Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Draga Sorinavram, daca ai fi citit tot ce am scris, poate nu ai mai fi scris aceste comentarii acide! Ai fi vazut ca ideea nu-mi apartine mie ci celor de la Pingel . Daca ei vand acest produs cu adaptorul respectiv pt vn800 ( si nu numai - Shadow Dragstar, as fi banuit ca nu ar trebui sa fie nici o problema.

In alta ordine de idei...in momentul respectiv am avut de ales intre a-mi cumpara un kit de reparatie pt robinetul de vulcan original si un robinet "frumos si cromat" care pe deasupra per total era si mai ieftin. Spune-mi tu , in varianta in care ambele variante ar fi trebuit sa functioneze, ce ai fi cumparat. Varianta urata si scumpa sau cea ieftina , "frumoasa si cromata"? Si DA, ma declar vinovat ca am crezut ce recomanda un producator atat de consacrat din SUA

Mesaj completat

http://www.pingelonline.com/powerflo_application_frames.htm

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu cred ca problema ta ii legata de debitul de benzina, care dintr-un anumit motiv in sarcina dupa un timp nu mai asigura suficienta benzina , mai verifica o data prinderea si daca robinetul nou ne mai avand furtunul de vid si busonul inchis ( inchide aproape sau chiar ermetic), face vid dupa un anumit timp.

la intruder am de 3 ani robinet de scuter ( are pompa de benzina ca si vulcanul ) si n-am avut probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ahoi domnilor!

Vreau sa va adresez niste intrebari:

Ce pareri aveti despre modelele Vulcan Classic de 1500cc din America anul fabricatiei 1999 ?

Se gasesc usor piese, se potrivesc cu cele europene ?

Cam care-i consumul lui urban si extraurban ?

Daca schimb exapamentul stock cu alt model ce mai am de reglat si creste consumul mult?

Consumbilele (uleuri motor/cardan, cauciucuri) ce preturi au?

La ce alte surprieze ma pot astepta?

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi domnilor!

Vreau sa va adresez niste intrebari:

Ce pareri aveti despre modelele Vulcan Classic de 1500cc din America anul fabricatiei 1999 ?

Se gasesc usor piese, se potrivesc cu cele europene ?

Cam care-i consumul lui urban si extraurban ?

Daca schimb exapamentul stock cu alt model ce mai am de reglat si creste consumul mult?

Consumbilele (uleuri motor/cardan, cauciucuri) ce preturi au?

La ce alte surprieze ma pot astepta?

Multumesc anticipat!

consum 6-7 litru, cu ape +2

cu esapament custom canta mai frumos, nu trebe reglat nimic, pentru ca are un singur carburator, si constructia motorului este simplu de tot, fara automatizari. Se poate umbla la carburatie si filtru, dar eu zic ca merge si fara.

Gasesti piese cu galeata oriunde. Eu am model metric, si si asa am comandat membrana din japonia. deci eu zic ca nu are importanta ca e fabricat pentru sua sau Eu. Problemele pot sa apare la unelte metrice, dar cu un mic talent se rezolva si asta.

Consumabile la preturi normale.

Surprize: E o bestie agresiva, stabila si frumoasa foc :laugh: (care vrea sa culca cu tine la cea mai mica eroare la parcare ;) )

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

consum 6-7 litru, cu ape +2

cu esapament custom canta mai frumos, nu trebe reglat nimic, pentru ca are un singur carburator, si constructia motorului este simplu de tot, fara automatizari. Se poate umbla la carburatie si filtru, dar eu zic ca merge si fara.

Gasesti piese cu galeata oriunde. Eu am model metric, si si asa am comandat membrana din japonia. deci eu zic ca nu are importanta ca e fabricat pentru sua sau Eu. Problemele pot sa apare la unelte metrice, dar cu un mic talent se rezolva si asta.

Consumabile la preturi normale.

Surprize: E o bestie agresiva, stabila si frumoasa foc ;) (care vrea sa culca cu tine la cea mai mica eroare la parcare ;) )

 

Bafta!

Bei da tu cum de nu esti pe mess? Ca te luam la rost! :laugh: oricum maine o sa te i-au! Multumesc!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare simpla:

 

Motor Vn1500.

 

2 optiuni: 10W40 sau 20W50? Mineral sau sintetic?

 

Multumesc anticipat.

 

10W40 preferabil Full sintetic sau macar sintetic....dar sigur nu mineral

Mesaj completat

Asa cum scrie si in semnatura: VAND VN1500 Classic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

un magazin sau pe cineva care aduce lanturi la preturi decente stiti cumva? Preferati un brand anume? Trebuie sa schimb lantul la en 500-le meu si vreau sa aflu cat mai multe pareri. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10W40 preferabil Full sintetic sau macar sintetic....dar sigur nu mineral

Mesaj completat

Asa cum scrie si in semnatura: VAND VN1500 Classic

 

poti sa-mi spui de ce nu-i bun cel mineral?

am fost la Kawa Motors si la schimbul de ulei mi-au recomandat sa pun 20W50 mineral de la Motul

explicatia a fost urmatoarea....motoarele in V consuma uleiul full syntetic foarte repede si risc sa raman fara....deci baga mineral :crack:

in manual pt modelul din '96 se regaseste si uleiul respectiv

Editat de mih77ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand mi-am luat vn ul de 1500,la al doilea schimb am bagat fuel syntetic si a disparut aproape tot dupa vreo 2-3000 de km!m-am si speriat dar dupa aia am revenit la 10 w 40 si nu mai am probleme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

in primul rand imi cer scuze pentru ca ma bag in topicul vostru dar ma gandeam ca poate v-ar interesa ce am de spus(am un prieten posesor de VN si a fost incantat de idee)

 

 

 

Lucrez la o agentie de publicitate si cu ocazia concertului trupei IRON MAIDEN intentionez sa lansez o campanie care priveste consumul responsabil de alcool.

