Sari la conținut

Accident scuter pizzerie


xsebi
 Share

Postări Recomandate

Nu sunt obligati, ei vor sa faca asta. Poate nu au B-ul, poate nu au destule masini, etc. Atata timp cat au un loc de munca sunt multumiti.

Editat de xsebi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vinovat clar cel cu masina, raspunzator angajatorul... totusi accidentul s-a intamplat in timpul orelor de munca.

Asta daca ar avea contract :stuck:

Si eu nu stiam de ce Quattro Stagioni a ajuns amestecata...

Editat de GooFooTz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca animalul cu masina s-ar fi asigurat si ar fi semnalizat, probabil ca nu s-ar fi intamplat nimic. Baiatul cu scuterul a reactionat oricum bine si s-a lasat pe o parte. Altfel putea fi mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super artistica lasarea pe o parte, perfect sincronizata cu lasarea masinii peste el... cred ca a invatat de undeva, e studiata clar treaba.

Asiguratorul va despagubi si pentru avariile pizzei?...daune morale celor ramasi flamanzi? :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super artistica lasarea pe o parte, perfect sincronizata cu lasarea masinii peste el... cred ca a invatat de undeva, e studiata clar treaba.

Asiguratorul va despagubi si pentru avariile pizzei?...daune morale celor ramasi flamanzi? :alcy:

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul cu scuterul a reactionat oricum bine si s-a lasat pe o parte. Altfel putea fi mai rau.

Da, pentru ca (virgula) clar plasticul si metalul franeaza mai bine pe asfalt decat cauciucul. :-L

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e in tenis, unii merg cu motoreta altii tasteaza...

 

daca ar fi fost o motoreta, sport eventual, s-ar fi declarat sport olimpic saritul de cooor in sus !!!

 

eu zic ca a incercat sa eschiveze si a pierdut controlul. nu am vazut stopul aprinzandu-se decat foarte taziu ;)

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am multi prieteni livratori pe scuter , marea majoritate o fac din placere , chiar daca e iarna ..a fi livrator pe scuter implica multa caterinca ..care creaza dependetza :) ..pot spune doar atat , unii dintre ei au zeci de mi de km pe scuter ... Sunt cascadori profesionisti ..de aici si experientza lasari pe o parte :) ... Totusi ... Blocarea roatei fatza pe o vreme ca aia imi da de inteles ca e la prima livrare baiatu' ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a semnalizat si nu era incadrat pt viraju ala, aia e "perversa ignorantului". Chiar n-avea scutericiu cand sa reactioneze eficient in conditiile date.

Clar a poftit la pizza si i-a alunecat mana-n balele prelinse pe volan. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o luam asa, nici autoturismul nu avea voie sa faca dreapta de pe banda de mijloc :) Si poate bezmeticul cu scuterul facea dreapta. Nu ai de unde sa stii. Curba e destul de larga si tamponarea a avut loc pe la jumatatea ei, deci in afara de modul kamikaze a soferului, nu prea se observa multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe video se vede asa: asta cu masina de filmeaza e pe banda 3/4 (cam asa vad). ala din fata Sare 2 benzi, scuteristul nu isi tine banda si se intalnesc la mijloc. Pt. mai multe detalii luati-i ba pe ei la intrebari ce rahat au vrut sa faca. Si la cat de haotic merge ala cu masina, nu ar avea voie nici sa iasa din casa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent de conditiile de trafic vinovat nu este decat cel din auto, scuteristul si-a mentinut banda pe care circula , avea tot dreptul sa mearga pe directia inainte, vita din conserva in schimb a schimbat doua benzi , continue de altfel, fara sa semnalizeze , ar fi trebuit sa dea prioritate la schimbare de banda si nici de asigurat nu s-a asigurat...a mers pe principiul ala "e scuter, nu conteaza" (asta daca l-a vazut)...nu e discutabila vina si nici starea carosabilului sau calitatile de "cascador", omul de pe scuter a procedat mai mult decat bine si s-a ales doar cu vatamari minore si sperietura mai mult. Daca era un SS sau orice altceva mai mare decat conserva aia....iesea rau de tot pentru cei din masina, spun asta pentru ca pe tembel nu l-a interesat ce avea in dreapta cand a virat...


» Post actualizat in 09 Dec 2014 11:32

.

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuteristul a mers "pe incredere" ca nu face ala cu masina dreapta peste el... Adica era noapte, ploua sau era lapovita si tu mergi asa sigur si fara masuri pe prevenire...

Si ala cu masina , cu numar de MM apropo, nici nu cred ca a vazut ce a lovit.

Oricum, bine ca nu s-a lasat cu d-alea nasoale... Pizza a ajuns insa rece si amestecata la destinatie :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Mai, voi sunteti senili? Unde dracu vedeti voi ca scuteristul face STANGA? Luati-va reper ceva si vedeti ca merge DREPT INAINTE, cum are si voie (din cate vad, desi e noapte si nu vad toate semnele de circulatie, si nici nu cunosc intersectia).


Singurul dobitoc vinovat, e ala cu masina, care vireaza (schimba directia de mers) fara sa se asigure si fara sa semnalizeze in prealabil aceasta manevra.

 

Ce treaba are ca ala e pe scuter, si nu pe motor, ca are sau nu experienta, ca a cazut pe dreapta sau pe stanga?

Cum dracu puteti despica in 4 un accident atat de banal si elocvent.


Boul si dobitocul cu masina, daca vroia sa faca DREAPTA, trebuia sa fie pe banda 1 (cea mai apropiata de trotuar) si sa semnalizeze in prealabil asta (din timp).

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect!!, E simplu :NEACORDARE DE PRIORITATE la schimbarea directiei de mers si/sau a benzii de deplasare, ! Varianta asta am patit-o eu ...tot in aceiasi intersectie dar venind de pe Kiselef cu unul care a tinut mortis sa intre peste mine in masina (cu alta masina) ..."mi-am continuat banda bah !"...asa luase foc...si a fo bun de plata :D (conserva mea de la job)...dar "e grele " cu prioritatile astea, pacat ca sunt motoristi care inca circula putin "dupa ureche" si tot ei sar la scandal cand au calcat pe bec...Repet : stima pentru scuterist si reactia de a avut-o!! ... daca nu o punea jos (intentionat sau nu) putea ramane fara piciorul stang...din pacate cunosc si un exemplu asa...

 

Toate bune, ...Hai cu varaaaaaaa!!!!

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...