Sari la conținut

Trackdays - Discutii generale


adidas
 Share

Postări Recomandate

Nu cred că are rost să te încordezi să-ți iei neapărat Alpinestars. Eu mi-am luat Richa de la Dual Motors astă toamnă (mi se terminaseră alea originale ale costumului) și am dat vreo 110 lei pe o pereche. Sunt negre, simple, nu se uzează prea tare, merg la fix.

Mersi de pont,e o varianta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 305
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-au confirmat si mie aseara, nu se mai tine track day-ul sambata, pe 4 iunie :( ......dar pentru cine vrea , o sa fim cativa care mergem pe hungaroring pe data de 9 pt ca pe 10 iunie e track day acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au confirmat si mie aseara, nu se mai tine track day-ul sambata, pe 4 iunie :( ......dar pentru cine vrea , o sa fim cativa care mergem pe hungaroring pe data de 9 pt ca pe 10 iunie e track day acolo.

Sa ne dati amanunte despre calitatea asfaltului proaspat turnat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da da,sa ne dati amanunte.si eu fug in a doua parte a lunii iulie.dar sunt convins ca pana atunci se va guma destul de bine suprafata noua.etape de formula renaul,wtcc,etc.plus track day-uri de masini si moto.nu-mi fac griji dar sunt curios cum e. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Ma intreb oare ce performante ar avea echipa de interventii de la Adancata, la asa o scena groaznica....?!

 

Care aveti ceva detalii despre Mures?cica ar fi fost deja un trackday.200ron/6 intrari.

Nu-mi spune ca e gata circuitul de acolo si ca se poate folosi :P

Chiar nu am mai auzit de mult vesti despre acel circuit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trait emotia provocata de astfel de posibil incident,la Serres, in 2011...cred. Am intrat si eu la cursa sa vad cum e o cursa de motociclism, pentru ca se anuntase ploaie duminica s-a hotarat ca astia clasele B si C sa faca o cursa combinata sambata - ca nu avea lumea cauciucuri de ploaie and stuff. Asa ca eram eu pe pozitia 37 din vreo 40-45 de rideri pe grila.

Cand am plecat la start exact asa s-a intamplat, cuiva i s-a oprit motoru' prin fata pe acolo, iar cand am ajuns langa el eram a 1-a capat (mult peste 100km/h) iar el se misca usurel spre marginea circuitului, noroc ca si-a dat seama ca nu e bine sa taie inca calea celor care vin din urma. Aproape l-am atins cu genunchiul, daca intram in el cam asa s-ar fi vazut! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi spune ca e gata circuitul de acolo si ca se poate folosi :P

Chiar nu am mai auzit de mult vesti despre acel circuit...

Circuitul e gata cu siguranță. Din surse am aflat ca s-au dat deja crva baieti pe acolo acum cateva saptamani. Astept ca acele "surse" sa anunte cand/daca/cum se va organiza urmatorul eveniment. A fost foarte incognit-o trackday-ul, de aceea intrebam aici daca cineva stie ceva mai oficial decat mine. :) Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic stiu si eu(ca de altfel majoritatea) acest aspect. Dar având in vedere ca s-a anuntat pe un grup de FB, iti da de gandit. Nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trait emotia provocata de astfel de posibil incident,la Serres, in 2011...cred. Am intrat si eu la cursa sa vad cum e o cursa de motociclism, pentru ca se anuntase ploaie duminica s-a hotarat ca astia clasele B si C sa faca o cursa combinata sambata - ca nu avea lumea cauciucuri de ploaie and stuff. Asa ca eram eu pe pozitia 37 din vreo 40-45 de rideri pe grila.

Cand am plecat la start exact asa s-a intamplat, cuiva i s-a oprit motoru' prin fata pe acolo, iar cand am ajuns langa el eram a 1-a capat (mult peste 100km/h) iar el se misca usurel spre marginea circuitului, noroc ca si-a dat seama ca nu e bine sa taie inca calea celor care vin din urma. Aproape l-am atins cu genunchiul, daca intram in el cam asa s-ar fi vazut! :D

mno....bine ca nu l-ai "zburat"...a fost cu noroc

 

Circuitul e gata cu siguranță. Din surse am aflat ca s-au dat deja crva baieti pe acolo acum cateva saptamani. Astept ca acele "surse" sa anunte cand/daca/cum se va organiza urmatorul eveniment. A fost foarte incognit-o trackday-ul, de aceea intrebam aici daca cineva stie ceva mai oficial decat mine. :)

go it :)

desenul a ramas tot asa ca in trecut...cu liniile drepte lungi si "periculoase"?

 

Circuitul nu are nici o aprobare legala pt a organiza evenimente, deaia nu se anunta nimic, si nici nu o sa se povesteasca.

..si se incearca obtinerea aprobarilor sau o sa ramana doar pista de biciclete si jogging?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

go it :)

desenul a ramas tot asa ca in trecut...cu liniile drepte lungi si "periculoase"?

 

 

Din păcate cam sec... Dar nah.

 

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Incheiata si ziua mea de circuit(prima dupa o pauza de 3 ani). Locatie Hungaroring, data 23.06. Dupa un drum horror cu ploaie la rupere,dupa o noapte cu un frig crunt(7 grade) dimineata ne-a adus soare frumos, dar destul de frig(13 grade la prima intrare de la ora 09.25). Dupa turele de reacomodare(primele doua intrari) a ajuns si colegul @Kyp76 si a inceput veselia. Voie buna, mers relativ retinut(unii din cauza varstei, altii din cauze naturale). O ploaie dupa masa a speriat lumea, eu am ramas sperand ca se usuca. Am avut noroc, pe cand a venit intrarea mea(nr. 6) era uscat. :) Adunat aprox 225km,Gremlin a papat 23l de benzina, si-a facut datoria exemplar pt un mos de 16 ani si 65.000km in bord. O sa atasez si ceva filmare cu un prichindel de vreo 12 ani, "blana orbitoare", coate pe jos etc. Mi-a invartit casca in cap de cate ori m-a prins. Norocul meu era ca avea doar 250cmc si pe linia dreapta il depaseam si ma indepartam. :)) Best lap 2.10.847 pe transponder inchiriat de la circuit. Boxa a fost 10.000HUF,transponderul 2500HUF,cazarea 50eur/noapte/3 adulti+un copil mic. Geniala cazarea, in spatele circuitului. Din păcate poze nu prea am(nu a fost cine sa faca), dar am ceva filmari de pe GoPro-ul personal. Voi atasa link pe youtube later on. Toate peste toate, inca o iesire minunata plina de voie buna.

» Post actualizat in 24 Jun 2018 16:25

Familionul si subsemnatul in singura poza pe curbe. Nici daca erau fotografi peste tot nu era mai bine, pauza de trei ani si-a pus amprenta:franari devreme, timpi "morti" in frana de motor, iesiri cal moi din curbe. Eh, dar distracția a fost pe masura asteptarilor.

post-35274-0-82175200-1529857378_thumb.jpg

post-35274-0-36485600-1529857407_thumb.jpg

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...