Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

salut,

mi'am spart - da spart - aripa fata - ca era din plastic cromat - la vn clasic 800. stie cineva de unde pot comanda alta? multumesc

post-30013-0-03248200-1317379552_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, si eu saptamana viitoare as fi prezent

da preferabil duminica, sambata cred ca o sa am ceva de lucru...

 

Este ok si duminica pentru mine. Deci , se mai baga cineva pt duminica ( 9 octombrie ) la o iesire de o zi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut eu plec sambata asta pe 01.10.2011 la Bran plec la ora 11 din Barbu Vacarescu intrarea latera in stadinul Dinamo.Intoarcerea duminica.

 

Dacă nu mă prăfuiesc puternic diseară te-aÂş însoți. La ce oră ai vrea să fie plecarea? Ar mai fi cineva în afară de noi ?

Salut eu plec sambata asta pe 01.10.2011 la Bran plec la ora 11 din Barbu Vacarescu intrarea latera in stadinul Dinamo.Intoarcerea duminica. De mers pentru moment sunt singur. :friends:

 

Este ok si duminica pentru mine. Deci , se mai baga cineva pt duminica ( 9 octombrie ) la o iesire de o zi ?

Cu mare placere ma anunt si eu . :banana: de acuma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut eu plec sambata asta pe 01.10.2011 la Bran plec la ora 11 din Barbu Vacarescu intrarea latera in stadinul Dinamo.Intoarcerea duminica.

 

 

Salut eu plec sambata asta pe 01.10.2011 la Bran plec la ora 11 din Barbu Vacarescu intrarea latera in stadinul Dinamo.Intoarcerea duminica. De mers pentru moment sunt singur. :friends:

 

 

Cu mare placere ma anunt si eu . :banana: de acuma

 

Sorry jupane dar vineri am reusit sa ma aranjez asa cum trebuie. Dar pt sapt viitoare ma trec si eu pe lista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vinde VN 800A

Moto in stare exceptionala, sa custom, Fat DragBar, oglinzi custom, tobe vance & hines, sisybar, portbagaj, coburi piele + suporti, kit carburatie dino jet, filtru K&N, consumabile schimbate, alte detalii la tel.

Radu 0723 583 261.

Se poate vedea in Bucuresti.

 

 

super tare 'bicicleta' , testata personal , merge super .... spor la vanzare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Duminica se strica vremea .Sambata este vreme frumoasa...deci ramane pt sambata .Raduprint , tu poti pe la urma sambata sa vi ?

 

Cat despre locatie, prin Buzau am avea mai multe de vazut . Mai mult info AICI

 

Un alt loc interesant ar fi la Cetatea Poenari, insa nu stiu daca toata lumea este dispusa sa-si lase motorul si sa urce 1480 de trepte :rolleyes:

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu din pacate sambata nu pot, si nu merita sa riscam sa mergem duminica la cum se anunta vremea.

so, plimbare placuta (eu tocmam m-am intors din una de 200 km), si daca cumva mi se schimba planul pana sambata, ne vedem :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Duminica se strica vremea .Sambata este vreme frumoasa...deci ramane pt sambata .Raduprint , tu poti pe la urma sambata sa vi ?

 

Cat despre locatie, prin Buzau am avea mai multe de vazut . Mai mult info AICI

 

Un alt loc interesant ar fi la Cetatea Poenari, insa nu stiu daca toata lumea este dispusa sa-si lase motorul si sa urce 1480 de trepte :rolleyes:

In concluzie s-a hotarat ceva sigur? De unde se pleaca si cand?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur este doar daca nu o sa fie vreme ploioasa . Alaltaieri anuntau ca sambata o sa fie frumos, Ieri au anuntat ca vin ploile in toata tara de vineri . Vedem zilele urmatoare ce mai anunta...

Cat despre Traseu, eu propun 2 varianate : Ambele trec pe la vulcani si Tabara de sculptura Magura , diferenta este ca unu merge mai departe pana la lacul / Barajul Siriu, unde , in apropiere este si o cascada, si niste viaducte interesante. Intoarcere pe la Valenii de Munte, unde daca ne mai permite timpul si avem chef, putem sa impacam pe toata lumea si sa mergem si pana la Cheia .

 

Plecarea ar fi din Sos Colentina...am putea sa ne strangem la benzinaria ( Agip ) din intersectia Colentina cu Fundeni .

post-17477-0-76207600-1317805158_thumb.png

post-17477-0-52731600-1317805181_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toti posesorii de VN!

Am o rugaminte la cei care detin VN800B si care stiu si Suzuki Volusia VL 800 sau Intruder C800, daca pot sa faca o succinta comparatie ( costuri intretinere, confort, ciclistica, performante...).

Nu stiu ce sa aleg.

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mers pe Suzuki Intruder C800 dar l-am studiat si mi se pare peste Vn800 Classic. C800-le este o motocicleta model mai nou ( parca din 2006 se produce) si cred ca este mai mult comparabil cu vn900-le, mai ales ca 800-le s-a oprit din productie in 2005 ( parca !) Cele mai sesizabile diferente in favoarea c800-lui sunt transmisia pe cardan si anvelopa spate de 170 vs 140 ( cat are Vn-ul 800) si capacitatea rezervorului de 17 litri vs 14L .

Deci in concluzie as alege C800-le insa este si cu mult mai scump . 5000 euro vs 3000 euro

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toti posesorii de VN!

Am o rugaminte la cei care detin VN800B si care stiu si Suzuki Volusia VL 800 sau Intruder C800, daca pot sa faca o succinta comparatie ( costuri intretinere, confort, ciclistica, performante...).

Vulcanul e pe lant, are un carburator, cauciucul pe spate e doar cu putin mai lat decat cel de pe fata=> mai multa putere, viteza de top superioara, ciclistica mai buna.

Volusia e pe curea, are doua carburatoare(asta e un minus), Intruderul are cardan, e pe injectie => cuplu o idee mai mare, intretinere mai usoara.

Ca pret de achizitie,Volusia < Vulcanul < Intruderul.

La costuri de intretinere, nu se strica, deci nu te intereseaza. :moto:

De-aici mai incolo, depinde de tine ce cauti. Nu-ti recomand nimic,eu alegand deja VN-ul 800 B as fi subiectiv... :peace:

Editat de Bart Bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...