Sari la conținut

Postări Recomandate

Prieteni si colegi motociclisti

probabil v-ati simtit la fel de dezamagiti (si revoltati) de imensul prejudiciu adus nou, tuturor motociclistilor de catre Mircea BADEA, realizator si nprezentator de emisiuni de televiziune. Nu intru in amanunte despre ce televiziune, a cui este si ce mesaj politic poarta, pentru ca AMR - Asociatia Motociclistilor din Romania este apolitica si sper sa ramana si in continuare.

Emisiunea in care Mircea Badea a avut acele iesiri deosebit de periculoase la adresa unui coleg motociclist, instigarile la adresa vietii si integritatii moticlistului, iesirea in spatiul public cu un obiect contondent (bata din lemn sau teava metalica), asteptarea motociclistului pe carosabil in intentia declarata de e-l lovi, instigarea la omor si descrierea violentelor la care acel motociclist, si altii ar (putea) fi supus au fost prezentate in direct in ore de maxima audienta pe un post cu acoperire nationala si difuzare internationala.

Incercarile ulterioare de a arunca in banal a cestor evenimente nu sunt de bun augur pentru nici un motociclist roman sau chiar strain, aflat in trecere prin tara noastra. Urmand INDEMNURI de acest gen, sa nu uitam ca PATRU motociclisti (doi piloti si doua pasagere) au fost atacati in judetul Covasna, in imprejurari inca neelucidate de catre autoritati. Unul si-a pierdut viata (se pare ca a fost omorat), altul a fost injunghiat in mod repetat, iar pasagerele au fost batute una necesitand internare de urgenta.

Vectori FORMATORI DE OPINIE, ca Mircea Badea au o putere foarte mare in manipularea populatiei oriunde in lume, mai ales in tarile unde nivelul civic nu este foarte ridicat. Sa nu uitam mortii revolutiei din decembrie 1989, urmare a PROPAGANDEI si DIVERSIUNII desfasurate in principal cu ajutorul televiziunii.

In acest sens AMR - Asociatia Motociclistilor din Romania, prin mine, a depus Plangerea Penala inregistrata cu numarul 5821 din 8 septembrie 2014, iar Parchetul a dispus trimiterea spre cercetari Politiei 2 Bucuresti spre cercetare. Comunicarea incepe dosarul nr 13789/P/2014.

Pentru ca o alta discutie despre Mircea Badea inceputa cu mai mult timp in urma a disparut, am reinceput subiectul in aceasta rubrica a forumului, TOCMAI pentru ca este o actiune de sustinere a motociclismului si fiind gratis, este si de caritate.

In cazul in care si aceasta discutie va fi stearsa de catre administratorul sau moderatorii acestui forum o voi reposta inclusiv pe alte platforme de discutii.

va multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal as fi zis ca omul a acceptat provocarea, nu a fost las, Emi a "salvat" imaginea sportivilor si a motociclistilor si ca sa-l lasam pe Badea in pace. As fi zis ca asa e barbateste, nu are rost sa-l hartuim pe om acum cu vulgaritati din astea gen procese.

Dar se pare ca Badea nu e un om normal. Citind cate ura poatea sa razbata la anumiti oameni pe facebook-ul lui Badea, cum ne ameninta ei ca sunt soferi de tir si cand or mai prinde d-astia ca noi de acum o sa aiba ei grija, ei bine, acum iti dau dreptate.

Actiunea juridica ar trebui dusa la capat, instigarea la acest fel de ura pe un post national de televiziune nu trebuie sa aiba loc.

P.S. Ai grija cu semnatura aia. Cand alegi sa folosesti o platforma de interctiune ca asta, normal e sa nu iti apara o semnatura ca aia care o ai acum, just saying...

Partajează acest post

Link spre post

Daca asemenea lucruri s-au spus intr-o emisiune tv, a fost sesizat si CNA-ul???

Partajează acest post

Link spre post

Emi asta nu este luptator sportiv, sau cel putin in cazul de fata nu s-a comportat ca unul. Un sportiv nu provoaca (chiar si prin acceptare) un ne-sportiv. Legitimarea lui Badea cat si pregatirea sa a fost o sarada, un spectacol ieftin pentru prostime, a carui unica menire a fost cresterea audientei.

