Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

are mantea :laugh:

 

are cineva o maneta frana fata de vn800 classic?

 

 

5000 asha cum spune si musiu Legi. daca mergi zi de zi cu el in orash, merita sa te ocupi de santatea calutzului putin mai devreme. Oops, Legi, shi maria mea trebe sa schimb lichidele :)

 

O spune manualul, dar depinde si de ulei. Mie mi s-a spus cand mi-am facut revizia de iarna ca uleiul Motul se schimba la 5000 km, dar mi s-a recomandat totusi sa il schimb pe la 4500, din cauza uzurii uleiului aparuta datorita modului de exploatare din Bucuresti. O fi, nu o fi asa, eu tot pe la 5000 il schimb. Ooops, chiar, ar trebui sa-l schimb si eu pe al meu...

 

 

Se face. cauta un tichinigiu bun de la o reprezentanta auto din localitate. nu costa mult, vreo 50 ron. Necesita insa revopsire, chiar totala, pentru ca e greu de reushit aplicarea aceluiashi patern.

 

Va rog dati-mi o idee cum se poate indrepta un rezervor!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sorry de intarziere,am fost cu conserva in Sarbia.Voi merge in Ungaria sa schimb uleiul cum se indreapta vremea.Multumesc tuturor de sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi merge in Ungaria sa schimb uleiul cum se indreapta vremea.Multumesc tuturor de sfaturi.

 

Mergi in Ungaria sa schimbi uleiul ? :bounce:

De ce nu il schimbi tu personal ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu trebuie schimbat si filtrul?N'am mai facut asemenea operatiune.In fond fiecare trebuie sa traiasca.L'as schimba si'n Arad dar nu am gasit un atelier,decat pentru mopede.Poate'mi da cineva o adresa din Timisoara.Pana la Szeged sunt 100 km. si am gasit reprezentanta Kawasaki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu trebuie schimbat si filtrul?N'am mai facut asemenea operatiune.In fond fiecare trebuie sa traiasca.L'as schimba si'n Arad dar nu am gasit un atelier,decat pentru mopede.Poate'mi da cineva o adresa din Timisoara.Pana la Szeged sunt 100 km. si am gasit reprezentanta Kawasaki.

da-mi un mes personal si te directionez > calitate + garantie <

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot Gim e si pe forum....

iacata ce zice:

"SERVICE MOTO AUTORIZAT R.A.R

ARAD str.OITUZ 190

tel: 0728 46 10 13

gim@mcburnout.ro

office@gimmoto.ro

constatari daune motocicleta din accident catre asigurari

licitez si aduc piese de pe

www.ebay.de

www.ebay.com"

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu trebuie schimbat si filtrul?N'am mai facut asemenea operatiune.In fond fiecare trebuie sa traiasca.L'as schimba si'n Arad dar nu am gasit un atelier,decat pentru mopede.Poate'mi da cineva o adresa din Timisoara.Pana la Szeged sunt 100 km. si am gasit reprezentanta Kawasaki.

Daca n-ai pe ce da banii............... E simplu si iti ofera si satisfactia de a "bibilii" la motorul tau. Dar daca tot nu vrei sa faci tu operatiunea si apelezi la un service sa nu uiti sa ungi si lantul...... E la fel de "greu"... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi merge la GIM.M'am saturat cate filtre si litri de ulei am schimbat la fostele masini :bounce: De ce sa nu lasi meseriasii sa'si faca si ei treaba?

Awaaaiiii,nici chiar asa.Lantul l'am uns la fiecare 300 km ca'i totusi o treaba personala.HIHIHi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Cel de pe site e Service Manual si il am deja :)

Still looking...

 

Atunci ia vezi asta: http://www.filebox.ro/download.php?key=twv8dsw9pvklqyjd

E un user manual de la Morpheus primit, dar e posibil sa nu se potriveasca la toate modelele anumite chestii, intrucat am impresia ca e ptr modelul de State.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ia vezi asta: http://www.filebox.ro/download.php?key=twv8dsw9pvklqyjd

E un user manual de la Morpheus primit, dar e posibil sa nu se potriveasca la toate modelele anumite chestii, intrucat am impresia ca e ptr modelul de State.

 

 

Multsumesc frumos :)

Dau o bere!

 

 

Pe asta de la Morpheus il am si eu, asa ca nu mai am ce să-ți dau. Poți sa-ți cumperi de pe ebay un Clymer, cred ca e mai complet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ea sa dati voi vinul, ca bere nu mai beau ca face burta :)

 

manualul acela, daca imi amintesc eu bine, e versiunea scanata de LordRhadoo, adica pentru modelul de state. vulcanul lui fiind adus de-acolo nou.

 

*cine are scanner si vrea, ii dau manualul meu, de VN800 classic modelul - 2005. (ultimul an in care s-a mai fabricat acest model de motor) si poate face o fapta buna sa-l faca pdf si sa-l puna pe undeva.

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

panarama vrei sa dai burta jos? ce-mi place ca te-a pus Virgi la regim! Asha nu o sa ma obosesti Vn-ul ala sarman cu kilele tale:grinbandit:

 

da baiatu, uite maine sau poimaine seara ne putem vedea sa-ti dau manualul diseara nu poci ca ma duc la fotbal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahahahahahahahahaha

ce ma faci sa rad!!!!

nu m-a pus ma ea la regim, vreau eu sa scap de burtihan ca mi s-a cam luat despre dansul.

o sa induci lumea in eroare pe-aici sa creada ca am cocosat biata motocicleta cand nu e adevarat, n-am decat 78kg...

orscum ar fi bine sa pui si tu mana pe ceva sa te mai intremezi ca mi-e ca o sa te usuci de tot :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh ...dupa o luna am reusit sa i fac si eu niste poze .inca nu e terminata ....vine iarna

Bravo, Ozule...super tare a iesit.Cum se aud tobele alea? Cu dragurile de la tine .....mi-am furat-o...Asa ca dau anunt: vand dragpipes pentru vn 800,sunet super tare, pretabile pt amenda la politie....Dar cu astea sigur va aud conservarii (chiar tresar nervosi sau buimaciti pt ca nu stiu ce-i ataca) :) :) :D Pret 350 lei plus taxele postale.Vorbesc serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...