % noroc.

Dupa ce o buctezi de geaba ai dreptate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact de tipul acesta de accident ii spuneam mamei mele ( care e asistenta de urgente la Bagadasar, dar care nu a fost cea care l-a luat in primire pe baiat ) cu o seara inainte. II explicam de ce eu niciodata nu o iau pe exterior sau pe sine de tramvai deoarece un destept se poate trezi sa faca o manevra d'asta fericita.

Eu fac parte din categoria celor care intai si-au luat A si acum incep sa fac si de B. Adevarul e ca primele saptamani cand am iesit eram carne de tun si multumesc cui oi multumi ca nu am patit nimic desi ocazii au fost suficiente.

Acum, e extrem de important sa fii preventiv. Cu motocicleta e uneori dificil ca mai vezi o bucata de drum drept si mai dai un pic acceleratie, dar intersectia aia din fata oricand poate sa ascunda o masina care iese cu botul si poate sa te acroseze. Asta e una din chestiile pe care a trebuit sa le invat singur. Poate ca, pilotez mobra ca un pensionar in bucuresti, dar o pilotez asa ca sa pilotez si ani de acum inainte ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati-i tare baieti, Ianachim e alaturi de voi!

:crack:

» Post actualizat in 08 Nov 2014 14:24

pai pe temperaturile astea...aderenta pe franare de urgenta din parti. Poate doar cu gume de ploaie. Asa ca lasati-o mai usor in trafic.

 

Sanatate riderului.

ce bine zici. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati-i tare baieti, Ianachim e alaturi de voi!

tu chiar crezi ca daca apari pe forum si ii spui unuia sau altuia sa mearga mai incet.... asta SE SI VA INTAMPLA????

sau mai de kaka .... dupa ce ca si a furat o" mai vii sa l tragi de urechi?????

 

nu mi mai spune cat de atent mergi tu cu MASINA ca e si MAI ABERANT!!!

 

ce vrei sa FACEM TOTI CA TINE ... sa ne bucuram la 4 km de pista sau sa dam sfaturi pe motociclism.ro cum NE DAM CU MASINA????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact de tipul acesta de accident ii spuneam mamei mele ( care e asistenta de urgente la Bagadasar, dar care nu a fost cea care l-a luat in primire pe baiat ) cu o seara inainte. II explicam de ce eu niciodata nu o iau pe exterior sau pe sine de tramvai deoarece un destept se poate trezi sa faca o manevra d'asta fericita.

Eu fac parte din categoria celor care intai si-au luat A si acum incep sa fac si de B. Adevarul e ca primele saptamani cand am iesit eram carne de tun si multumesc cui oi multumi ca nu am patit nimic desi ocazii au fost suficiente.

Acum, e extrem de important sa fii preventiv. Cu motocicleta e uneori dificil ca mai vezi o bucata de drum drept si mai dai un pic acceleratie, dar intersectia aia din fata oricand poate sa ascunda o masina care iese cu botul si poate sa te acroseze. Asta e una din chestiile pe care a trebuit sa le invat singur. Poate ca, pilotez mobra ca un pensionar in bucuresti, dar o pilotez asa ca sa pilotez si ani de acum inainte ;D

Asa este si eu sant in aceasi categorie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la unul dintre colegii mei , care se afla in masina , in coloana pe sensul catre City Mall : ambele benzi ocupate , si linia de tramvai , masinile bara la bara . Opelul a depasit coloana pe linia de tramvai de pe contrasens , si a lovit motocicleta care circula catre Brancoveanu .

 

Sa-i spui colegului sa-si puna ochelari de vedere de noapte ... daca era asa cum mama draq e lovit opel-ul pe stanga? Spunei sa stie si el ca impactul in stanga in 98% din cazuri e atunci cand ambele vehicule circula din acelasi sens. In restul de 2%, 1% il ocupa cazurile in care vine unul de pe contrasens iar tu faci viraj dreapta, iar celalalt 1% cand vrei sa intorci cu spatele pe sensul opus de mers. Mama ei de fizica :))

 

Se excepteaza de aici cazurile de neacordare de prioritate reglementata prin indicator :) Aia e alta categorie de accidente :)

Editat de DarkRyder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i spui colegului sa-si puna ochelari de vedere de noapte ... daca era asa cum mama draq e lovit opel-ul pe stanga? Spunei sa stie si el ca impactul in stanga in 98% din cazuri e atunci cand ambele vehicule circula din acelasi sens. In restul de 2%, 1% il ocupa cazurile in care vine unul de pe contrasens iar tu faci viraj dreapta, iar celalalt 1% cand vrei sa intorci cu spatele pe sensul opus de mers. Mama ei de fizica :))

