Sari la conținut

Trackdays - Discutii generale


adidas
 Share

Postări Recomandate

Sanyes, deci tu erai Molnar Sandor de pe "tabela de marcaj". Meserie timpii! Ca pe circuit nu te-am vazut, desi probabil m-ai depasit de mai multe ori. :D

Daca mai ai ceva poze, baga un mail sau ceva te rog. Sper sa mai reușesc un Hungaro anul asta si la anul planul e Brno+Hungaro.

 

@CMD:blana da, cat ma mai tine fizicul asta plin de rupturi si dureri permanente. :D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 305
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sanyes, deci tu erai Molnar Sandor de pe "tabela de marcaj". Meserie timpii! Ca pe circuit nu te-am vazut, desi probabil m-ai depasit de mai multe ori. :D

 

@CMD:blana da, cat ma mai tine fizicul asta plin de rupturi si dureri permanente. :D

Nu,a fost alt Molnar Sandor. De eram te cautam eu prin paddock

Daca mai gasesc poze te anunt,deocamdata doar asta am.

Eu merg weekendul viitor la Hungaro :alcy:

Editat de sanyes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de info! Bafta la "etapa" si distracție faina.

 

Banuiesc ca la Fialla mergi. Baga pe foc! :D

 

Legat de mai des pe circuit, acum ca e gata casa si copilul mărișor,teoretic timp va fi. Iar banii... Ii facem cumva. :))

» Post actualizat in 24 Jun 2018 19:36

Si inca ceva... Probabil sunt eu mai din varful muntelui, dar de cate ori am fost depasit de un Panigale V4S, in urmatoarea curba am iesit de pe circuit. Incredibil sunet!

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de info! Bafta la "etapa" si distracție faina.

 

Banuiesc ca la Fialla mergi. Baga pe foc! :D

 

Legat de mai des pe circuit, acum ca e gata casa si copilul mărișor,teoretic timp va fi. Iar banii... Ii facem cumva. :))

» Post actualizat in 24 Jun 2018 19:36

Si inca ceva... Probabil sunt eu mai din varful muntelui, dar de cate ori am fost depasit de un Panigale V4S, in urmatoarea curba am iesit de pe circuit. Incredibil sunet!

Da,Fiala.

Mersi, sa scada timpii :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu,a fost alt Molnar Sandor. De eram te cautam eu prin paddock

Daca mai gasesc poze te anunt,deocamdata doar asta am.

Eu merg weekendul viitor la Hungaro :alcy:

avem si noi 4 reprezentanti in weekend acolo

sa te distrezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, George! Buni timpi, dupa o pauza asa lunga si, mai ales, cu "batranica". :peace:

Vad ca si Cipri a mers bine, 2:12.4 (pdf atasat). E bine ca v-ati distrat si nu v-ati tavalit.

Nu ma atrage de mersul pe strada, dar mi-e dor de mersul pe circuit. Momentan sunt la stadiul junior mic si casa in constructie. Dupa ce termin casa, ma bate gandul sa iau iar o motocicleta exclusiv de circuit si sa mai dau cate un trackday sau o etapa de RoSBK/Moto RC. :rolleyes:

20180623_nyiltnap_hungaroring_kozuti2.pdf

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi @Nicu. Dap, a fost super cu Cipri, ca intotdeauna. Voie buna si distractie. Legat de babaciunea mea, se pare ca inca mai are suflu in ea si ii mai place pe circuit. Te asteptam cu drag cand te hotarasti sa reiei mersul pe circuit. Pana atunci, sanatate maxima familiei si spor la toate! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie! :cheers:

Intre timp, am vorbit cu Cipri. A zis ca imi imprumuta fosta jucarie, daca vreau sa vin la un trackday. Asa ca la urmatorul trackday la Hungaro la care merge, cel mai probabil, ma bag si eu. :D Sa vedem, undeva prin august.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 august zicea ieri ca ar fi. Chiar l-am sunat sa ii propun sa ne combinam la remorca(am montat si eu în cele din urma carlig pe masina). Deci... Keep in touch si poate iese ceva. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu cu un mic review legat de “etapa” de la Hungaroring cu Fiala.
Prima zi a fost de familiarizare cu circuitul, fiind a doua oara in viata mea la Hungaro si am venit cu cateva upgdare-uri la motor fata de prima data (-1/+2 kit lant, acceleratie rapida) Am zis sa o iau mai incet. Din pacate au fost si multe cazaturi dimineata, in prima sesiune abia de am putut face 2 sau 3 ture, din cauza cazaturilor. In prima zi am reusit sa scad la 2:07, cu 2 secunde mai rapid decat anul trecut.
A doua zi au urmat dimineata antrenamente si am reusit sa scad timpii pana la 2:04,6
Au urmat calificarile si am reusit sa ma calific cu un timp de 2:04,5 , astfel ajungand pe pozitia 42 din 142 de concurenti inscrisi. Tin sa precizez ca au fost doua curse, una de 8 ture (experts) si altul de 6 ture (de avansati/intermediari cu rolling start pentru siguranta sporita)
Fiind al 42-lea m-am calificat la aia de experti, altfel eram in pole position la cealalta cursa.
A urmat cursa (prima din viata mea de altfel) si am reusit sa termin pe locul 19.
Per total, a fost un weekend productiv, ba chiar am reusit sa frec destul de zdravan cu carenele :))