Badea este o cocota masculina, un introvertit imatur cu accese paranoice care pur si simplu nu merita sa fie luat in consideratie.

"Marele meci" nu a fost decat un circ ieftin caruia nu ar fi trebuit sa i se acorde nici cea mai mica atentie. Doua maimute care nici ei nu stiu prea bine de ce s-au intalnit sa danseze...

P.S. Pentru initiator - cred ca nu ai pretentia sa fii luat in seama cu semnatura aia!!!

Partajează acest post

Link spre post

Eu sunt de parere ca actionarea acestui maimutoi in instanta este un demers demn de laudat. Toti cetatenii au dreptul la demnitate si tratament egal asa ca fac un apel la toti colegi sa sustina aceasta intiativa legala impotriva unui papagal care se da drept jurnalist si jigneste o comunitate asa diversificata, alcatuita din cetateni apartinad diferitelor sfere sociale, de la doctori la ingineri, muncitori in fabrici, oameni de la tara sau oras, batrani sau tiber, a caror principala trasatura comuna este pasiunea pe care o poarta autoturismelor pe 2 Roti!

Partajează acest post

Link spre post

Foarte bine ati facut. De ceva vreme, Badea are probleme grave la mansarda si mai trist este ca nu isi da seama de asta. Dar sa ii instige la violenta asupra noastra si pe alti dezaxati, e deja prea mult.

Partajează acest post

Link spre post

dupa instigarile alea ar fi trebuit sa fie cu dosarul penal in brate.

Partajează acest post

Link spre post

buna initiativa..a deranjat si umilit in repetate randuri (pe) unii motociclisti si trebuie sa raspunda in fata legii pt asta..asteptam cu nerandare raspunsul autoritatilor si rezultatul anchetei.

Partajează acest post

Link spre post

Foarte bine ati facut. De ceva vreme, Badea are probleme grave la mansarda si mai trist este ca nu isi da seama de asta. Dar sa ii instige la violenta asupra noastra si pe alti dezaxati, e deja prea mult.

perfect de acord!

Partajează acest post

Link spre post

Opiniile personale ale lui Badea nu ma intereseaza.

`Meciul` nu are nici o treaba cu instigarea la violenta din partea lui badea, meciul este doar un efect al cauzei.

Cand esti tare-n gura si jignesti, ameninti comunitiati de oameni, la varsta de 40 de ani consider ca ai discernamand sa-ti asumi consecintele.

Eu inteleg ca Badea tre' sa-si faca meseria... dar... pana la depasirea stadiului de pamflet catre amenintari si instigari.

Badea `ma intereseaza` doar cand vocifereaza amenintari si instiga la violenta pe un post public de televiziune, comportament pentru care trebuie sa raspunda legal precum orice cetatean al romaniei.

Pamfletul e pamflet, amenintarea si instigarea la violenta este compet altceva.

La cati cretini sunt in ro nu m-ar mira ca un motociclist sa-si ia o bata in cap de la un `cetatean` pentru ca asa a vazut la idolul lui, Badea.

Fun club-ul Badea are niste indivizi complet descelerati... mai mult de 2 min nu poti `rezista` pe pagina lui de facebook. Avand in vedere nivelul `incurajarilor` de acolo, nici nu ma mira ca Badea are mintea unui adolescent aflat la pubertate, in corpul unui om de 40 de ani.

Badea trebuie sa raspunda legal, la fel cum ar raspunde ORICE cetatean care instiga public la violenta.

Editat de Kosh

Partajează acest post

Link spre post

mie nu mi-a adis nici un prejudiciu... sau nu stiu eu?? nu mi-a luat din cai, nu mi-a scurtat lantul... plm unde e prejudiciul?

Partajează acest post

Link spre post

mie nu mi-a adis nici un prejudiciu... sau nu stiu eu?? nu mi-a luat din cai, nu mi-a scurtat lantul... plm unde e prejudiciul?

poate sa ia din cai?

