Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Ba se poate, daca desfaci carburatorul. In mod normal, surubul se desface 2,5 ture.

 

 

Asta cu 2.5 ture poate fi valabila in conditiile in care totul pe motor e stock....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Interesant vulcan ai! Are pe spate chit de coborare, sau l-ai facut hardtail? Si furca parca i-ai alungit-o, nu?

 

PS: Cat dai pe aparatoare + cat dai pe urmatorul lant , mai bine investesti intr-un chit de transmisie pe curea . Se va vedea si mai bine, te va tine si dublu ca durata de viata si cel mai important, scapi de uns :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... :P plus ca-l are Foxu',kitul asta.Si-l da si ieftin,ca sa scape de el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant vulcan ai! Are pe spate chit de coborare, sau l-ai facut hardtail? Si furca parca i-ai alungit-o, nu?

 

PS: Cat dai pe aparatoare + cat dai pe urmatorul lant , mai bine investesti intr-un chit de transmisie pe curea . Se va vedea si mai bine, te va tine si dublu ca durata de viata si cel mai important, scapi de uns :peace:

 

 

pe spate are o bara care inlocuieste amortizorul, asa a venit din japonia de la mama lui, cat despre furca nu este lungita are alte juguri ce ii dau alt unghi, motorul initial a fost o replica a harley-ului din filmul harley davidson si malboro man

 

suna interesant transmisie pe curea dar momentam nu intra in buget, dar cine stie pe viitor poate voi face trecerea de la lant la curea, deja mi-a distrus geaca de la uleiul aruncat pe spate

in prima poza e cum a venit el in tara si in a doua e cum e acum

post-6559-1273995610_thumb.jpg

post-6559-1273995631_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe spate are o bara care inlocuieste amortizorul, asa a venit din japonia de la mama lui, cat despre furca nu este lungita are alte juguri ce ii dau alt unghi, motorul initial a fost o replica a harley-ului din filmul harley davidson si malboro man

 

suna interesant transmisie pe curea dar momentam nu intra in buget, dar cine stie pe viitor poate voi face trecerea de la lant la curea, deja mi-a distrus geaca de la uleiul aruncat pe spate

in prima poza e cum a venit el in tara si in a doua e cum e acum

 

Salut!

 

Arata bine motorul. De ce nu faci tu aparatorul de lant?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe spate are o bara care inlocuieste amortizorul, asa a venit din japonia de la mama lui, cat despre furca nu este lungita are alte juguri ce ii dau alt unghi, motorul initial a fost o replica a harley-ului din filmul harley davidson si malboro man

 

suna interesant transmisie pe curea dar momentam nu intra in buget, dar cine stie pe viitor poate voi face trecerea de la lant la curea, deja mi-a distrus geaca de la uleiul aruncat pe spate

in prima poza e cum a venit el in tara si in a doua e cum e acum

 

 

Arata foarte bine si cu aripa ce a venit din Japonia . Spune-mi te rog...cum se comporta asa, rigida pe drumurile din Romania? Am vrut sa-mi pun si eu lowering kit, dar mai toti m-au sfatuit ca nu este de romania, gropi, etc...Tu poti sa ne spui in cunostinta de cauza , mai exact :peace: .

Ma bate si pe mine gandul sa o fac rigida, mai ales acum ca o sa am roata de 240/40R18 pe spate, si s-ar vedea mult mai bine cu aripa direct pe roata . Mai exista varianta de suspensie "progresive" dar imi depaseste bugetul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Arata bine motorul. De ce nu faci tu aparatorul de lant?

mai caut o perioada si daca nu gasesc ma apuc de mesterit

 

Arata foarte bine si cu aripa ce a venit din Japonia . Spune-mi te rog...cum se comporta asa, rigida pe drumurile din Romania? Am vrut sa-mi pun si eu lowering kit, dar mai toti m-au sfatuit ca nu este de romania, gropi, etc...Tu poti sa ne spui in cunostinta de cauza , mai exact :peace: .

Ma bate si pe mine gandul sa o fac rigida, mai ales acum ca o sa am roata de 240/40R18 pe spate, si s-ar vedea mult mai bine cu aripa direct pe roata . Mai exista varianta de suspensie "progresive" dar imi depaseste bugetul...

 

cu aripa originala ma stropea la fel de mult asa ca am renuntat la ea deocamdata

la mers, daca nu am mai facut eu intoarcerea din trei miscari cu motorul acum am ocazia mult mai des, vireaza ca un autobuz si este rigida in adevaratul sens al cuvantului, daca mergi un drum plin de gropi o sa ai o experienta memorabila, si crede-ma ca de fiecare data cand urc in seaua celeilalte motocilete ma bucur asa de mult de suspensie :moron:

ca aspect motorul este bestial dar tre sa induri multe ca sa mergi cu el, tre sa fi cu ochi in patru dupa gropi si denivelari, daca ai nesansa sa le iei o sa le simti zdravan, pe scurt un harg tail nu il recomand ptr romania decat daca sti drumul pe care urmeaza sa mergi sau esti destul de dus cu capul

sunt convins ca sunt diverse tipuri de suspensie care pot da cam acelai aspect dar sa ofere si putina amortizare, dar din pacate bugetul este restrans, poate pe viitor ...... cine stie, intretimp merg usurel ca e mai bine si mai sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomandati-mi si mie service-uri din Bucuresti, unde ati fost cu motorul si ati plecat multumiti. Eventual cu ceva detalii (ce lucratura vi s-a facut, pret, cel mai meserias mecanic...etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vind anvelopa noua Dunlop D404 150/80/16" = 170€

camera pt aceeasi dimensiune = 20€.

Mesaj completat

scuze,era 130euro.

 

 

nu vrea nimeni guma spate, noua?la 140euro cu camera si transport inclus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa 2 ani,am fost sa fac itp ul la vn,surpriza mare,pe carte am trecuta anvelopa fata 80-90-19 :D :laugh: :laugh: ...eu am pe 21,am rezolvat itp ul dar ma gandesc,e vreo greseala a celor de la RAR sau sunt modele cu 19 pe fata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa 2 ani,am fost sa fac itp ul la vn,surpriza mare,pe carte am trecuta anvelopa fata 80-90-19 :laugh: :laugh: :laugh: ...eu am pe 21,am rezolvat itp ul dar ma gandesc,e vreo greseala a celor de la RAR sau sunt modele cu 19 pe fata?

 

Asa am patit si eu acum o saptamana. Era trecut in talon un vulcan din '89. :D

m-am dus inapoi, au cerut scuze, si au bagat noile dimensiuni.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :crack: S-o crezi tu..! Crezi ce el,decide...!? :)

tu ce dai din casa ma? :crack:

Mesaj completat

FOarte reusit pana acum. Deci gata..nu te mai vedem in trafic cu pasagera ;)

Multam musiu! ba o sa ma mai vezi ca am facut kitul de bobber in asa fel incat sa-l dau jos in juma de oră Âşi sa montez aripile si sheaua stock cand are chef si fata de plimbare. Noroc ca nu prea se omoara atat

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aferim!

Pasagera nici n-o sa aiba timp de plimbari, daca pe Fox il prinde ploaia. O sa spele saraca la nadragii vulpii.

Fox nu protesteaza Sorine, dar unde gaseste el asemenea muiere cu atata daruire de sine si spirit de sacrificiu?! ;)

Mesaj completat

Urata cu spume.

pai e facut dupa stapan musiu. Doar il stii: bun de pus pe rana de Ziua Cucilor (oare se mai sarbatoreste pe undeva asta?) sa alunge spiritele rele. Nici femeia cu barba de la circ nu sta cu el! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...