Sari la conținut

Trackdays - Discutii generale


adidas
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

Eu am dat pe al meu zx 5300 € ...si asta pentru ca am vrut sa il am in saptamana aia  , fiind si in stare foarte buna si ma si pricep sa negociez intr-un mod realistic si corect ( parca pretul cerut era 5600 dar nu mai sunt absolut sigur). Cu mai multa rabdare sunt sigur ca prindeam unul pe la 5k si chiar un 4500-4700 la unele cu ceva imperfectiuni estetice.

Pe cbr am dat 3800 € , dar era in stare jalnica estetic si mecanic mi-a dat putin de furca , avand mocirla efectiv in sistemul de franare. Mi s-a parut un pret corect fata de cum se prezenta . Unul mai aratos si care pare mai ingrijit mecanic tot pe la 5k se invarte . Din pacate pe olx pe la 5k  majoritatea sunt epave. Cred ca pe ambele le-am cumparat anul asta .

 

Nu stiu de probleme specifice care sa ma ingrijoreze ...ca ma uitam in alta parte ... eternele relee...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 305
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator goe 75

Le-am luat de la noi . Am urmarit absolut toate anunturile si de aici si olx si direct de pe site-uri de dealeri pe care ii cunosc , plus Motolist...etc.  Cred ca ambele luate de mine au aparut pe olx.

Nu te invidiez prin ce munte de epave trebuie sa navighezi pana sa gasesti una decenta la un pret corect.

De km ...parca 38k la Honda si  27k la Kawa ...dar m-am deranjat sa verific pe site RAR doar dupa achizitie daca ar trebui sa fie pe acolo . In momentul vizionarii si testelor am preferat sa ma concentrez doar pe esentiale .

La Kawa a fost foarte usor totul.

La Honda a fost cam inconcludent testul pentru ca avea un cauciuc de spate in asa hal de plat ...ca practic a cam trebuit sa-mi imaginez cam cum s-ar fi comportat cu un cauciuc bun... Cu ala pe care il avea a mers oribil. Se poate spune ca m-am riscat putin...dar a iesit bine la final.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, mi-a fost greu sa gasesc si gsxr, asta dupa ce am lasat piata din Ro deoparte. Initial o sa incep sa ma uit dupa tot ce apare in si pe langa Bucuresti, exact dupa modelele astea 2 cbr 07-08 si zx6r 09. Am cateva luni la dispozitie sa invat toate anunturile pe de rost :)).

Multumesc pentru feedback si cu siguranta mai revin pe aici cu intrebari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

CBR e geniala pt amatori (cel mai rapid sa inveti sa mergi repede).

Problema e ca nu are slippery clutch si la franari poate sa iti blocheze spatele iar suspensia e f slaba (trebuie macar sa schimbi arcurile si sa pui la punct suspensia).

Deasemenea e f fun si te ajuta mult.

 

ZX6 e alta alegere f buna dar e un pic mai ciudatica, recomand sa te urci pe una sa vezi cum e. Poate sa iti placa super mult dar tre sa te urci pe ea sa vezi cum e. Mult mai ok pt circuit in varianta stock (si mult mai puternica).

 

https://www.facebook.com/101336961401667/photos/a.129019461966750/188003536068342/.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru informatii!

Dupa CBR si Zx6R ma voi uita pana spre primavara. Din pacate nu prea as avea ocazia sa ma dau pe pista cu un Zx6R sa vad cum se comporta.Ma tot gandesc in ce buget decent sa ma incadrez cu motocicleta in sine(evident si ce an de productie)+un eventual slippery clutch(am mers fara si intr-adevar nu e placut) si carene. Evident raportat la targetul meu care ar fi undeva la 5 weekenduri pe an.

Foarte tare review-ul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...