Partajează acest post

Link spre post

Prejidiciul este precedentul pe care il creeaza. Intr-o tara in care nimeni nu plateste pentru ce spune, jigneste, calomniaza, se impauneaza si face fanfaronada cu chestii neadevarate, s-a gasit pana la urma un OM care sa spuna: pana aici! Atata timp cat CNA-ul nu-i inchide emisiunea (postul lui Diaconescu de ce l-au inchis?) Badea va ramane un dezaxat care emite venin si otrava asupra mintilor altor scelerati.

Chestia aia cu "pamflet"-ul e foarte dubioasa, nu cred ca ar trebui sa-i ofere imunitate la instigari de ura, violenta asupra unor categorii de oameni, etc.

Partajează acest post

Link spre post

Posted 17 January 2013 - 10:33 PM

Salut,

incepand de anul acesta, cei care vor sa tranziteze orasul Curtea de Arges, pe doua roti, sunt invitati sa imparta acelasi drum cu autocamioanele, pe centura orasului

practic este interzis accesul mopedelor motoretelor si motocicletelor pe Bulevardul Basarabilor. semnul a fost pus pe blat, se pare ca nu a fost anuntata hcl.

PROMIT SOLEMN CA IN MOMENTUL IN CARE GASESC O VASLA DE CUMPARAT, O CUMPAR, SI PRIMUL SCUTERIST COCALAR CARE TRECE PE LANGA MINE CU CACATUL TURAT O SA PRIMEASCA UNA IN MECLA.

vad ca in 2013 erai foarte VEHEMENT !!!!

acum cand isi bate joc de PASIUNEA ta si de STATUTUL tau caci pana la urma ai cheltuit niste bani pe scoala moto, pe motocicleta, VAD CA NU TE DERANJEAZA DELOC......

Partajează acest post

Link spre post

Felicitari Dan Popescu !!! O actiune laudabila si pasnica .

Partajează acest post

Link spre post

Intai si intai as face observatia ca dupa parerea mea nu exista nicio legatura intre Mircea Badea si tiganii din Sanzieni.

Daca exageram si umblam cu minciuni ne transformam si noi in Mircea Badea.

Dar se pare ca Badea nu e un om normal. Citind cate ura poatea sa razbata la anumiti oameni pe facebook-ul lui Badea, cum ne ameninta ei ca sunt soferi de tir si cand or mai prinde d-astia ca noi de acum o sa aiba ei grija, ei bine, acum iti dau dreptate.

Actiunea juridica ar trebui dusa la capat, instigarea la acest fel de ura pe un post national de televiziune nu trebuie sa aiba loc.

Subscriu

Emi asta nu este luptator sportiv, sau cel putin in cazul de fata nu s-a comportat ca unul. Un sportiv nu provoaca (chiar si prin acceptare) un ne-sportiv. Legitimarea lui Badea cat si pregatirea sa a fost o sarada, un spectacol ieftin pentru prostime, a carui unica menire a fost cresterea audientei.

Badea a facut tot felul de afirmatii. Ca el se antreneaza cu cei mai tari sportivi - si l-a pomenit pe Ciprian Sora, ca el a fost in ring cu cel mai tare boxer - si l-a pomenit pe Doroftei, ca el e cel mai tare si ca-i bate pe toti, ca astia care practica K1 sunt doar niste penibili care isi dau unii altora suturi pe coapse, ca lui nu-i e frica de nimeni si ca cine vrea sa se bata cu el sa-l caute.

Pai cine a inceput?

Uite ca s-a gasit unul care l-a luat in serios, l-a cautat, l-a provocat si l-a si batut. Mie mi se pare ca Emi a fost foarte sportiv pentru ca nu l-a pocnit pe Badea cat de tare ar fi putut sa o faca. Daca vroia sa-l faca Ko eu zic ca putea fara probleme - il lasa pe Badea sa il atace si i-o tragea pe contra.

Eu sunt de parere ca actionarea acestui maimutoi in instanta este un demers demn de laudat. Toti cetatenii au dreptul la demnitate si tratament egal asa ca fac un apel la toti colegi sa sustina aceasta intiativa legala impotriva unui papagal care se da drept jurnalist si jigneste o comunitate asa diversificata, alcatuita din cetateni apartinad diferitelor sfere sociale, de la doctori la ingineri, muncitori in fabrici, oameni de la tara sau oras, batrani sau tiber, a caror principala trasatura comuna este pasiunea pe care o poarta autoturismelor pe 2 Roti!