 

Deci…ce mi-as dori eu sa iasa din intreg acest proiect :

- Vreau sa plece din bucuresti spre cluj cu mici elemente de branding(poate niste tricouri,veste, steaguri etc) –

- Se merge la cluj (pe un traseu stabilit in prealabil)

- La cluj ne plimbam prin oras si facem 2-3 opriri… plimbam responsabil (daca este cazul) pe unul, doi jurnalisti

- Ne oprim la intrarea la concert, aliniati frumos, cu insemne campanie responsabilitate

 

Precizez ca tuturor care vor sa se implice in aceasta actiune le decontez benzina, suma maxima de care dispun pentru fiecare motociclist este de 300 ron

In acest moment incerc sa aflu daca pot sa fac rost si de bilete pentru concert, momentan am reusit sa strang 10 bilete.

 

M-as bucura foarte mult daca ne-am aduna in numar de 30 - 50 de motociclisti.

 

Pentru mai multe detalii si confirmari ma puteti contacta la numerele de telefon 0740 120 469 , 0766 771 502 sau la adresa de e-mail: racusor_2002@yahoo.com

 

 

Asfalt uscat tuturor si imi cer scuze inca o data pentru "participarea" la acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa-mi spui de ce nu-i bun cel mineral?

am fost la Kawa Motors si la schimbul de ulei mi-au recomandat sa pun 20W50 mineral de la Motul

explicatia a fost urmatoarea....motoarele in V consuma uleiul full syntetic foarte repede si risc sa raman fara....deci baga mineral :baldy:

in manual pt modelul din '96 se regaseste si uleiul respectiv

 

 

Depinde de motor daca mananca sau nu ulei sau mai degraba cat de mult mananca...si daca e sa manance o face si cu cel sintetic si cu cel mineral in acelasi fel, difera doar pretul pentru fiecare.

Uleiul mineral este in general mai prost dacat cel sitetic. Cand spun mai prost ma refer la faptul ca cel mineral se oxideaza si se degradeaza in timp diferit de cel full sintetic care isi pastreaza proprietatille, motiv pentru care uleiul sintetic se schimba la un numar mai mare de km decat cel mineral.

Uleiul mineral se suptiaza mult mai puternic odata cu cresterea temeperaturii, diferit de cel sintetic...si mai sunt si altele

Editat de dexlink
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

in primul rand imi cer scuze pentru ca ma bag in topicul vostru dar ma gandeam ca poate v-ar interesa ce am de spus(am un prieten posesor de VN si a fost incantat de idee)

 

 

 

Lucrez la o agentie de publicitate si cu ocazia concertului trupei IRON MAIDEN intentionez sa lansez o campanie care priveste consumul responsabil de alcool.

 

Deci?ce mi-as dori eu sa iasa din intreg acest proiect :

- Vreau sa plece din bucuresti spre cluj cu mici elemente de branding(poate niste tricouri,veste, steaguri etc) ?

- Se merge la cluj (pe un traseu stabilit in prealabil)

- La cluj ne plimbam prin oras si facem 2-3 opriri? plimbam responsabil (daca este cazul) pe unul, doi jurnalisti

- Ne oprim la intrarea la concert, aliniati frumos, cu insemne campanie responsabilitate

 

Precizez ca tuturor care vor sa se implice in aceasta actiune le decontez benzina, suma maxima de care dispun pentru fiecare motociclist este de 300 ron

In acest moment incerc sa aflu daca pot sa fac rost si de bilete pentru concert, momentan am reusit sa strang 10 bilete.

 

M-as bucura foarte mult daca ne-am aduna in numar de 30 - 50 de motociclisti.

 

Pentru mai multe detalii si confirmari ma puteti contacta la numerele de telefon 0740 120 469 , 0766 771 502 sau la adresa de e-mail: racusor_2002@yahoo.com

 

 

Asfalt uscat tuturor si imi cer scuze inca o data pentru "participarea" la acest topic.

 

Eu eu :baldy:

Editat de valiandreicom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

furtun frana am luat de la thunderbikes tm...sau ebay....

multam. la baietii din timisoara la ce bani? ca sa compar cu ebay-ul. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat 100lei(parca) cu tot cu curier....vb cu ei mai bine,eu am comandat anul trecut...

 

 

multam. la baietii din timisoara la ce bani? ca sa compar cu ebay-ul. :laugh:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!; dupa doi ani bateria de la vulcan da semne de oboseala si in cazul asta m-am gandit sa o schimb cu alta ; si acum am o intrebare: pot pune o alta baterie de aceasi volti si amperi dar cu acid ? se intimpla ceva daca fac asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!; dupa doi ani bateria de la vulcan da semne de oboseala si in cazul asta m-am gandit sa o schimb cu alta ; si acum am o intrebare: pot pune o alta baterie de aceasi volti si amperi dar cu acid ? se intimpla ceva daca fac asta?

 

E mai ieftin... atat. Si e sensibil la frig. Altceva eu nu vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...