Sari la conținut

NEC Birmingham


Vizitator
 Share

Postări Recomandate

Îţi stă bine pe Triumph ;)

Thanks, o sa-mi iau Triumph Street Triple in vreo doi ani, pana atunci am de terminat niste proiecte custom. E o motocicleta stock pe care stau foarte bine, initial imi placea Daytona dar anul asta imi place mai mult naked-ul.

 

Roadsterul BMW era super fain, una dintre cele mai interesante moto din show. Au fost prezentate cu mare tam-tam si Kawa H2 si Honda RCV. H2 a fost pusa pe dyno dar era multimea atat de mare acolo ca nu aveam nici o sansa sa vedem ceva.

Triumph a facut ceva extraordinar, a permis angajatilor sa faca un concurs de build-off iar cele doua motociclete realizate de cele doua echipe au fost prezentate la show. Le puteti vedea la ei pe site mai in detaliu decat in pozele mele. Una era scrambler, alta un fel de bobber. ambele faine.

 

Poze cu Charlie am facut mai multe dar le tin pentru mine, la fel ca si cele cu Nick Sanders :) Am mers la semnat carti si am venit cu inca doua acasa plus dvd-uri :))))

 

Nu stiu de ce dar oferta de echipamente moto mi s-a parut oarecum slaba. Cred ca s-a dat tot ce era fain pana sa ajungem noi sau pur si simplu am eu pretentii prea mari... Brandurile ieftine erau la acelasi pret ca pe net, reduceri aproape inexistente. Richa si RST se gasesc online la aceleasi preturi deci pass. Brandurile scumpe erau tot la preturi mari, mici diferente fata de ce era pe net cu mici exceptii gen costum complet de pista cu airbag cu reducere de la 1200 la 400 lire, Alpinestars Vertigo la 140 lire. Oferta de echipamente pentru fete era slaba rau, am innebunit cautand manusi cu protectii serioase si am ajuns sa-mi iau marimea S ...mens. Tot ce era pentru femei era cu floricele roz si fara protectii pentru degete. La casti Shoei ar fi fost reduceri masive, gen 200 lire,( zicea careva pe net zilele astea) dar persoana aia a fost la show in prima zi. Altii dimpotriva ziceau ca asteapta pana in ultima zi pentru a prinde cele mai mari reduceri. Din cate imi dau seama, show-ul a fost mai mic(mai putini expozanti) decat in alti ani.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thanks, o sa-mi iau Triumph Street Triple in vreo doi ani, pana atunci am de terminat niste proiecte custom. E o motocicleta stock pe care stau foarte bine, initial imi placea Daytona dar anul asta imi place mai mult naked-ul.

Recomand! E super fun motocicleta, desi nu prea am cu ce sa compar :). Insa cele post 2013 sunt mai sedate putin, mai economice, pff.

 

Nu stiu de ce dar oferta de echipamente moto mi s-a parut oarecum slaba. Cred ca s-a dat tot ce era fain pana sa ajungem noi sau pur si simplu am eu pretentii prea mari... Brandurile ieftine erau la acelasi pret ca pe net, reduceri aproape inexistente. Richa si RST se gasesc online la aceleasi preturi deci pass. Brandurile scumpe erau tot la preturi mari, mici diferente fata de ce era pe net cu mici exceptii gen costum complet de pista cu airbag cu reducere de la 1200 la 400 lire, Alpinestars Vertigo la 140 lire. Oferta de echipamente pentru fete era slaba rau, am innebunit cautand manusi cu protectii serioase si am ajuns sa-mi iau marimea S ...mens. Tot ce era pentru femei era cu floricele roz si fara protectii pentru degete. La casti Shoei ar fi fost reduceri masive, gen 200 lire,( zicea careva pe net zilele astea) dar persoana aia a fost la show in prima zi. Altii dimpotriva ziceau ca asteapta pana in ultima zi pentru a prinde cele mai mari reduceri. Din cate imi dau seama, show-ul a fost mai mic(mai putini expozanti) decat in alti ani.

Nu am fost inca la Nec, insa am fost anual la MCN live aici in Londra si cam aceeasi poveste e. Plin de stoc "mort", vanzari bulk, manusi de £15-30 si jakete de 5 ani. Cu mici exceptii. Cei de la HGB Motorcycles au avut tot timpul discount-uri bune, mai ales la casti.

 

PS: Tot de pe situri nemtesti ajung sa imi cumpar echipament. Pret initial redus plus rata de conversie si am ajuns sa platesc £260 vs £369( UK) pe o pereche de Daytona Strive!

Editat de GPauL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nuuu...nu trebuiau puse poze...puteai sa mai astepti 2 zile...mi-ai stricat cheful pe jumatate :(

 

AAA...question: tinand cont ca urmaresc un model Kawa 2015, oare reusesc sa obtin la targ vreo reducere, fata de pretul de la distribuitori, in cadrul targului? (pana acum la distribuitor n-am reusit sa obtin nici o reducere, motivand ca deja au redus preturile drastic la modelele 2014)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK :)))))))))) data viitoare am sa scriu spoiler alert :)))) Vezi ca ai PM.


» Post actualizat in 27 Nov 2014 18:02

Recomand! E super fun motocicleta, desi nu prea am cu ce sa compar :). Insa cele post 2013 sunt mai sedate putin, mai economice, pff.

 

Nu am fost inca la Nec, insa am fost anual la MCN live aici in Londra si cam aceeasi poveste e. Plin de stoc "mort", vanzari bulk, manusi de £15-30 si jakete de 5 ani. Cu mici exceptii. Cei de la HGB Motorcycles au avut tot timpul discount-uri bune, mai ales la casti.

 

PS: Tot de pe situri nemtesti ajung sa imi cumpar echipament. Pret initial redus plus rata de conversie si am ajuns sa platesc £260 vs £369( UK) pe o pereche de Daytona Strive!

Si noi exact la fel, tot echipamentul nostru e de pe louis.de, luat pe ne-ve, doar dupa masurile date de ei si a fost perfect.

 

Erau totusi niste geci Richa de dama destul de decente, piele buna etc dar nu chiar ce cautam eu. Regret totusi ca acum doi ani nu mi-am luat o geaca Frank Thomas care era redusa de la 250 la 50...mi s-a parut prea teapana pielea(am purtat numai textile si nu eram obisnuita).

Btw, am impresia ca am vazut niste knock-off-uri alpinestars (boots)pe acolo, nu pot sa zic sigur dar aratau cam cheap. Uneori si vanzatorii de echipamente moto isi mai iau tepe si cumpara asa ceva. Era o vanzatoare pe acolo care n-avea nici o tangenta cu echipamentele, cand am vazut ca nu intelege ce vreau, am plecat...


» Post actualizat in 27 Nov 2014 18:02

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, gasesti Brembo, Arrow, Hagon, etc, sunt o gramada de firme care le vand produsele la show.

Te-as sfatui sa-ti faci temele de acasa sa stii ce model vrei cand ajungi acolo si cat costa pe net ceea ce vrei tu, altfel nu o sa stii daca iei la acelasi pret ca pe net sau e vreun mega deal.

Daca vrei sa iei ceva cat de cat scump, ai grija sa iti dea si ceva factura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am fost insa am cam venit cu mana goala. Foarte captivant stand-ul de la Bikesafe. Vreau sa-l fac cat de repede in primavara.

Sa nu uit de Kawasaki H2R. Mama ce zgomot face. Rezonanta mare in hala aia dar totusi galagioasa tare. Doar £44.000, careva? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...