Demnitatea ca demnitatea, dar in cazul asta au fost amenintari directe si instigare la omor.

Dupa cat ma duce pe mine capul ar fi trebuit sa se autosesizeze deja organele fara sa astepte sa faca cineva plangere.

Badea `ma intereseaza` doar cand vocifereaza amenintari si instiga la violenta pe un post public de televiziune, comportament pentru care trebuie sa raspunda legal precum orice cetatean al romaniei.

Pamfletul e pamflet, amenintarea si instigarea la violenta este compet altceva.

La cati cretini sunt in ro nu m-ar mira ca un motociclist sa-si ia o bata in cap de la un `cetatean` pentru ca asa a vazut la idolul lui, Badea.

Fun club-ul Badea are niste indivizi complet descelerati... mai mult de 2 min nu poti `rezista` pe pagina lui de facebook. Avand in vedere nivelul `incurajarilor` de acolo, nici nu ma mira ca Badea are mintea unui adolescent aflat la pubertate, in corpul unui om de 40 de ani.

Badea trebuie sa raspunda legal, la fel cum ar raspunde ORICE cetatean care instiga public la violenta.

Subscriu

Editat de DStar

Partajează acest post

Link spre post

acum cand isi bate joc de PASIUNEA ta si de STATUTUL tau caci pana la urma ai cheltuit niste bani pe scoala moto, pe motocicleta, VAD CA NU TE DERANJEAZA DELOC......

pai hai sa nu incurcam marfa cu ambalajul.

1) Primarul a dat o lege prin care accesul motociclistilor era interzis

2 ) Badea a mancat XXXXX un gura mare la un post de televiziune

pai e diferenta intre ... nu?? poa sa haleasca badea cat o vrea ca eu pot sa merg pe unde vrea roata mea, dar daca primarul da o lege...

deci? cu ce ma deranjeaza ce haleste ala la latrina3?

Partajează acest post

Link spre post

Taz, majoritatea cosumatorilor cumpara anumite produse DOAR pentru ca l-a vazut la tv.

Sunt sute de studii facute in acest sens.

Majoritatea populatiei isi formeaza pareri si opinii exclusiv datorita `formatorilor de opinie` de la tv.

Daca in seara asta iau o portavoce si ma pun la universitate pe instigat la violenta, in max 15min apare `echipajul` si se `aplica legea`.

Ce sanse am de succes cu instigarea folosind o portavoce? Minima, dar fapta ramane.

Pune acum in context o emisiune live cu un caracter prezent `pe sticla` de ceva ani... ca sa nu mai zic, instigarea la violenta a fost facuta in timpul unei `pase` in cadrul unei emisiuni care poate este mai urmarita decat emisiunea lui badea.

Editat de Kosh

Partajează acest post

Link spre post

Posted 17 January 2013 - 10:33 PM

Salut,

incepand de anul acesta, cei care vor sa tranziteze orasul Curtea de Arges, pe doua roti, sunt invitati sa imparta acelasi drum cu autocamioanele, pe centura orasului

practic este interzis accesul mopedelor motoretelor si motocicletelor pe Bulevardul Basarabilor. semnul a fost pus pe blat, se pare ca nu a fost anuntata hcl.

PROMIT SOLEMN CA IN MOMENTUL IN CARE GASESC O VASLA DE CUMPARAT, O CUMPAR, SI PRIMUL SCUTERIST COCALAR CARE TRECE PE LANGA MINE CU CACATUL TURAT O SA PRIMEASCA UNA IN MECLA.

pai si cum ai vrea sa circule omu' ....sa dea superioara si sa mearga subturat!?

Partajează acest post

Link spre post

Taz, majoritatea cosumatorilor cumpara anumite produse DOAR pentru ca l-a vazut la tv.

Sunt sute de studii facute in acest sens.

Majoritatea populatiei isi formeaza pareri si opinii exclusiv datorita `formatorilor de opinie` de la tv.

Daca in seara asta iau o portavoce si ma pun la universitate pe instigat la violenta, in max 15min apare `echipajul` si se `aplica legea`.