» Post actualizat in 04 Jul 2018 19:28


LE: poze cu carenele frecate

post-63803-0-99006800-1530731881_thumb.jpg

post-63803-0-90725500-1530731892_thumb.jpg

post-63803-0-01700000-1530732128_thumb.jpg

post-63803-0-77489900-1530732194_thumb.jpg

post-63803-0-20984300-1530732274_thumb.jpg

post-63803-0-31344500-1530732286_thumb.jpg

post-63803-0-40013200-1530732438_thumb.jpg

post-63803-0-77181900-1530732516_thumb.jpg

post-63803-0-18426200-1530732579_thumb.jpg

Editat de sanyes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo bravo bravo! Asa da. Nah, ca sunt si moroseni care nu ne fac de ras. :D

Carenele in care curbe le-ai frecat? Sa fie Mansell una? Si la mai mare! Super timpi,si cel mai important bine ca esti intreg si tu si motorul. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo bravo bravo! Asa da. Nah, ca sunt si moroseni care nu ne fac de ras. :D

Carenele in care curbe le-ai frecat? Sa fie Mansell una? Si la mai mare! Super timpi,si cel mai important bine ca esti intreg si tu si motorul. ;)

Mersi :D

Obiectivul principal a fost sa nu cad

Primul viraj dupa linia dreapta, acolo am simtit ca frec cu ceva si nu stiam cu ce. De aia am si pus soricelul ala,sa apropiu cumva carena de interior.

La alte viraje nu mi-am dat seama

Editat de sanyes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare cunoscuta motocicleta.. oare e aia lesinata care abia depasea un touring pe linia dreapta!?

Cand zici soricel te referi la tais nu?

Cel mai bine se face cu un HEFT!

» Post actualizat in 05 Jul 2018 07:00

Nu mi a luat emoticoanele vietii de pe tel.

A se intelege ca e o gluma :)

Un mare mare bravo pt timp Sany!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare cunoscuta motocicleta.. oare e aia lesinata care abia depasea un touring pe linia dreapta!?

Cand zici soricel te referi la tais nu?

Cel mai bine se face cu un HEFT!

» Post actualizat in 05 Jul 2018 07:00

Nu mi a luat emoticoanele vietii de pe tel.

A se intelege ca e o gluma :)

Un mare mare bravo pt timp Sany!

Nu am avut aparatul de sudura la indemana :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 august zicea ieri ca ar fi. Chiar l-am sunat sa ii propun sa ne combinam la remorca(am montat si eu în cele din urma carlig pe masina). Deci... Keep in touch si poate iese ceva.

Sa speram! :rolleyes:

 

 

 

Revin si eu cu un mic review legat de “etapa” de la Hungaroring cu Fiala.

Prima zi a fost de familiarizare cu circuitul, fiind a doua oara in viata mea la Hungaro si am venit cu cateva upgdare-uri la motor fata de prima data (-1/+2 kit lant, acceleratie rapida) Am zis sa o iau mai incet. Din pacate au fost si multe cazaturi dimineata, in prima sesiune abia de am putut face 2 sau 3 ture, din cauza cazaturilor. In prima zi am reusit sa scad la 2:07, cu 2 secunde mai rapid decat anul trecut.

A doua zi au urmat dimineata antrenamente si am reusit sa scad timpii pana la 2:04,6

Au urmat calificarile si am reusit sa ma calific cu un timp de 2:04,5 , astfel ajungand pe pozitia 42 din 142 de concurenti inscrisi. Tin sa precizez ca au fost doua curse, una de 8 ture (experts) si altul de 6 ture (de avansati/intermediari cu rolling start pentru siguranta sporita)

Fiind al 42-lea m-am calificat la aia de experti, altfel eram in pole position la cealalta cursa.

A urmat cursa (prima din viata mea de altfel) si am reusit sa termin pe locul 19.

Per total, a fost un weekend productiv, ba chiar am reusit sa frec destul de zdravan cu carenele :))

 

» Post actualizat in 04 Jul 2018 19:28

LE: poze cu carenele frecate

 

Super-tare! Bravo! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Dau si eu un Follow aici..
Anul trecut m-am dat doar pe Motorpark si Tg Secuiesc.
Anul asta mi-am propus sa ajung pe Tg Mures (daca mai scade pretul) + Serres Grecia.
App, vis-a-vis de Serres. Cam la cat ajunge un weekend de dat pe circuit? Cu intrari, cazare, mancare, drum?
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca in spatele pistei e un loc de campare amenajat, cu dusuri, toalete, curent electric. E gratis. Pui un cort si dormi  fara cheltuieli. E si supermarket la maxim un kilometru departare, mincarea costa ca si in RO. De banii de cazare, restaurante, iei o guma spate in plus si ai siguranta ca nu te imprastii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ne spui unde mai exact e campingul organizat (un pin pe harta eventual) ?

 

Poti sa intri in pista din zona aceea?

Adica daca pun un cort de 3x3, pot sa intru in sesiuni si sa si dorm acolo ? :)

 

Link - Google Maps

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cerc este camping-ul. Cu sageti este intrarea in incinta parcului moto. Nu se poate intra cu motocicleta din camping in pista. 

 

Campingul este practic vizavi de paddock, peste linia dreapta :) Din paddock pana in camping se merge un pic mai bine de 1 km cu masina (trebuie ocolit juma' de parc), sau, daca administratorul este dragut, iti deschide o portita ce da in linia dreapta a circuitului unde poti trece la pas pana in camping. 

 

De mentionat ca in camping conditiile nu sunt ca la Adancata. Toaletele sunt turcesti, dusurile nu sunt minunat de curate. Daca te duci cu nevasta.. s-ar putea sa aiba un soc. 

Sunt prize de curent disponibile in camping si robinete de apa. 

 

In general daca vrei sa ramai in camping e bine sa-i anunti din timp sa lase poarta deschisa, in special in timpul saptamanii. Poarta de la camping se incuie cand nu e folosit, asa ca risti sa dormi la poarta daca ajungi neanuntat, dupa ce pleaca ei. 

camping serres.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...