Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Poti sa suni la Metric Motion sa-i intrebi de parbriz. Trebuie sa le spui si dimensiunea. Ai exemple pe net cum se masoara.

Sau intri pe site la Louis si sus la "my bike" spui ce motocicleta ai. Apoi apesi "products and datasheet" si vezi ce produse iti da pentru motocicleta ta. Uite asa: https://www.louis-moto.co.uk/rund-ums-motorrad/bike-datenbank/kawasaki-vn-1500-classic/vnt50d/0713?bikes=0713

 

La "add-on parts", gasesti asta: https://www.louis-moto.co.uk/rund-ums-motorrad/bike-datenbank/kawasaki-vn-1500-classic/vnt50d/0713?bikes=0713&page=1&rubric_id=4#article_list

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma gandeam ca sunt colegi care l-au dat jos si nu mai au nevoie de el :)

 

Cum pot afla un pret pentru cel original! Am vazut ca este replacement pentru sticla, si sincer doar de ea am nevoie. Sau stiti cumva daca se poate bricola una?

 

Ms

Pentru original, cel mai indicat ar fi de luat legatura cu importatorul Kawasaki (united motors si/sau moto boom) si intrebat la ei. Ei au codul de piesa si pot da preturile pentru OEM. Sau poate sunt colegi pe forum care aduc piese OEM. Habar nu am....

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbat ulei si cauciucuri. Gata de sezon, asa ca hai primavara, hai!

 

Salut,

spune-mi te rog, in ce consta avantajul seii cu arc? Adica merita o astfel de achizitie? Este utila la drumuri lungi sau scurte? In cazul unor denivelari, nu te arunca? Ma batea si pe mine gandul sa imi pun la a mea, dar pretul fiind destul de mare, nu prea imi vine sa risc.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

spune-mi te rog, in ce consta avantajul seii cu arc? Adica merita o astfel de achizitie? Este utila la drumuri lungi sau scurte? In cazul unor denivelari, nu te arunca? Ma batea si pe mine gandul sa imi pun la a mea, dar pretul fiind destul de mare, nu prea imi vine sa risc.

Multumesc.

 

Strict avantaj estetic, dupa parerea mea. Si total dezavantaj ca si confort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pitesti2010:

Intr-adevar, avantajul, daca se poate spune asa desi este total subiectiv, este de ordin estetic. Imi plac motoarele stil bobber si am vrut sa il fac si pe al meu asa. Plus ca eliminand saua si aripile, am scazut din greutate. La fel, alta e senzatia de "libertate". Pentru cunoscatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@augustin: Fairingul e luat cu tot cu mobra sau l-ai luat separat?

On-topic: pentru consumabile eu comand de pe moto-gear.ro in mare parte. Cand e vorba de piese mai speciale pe care nu le-am gasit la noi comand de pe www.motorcyclespareparts.eu. Piese originale, nu ieftine, livrare in 4-5 zile.

Singurul lucru SH pe care l-am pus pe motor este un cadran de instrumente luat de la robert bk350, foarte bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna tuturor... proaspat posesor de vn800 ...voi de unde va achizitionati piese daca e sa fie sh sau noi ?

Dacă e util, e bine...

Fără sa fiu răutăcios, dar arata de parcă ti_ai pus un geamantan pe far...

Părerea mea e ca nu se pupa deloc cu motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e luat separat .... mie imi place si imi e util..

Trebuia sa intreb si de unde :) ca asta ma interesa :).

Pe mine m-ar interesa unul neutilat.

Editat de dess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he he ... sincer sa fiu ..mi-a luat ceva vreme sa il combin pe un prieten care il avea pe un shadou de 750 :) dar am vazut doar partea din fata pe alyexpres ori cu un prietenas bun care lucra in fibra cred ca ar iesi bine !! imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai multe detalii din pacate :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gusti,fain autobuz.Sa n-ai parte de incidente,doar de kilometri cat de multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut domnilor,

Pregatit motorul de iarna, dupa spusele celor de la kawasaki, tinut fiind in garaj sub bloc.

Azi, spalat rezervorul, pus la loc. inainte de-a baga benzina, incerc sa scot din viteza......si surpriza, becul de neutral nu se aprinde. Pus in neutru ( verificat ca roata spate sa se invarta liber ), apasat ambreiaj si demaror...se invarte. Toate comenzile merg mai putin partea de semnalizare pozitie neutru.

 

Nu am mai intreprins nimic pentru ca nu am ulei in baie; astept sa primesc un senzor dual de presiune ( contact si manometru ).

 

Si acum intrebari:

1. faptul ca nu mi se aprinde neutrul se datoreaza lipsei uleiului din baie? Nu am mai auzit asta...dar intreb, chiar daca conditionarea e deplasata

2. daca problema e de la switch-ul de neutru, cum ajung la el? Pot sa-i transmit niste socuri ...sa-l pun in pozitie de normal inchis?

3. a mai avut cineva problema asta? Rog sa-mi spuna cum a rezolvat.

 

Multumiri, mii.

Ca sa merg in paralel, ma uit si pe forumurile de limba engleza/ carte tehnica macar aflu unde-i pozitionat sau alte info.


» Post actualizat in 30 Mar 2018 19:20

Pe principiul ``tu centrezi, tu dai cu capul`` am gasit locatia `` senzorului `` ( mult spus ). Pinul are joc, in consecinta nu mai este atins de catre elementul din cutie sa dea ``masa``.Daca-l montez fara saiba, e Ok,

La cum e construit cred ca daca incerc sa-l demontez, sa ajung la resort, il si distrug.

Seara buna sa avem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...