Ce sanse am de succes cu instigarea folosind o portavoce? Minima, dar fapta ramane.

Pune acum in context o emisiune live cu un caracter prezent `pe sticla` de ceva ani... ca sa nu mai zic, instigarea la violenta a fost facuta in timpul unei `pase` in cadrul unei emisiuni care poate este mai urmarita decat emisiunea lui badea.

Adeca toti care se uita la tv isi fac parere proasta asupra motociclistilor NUMAI SI NUMAI pt ca badea a halit intr-o emisiune??

Da toti gibonii care apar la stiri cu polizoarele facute armonica in diverse masini, cu forjatorii care inoada motociclete pe dupa stalpi sau se rup in doua in copaci ... aia care pentru bobor is motociclisti... aia nu dauneaza imaginii??

Sa fim seriosi, mult mai mare e impactul asaupra publicului in cazul in care se prezinta decesul unui forjator care spulbera o masina , prezentat cu lux de cadre de catre jurnalul de la ora 7, in raport cu ce haleste ala la 12 noaptea.

Va stiam oameni de caracter, stati sa va uitati in gura lu badea?? :tomato: De aia nu puteti voi merge pe strada?? lol

Editat de Taz Asg

Partajează acest post

Link spre post

...

Va stiam oameni de caracter, stati sa va uitati in gura lu badea?? :tomato: De aia nu puteti voi merge pe strada?? lol

Cum a zis si Badea, poti sa schimbi canalu' , poti sa ignori actiunea lui Dan Popescu, ba uite ca din cauza ca niste nevinovati au murit ca fraierii la revolutie poti sa si critici pe aici si sa te opui, vezi cata frumusete?

Deci am inteles punctul tau de vedere, multumim, nu sustii, unii vor sustine, asta e tot.

Partajează acest post

Link spre post

Adeca toti care se uita la tv isi fac parere proasta asupra motociclistilor NUMAI SI NUMAI pt ca badea a halit intr-o emisiune??

Da toti gibonii care apar la stiri cu polizoarele facute armonica in diverse masini, cu forjatorii care inoada motociclete pe dupa stalpi sau se rup in doua in copaci ... aia care pentru bobor is motociclisti... aia nu dauneaza imaginii??

Sa fim seriosi, mult mai mare e impactul asaupra publicului in cazul in care se prezinta decesul unui forjator care spulbera o masina , prezentat cu lux de cadre de catre jurnalul de la ora 7, in raport cu ce haleste ala la 12 noaptea.

Cred ca nu vezi situatia din unghiul care trebuie.

Nu e nevoie ca toti care se uita la TV sa-si faca impresie proasta despre motociclisti. Este deajuns unul singur care sa fie destul de labil psihic incat sa urmeze indemnurile lui Badea - sa-i omoram pe motocilisti.

Ce te-ai face daca s-ar nimeri sa te intalnesti tocmai tu cu nebunul? O sa zici ca ai avut ghinion?

Noi o sa mergem pe strada in continuare. Va fi doar un risc in plus, ca parca n-ar fi destule si asa.

Dar asta nu inseamna ca trebuie sa stam cu mainile in san si sa lasam ca oricine sa profereze amenintari si sa instige in spatiul public.

Eu personal n-am nicio treaba cu discursul politic al lui Badea. Treaba lui ce zice, nu-i cere nimeni socoteala pentru declaratii politice.

Problema mea e cu ranga aia fluturata in direct si amenintarea cu ruptul capului tuturor motociclistilor. Stai nene ca nu e legea junglei. Imi place sa cred ca traim intr-o tara europeana moderna nu in comuna primitiva.

Partajează acest post

Link spre post

nu se uita nimeni in gura lui, dar badea este ceea ce se cheama 'formator de opinii'. adica sta si spala pe creier toata ziua niste (zeci de) mii, la care creierul fiind slab, ce zice ala prinde fara mari eforturi.

instigarea e prevazuta ca fapta penala, deci conform unei logici elementare badea trebuie sa raspunda penal

Partajează acest post

Link spre post

are cineva un link la minune? sa ma dumiresc si io despre ce vorbim aici...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.