Sari la conținut

Liniere manuala piese motot


Papa_Bear
 Share

Postări Recomandate

Buna seara,

 

M-ar interesa daca este cineva care sa poata face liniere manuala pentru piesele din tabla ale unei moto.

Pentru exemplificare pun un link catre un film:

 

 

Va multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite AICI! Recomand! Este user vechi, îl știu personal și am văzut lucrări de-ale lui. Iar anunțul lui este extrem de nou, postat doar cu o zi mai devreme față de cererea ta...

 

Toate bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna seara,

 

M-ar interesa daca este cineva care sa poata face liniere manuala pentru piesele din tabla ale unei moto.

Pentru exemplificare pun un link catre un film:

 

 

Va multumesc,

 

Am vorbit cu domnul papa_bear. Multumesc pentru recomandari.

 

Cat despre clip, nenea mai are de invatat, ii cam tremura pensula si daca te uiti la final e destul de departe fata de cum ar trebui sa arate, se vede ca distanta dintre dunga groasa si cea subtire oscileaza destul de mult; mai mult decat trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva poze cu pensula pe piesa,ai?am io oaresce dubii :excl: .ce vopsea folosesti?adica daca gresesti liniatura,se poate sterge/reface fara sa afecteze vopseaua de baza?

 

p,s.arata bine liniatura pe awo t dar liniile sunt prea apropiate.poate putina documentare inainte nu ar strica.succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vreo pagina , link cu documentare, care crezi ca ar fi mai aproape de original? Eu pana acum am lucrat mai mult dupa ideea clientului cand vine vorba de dungi asemanatoare cu cele din fabrica.

In principiu se poate sterge liniatura ( asta in cazul in care este trasata peste lac intarit sau o vopsea mai veche). Daca vopseaua este mai recenta exista mereu posibilitatea de a strica vopseaua de sub in caz ca vrei sa stergi, de multe ori chiar diluantul din vopseaua de liniatura dizolva vopseaua de sub, dar deaia incerc sa nu gresesc, pana acum nu am gresit, ca altfel e problema.


» Post actualizat in 09 Dec 2014 14:47

uite un clip cand incep o dunga

 

Dupa cum vezi revin de mai multe ori peste ea ca sa fac sa dispara zona de legatura, inceput cu sfarsit sau unde e ceva gresit. Cu timpul vreau sa minimizez nr de reveniri. Ideea e sa nu se vada locurile de legatura si dunga sa para a fi dintr-o bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Are omul talent si bineinteles exercitiu; nici nu schimba pensula pentru grosimi; are insemnat pe rezervor pe unde sa treaca cu pensula, cred ca pe orice suprafata ar merge la fel de rapid cu pensula. Ai vrut sa zici robot industrial.... :wavey:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vreo pagina , link cu documentare, care crezi ca ar fi mai aproape de original? Eu pana acum am lucrat mai mult dupa ideea clientului cand vine vorba de dungi asemanatoare cu cele din fabrica.

 

Am mai pus poze cu piese originale de Awo T si pe topicul de Simson.Depinde cat interes ai ca sa le cauti..

Uite-le si mai jos:

http://www.99poze.ro/awo_t/

 

Si cateva de Awo Sport,din pacate fara rezervor:

http://www.99poze.ro/awo_s/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in perioada urmatoare cineva o sa-mi vopseasca piesele la mz si am incercat sa gasesc undeva liniatura pentru mz es. Din cate fotografii cu moto restaurate vazute pana acum nu am observat 2 la fel. Am gasit astea 3 care par a semana, cea neagra si verde nerestaurate si pe coperta din revista vremii....daca stiti ceva de latimea dungilor as vrea sa le aflu si eu....eventual distanta de la marginea aripii pana la linie

 

post-12587-0-83481700-1419106045_thumb.jpgpost-12587-0-24476000-1419106053_thumb.jpgpost-12587-0-79646100-1419106060_thumb.jpg

post-12587-0-41746100-1419106169_thumb.jpgpost-12587-0-94112100-1419106075_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

am vizitat magazinul de jucarii Dinoland si am vazut ca au cutiute cu vopsea (14 ml), pentru machete, foarte multe nuante. vanzatorul mi-a spus ca este foarte rezistenta si prinde pe plastic. poate o incearca cineva.....

 

http://www.dinoland.ro/searchadv.aspx?IsSubmit=true&ShowPics=1&SearchTerm=vopsea&x=0&y=0

 

post-12587-0-50767200-1424368075_thumb.jpgpost-12587-0-48012700-1424368084_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare!

Cu ocazia evenimentului Custom Wheels 2 am reusit sa ii liniez domnului Papa_bear (username) MZ-ul Rt 125, live in timpul event-ului. Cu pensula, de mana.

 

Aici sunt poze cu alte lucrari finalizate: album facebook

 

 

post-15737-0-33345300-1430983128_thumb.jpg

Editat de Unguru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Cu ocazia evenimentului Custom Wheels 2 am reusit sa ii liniez domnului Papa_bear (username) MZ-ul Rt 125, live in timpul event-ului. Cu pensula, de mana.

 

Aici sunt poze cu alte lucrari finalizate: album facebook

 

 

attachicon.gif_MG_3637_1280x719.JPG

 

 

Superbe lucrarile! Clasice, manuale, imperfecte insa perfecte!

 

Cand va veni momentul voi apela cu placere.

 

Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...