 

Se excepteaza de aici cazurile de neacordare de prioritate reglementata prin indicator :) Aia e alta categorie de accidente :)

Maine ii voi comunica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-si pune ochelari de vedere , colegii accidentati o sa se vindece mai repede? Putin probabil, e sigur ca asemenea accidente cu inconstienti (si moto si auto) vor fi la ordinea zilei. Parca mai conteaza cine-i vinovat, cind ai de tras 2-3 ani pina-ti dispar sechelele fizice si psihice.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca-si pune ochelari de vedere , colegii accidentati o sa se vindece mai repede? Putin probabil, e sigur ca asemenea accidente cu inconstienti (si moto si auto) vor fi la ordinea zilei. Parca mai conteaza cine-i vinovat, cind ai de tras 2-3 ani pina-ti dispar sechelele fizice si psihice.

adevarat :( Editat de LKss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, apare o stire de un accident, ca riderul a DOAR 1 sau 2 miini rupte. Pai, daca Doamne fereste are 2 miini rupte, cum naiba se mai sterge la fund? E o intrebare foarte seriosa. Implica mult sacrificiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta mergea pe Soseaua Oltenitei dinspre metrou Brancoveanu inspre Eroii Revolutiei,pe linia de tramvai.Un cetatean,dupa ce si-a lasat copiii la scoala catolica de pe partea dreapta,a dorit sa intoarca spre Big Berceni,de unde venise.Au oprit primele doua benzi iar pe linia de tramvai venea motociclistul,nu stiu cu ce viteza.

Toate bune!


» Post actualizat in 11 Nov 2014 16:20

Motocicleta mergea pe Soseaua Oltenitei dinspre metrou Brancoveanu inspre Eroii Revolutiei,pe linia de tramvai.Un cetatean,dupa ce si-a lasat copiii la scoala catolica de pe partea dreapta,a dorit sa intoarca spre Big Berceni,de unde venise.Au oprit primele doua benzi iar pe linia de tramvai venea motociclistul,nu stiu cu ce viteza.

Toate bune!

Ora 8 dimineata-foarte aglomerat,toate benzile pline...coloane de masini pe primele doua benzi...mai mergeau auto si pe linia de tramvai...

post-87567-0-50881000-1415721669_thumb.jpg

post-87567-0-54954500-1415721674_thumb.jpg

post-87567-0-86219000-1415721678_thumb.jpg

post-87567-0-81114300-1415721683_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un coleg

teiu29

, care ma lua la misto (mai mult nu poate) ca de ce nu pomenesc de cauciucuri.Acum, din poze se vede clar ce anvelope avea motorul. Riderul nu cred ca o sa se mai urce pe motor vreodata. Norocul lui ca nu a dat cu capul.

 

Cum zice Ianachim: Dati-i tare baieti, ca deaia v-ati luat motorete, ceilalti nu sint motociclisti.

Apropo de cauciucuri, ce credeti ca o sa faca agentul de la asigurari? O sa-si frece miinile de bucurie cind o sa aibe motiv sa refuze plata catre accidentat care nu avea 1mm si ceva adincimea santului din anvelopa.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ JAGI : Sa spui ca nu-i bine s-o arzi sau sa ca este bine sa cauciucuri meseriase, nu este gresit deloc. Insa, modul in care o spui si indiferent de ocazie, face sa te ia lumea la misto.

In plus, unii sunt atat de meseriasi la volan incat, singura metoda de a evita un accident este sa stai in ziua aia in casa.

 

Sanatate motociclistului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 100% de acord cu JAGI. Anvelopele alea nu par ci chiar sunt foarte foarte uzate. Asta clar inseamna ca ele sunt vechi iar pe o vreme de genul asta dar chiar si pe timp cald si nu vor avea niciodata o aderenta decenta ca sa nu mai vorbim de o aderenta buna si necesara.

Azi m-am lovit cu o situatie aproape identica in care la ora 9 a trebuit sa pun o frana de urgenta cum nu am pus in viata mea. Si asta cu un efect de stoppie. Mic, dar a fost acolo. Daca nu aveam anvelope aproape noi (dot 2014) si relativ putin tocite si moi, sunt convins ca eram pe jos.

 

@TARKA 2. Stii bancul cu meseriasii ...'...se pune verde si se opreste taximetristul. "Sunt si altii meseriasi" ' :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...