Sari la conținut

Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?


Postări Recomandate

Schimb kit-ul de lant, dar trebuie sa stau cu ea belita acum ca mi-au trimis prostii saiba de dimensiunea gresita. :baldy:

De...la triumph asa se intampla.

Ai comandat de la motoboom?

Fratemiu a primit 3 colete gresite cu un cablu de ambreiaj(tot la un triumph)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-am facut scottoiler dintr-un rezervor vechi de lichid de frana, doua perfuzii medicale si un ac de punctie vertebrala. L-am reglat la o picatura la 45 de secunde. Sa vad zilele viitoare cum se comporta si cat de safe este sa il tin pana la Rasnov.

 

Cum ai facut sa nu picure si cand e parcata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat doua sisteme de reglat debitul. Unul pentru reglaj propiu-zis iar celalalt pentru on sau off. Ma refer la reglajele care se folosesc pe perfuzii care micsoreaza debitul prin presarea furtunaselor. Cand opresc motocicleta, presez furtunasul complet cu unul dintre reglaje, la celalalt nu mai umblu deloc sau doar daca se deregleaza. Sa vad cat tine dracovenia, ca e mult plastic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat doua sisteme de reglat debitul. Unul pentru reglaj propiu-zis iar celalalt pentru on sau off. Ma refer la reglajele care se folosesc pe perfuzii care micsoreaza debitul prin presarea furtunaselor. Cand opresc motocicleta, presez furtunasul complet cu unul dintre reglaje, la celalalt nu mai umblu deloc sau doar daca se deregleaza. Sa vad cat tine dracovenia, ca e mult plastic...

sa cauti ulei pentru lantul de drujba ( eu am luat un litru de ulei de la makita parca ) e destul de fluid si unge bine :)

 

aici e sorecaria facuta de subsemnatul :) /index.php?/topic/721221-ce-ai-mesterit-azi-la-motocicleta-ta/?p=3977436

 

 

PS.., vii la Rasnov??

Editat de Taz Asg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 luni si 12 000 km mai târziu, schimbat batlaxul S20 cu Metzeler Z8 Interact

Z8 M pe fata si Z8 O pe spate (asta e cu carcasa dublu strat). ambele sunt DOT 2014

10+ pentru s20-urile supersport care s-au ''descompus'' si lipit pe asfalt precum gumele de pista.le recomand celor care merg mai agresiv si vor si safety pe wet. sunt extraordinare. nota 7 la autonomie(normal de altfel)

Z8 au tinut ultima data vreo 17 mii, de aici si decizia de a trece din nou pe ele. mai vedem pana la vara cu ce o incalt ptr concediu

post-57794-0-88693800-1441186209_thumb.jpg

post-57794-0-30858400-1441186260_thumb.jpg

post-57794-0-68480900-1441186296_thumb.jpg

post-57794-0-25131000-1441186401_thumb.jpg

post-57794-0-56117600-1441186406_thumb.jpg

Editat de sarazin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 luni si 12 000 km mai târziu, schimbat batlaxul S20 cu Metzeler Z8 Interact

Z8 M pe fata si Z8 O pe spate (asta e cu carcasa dublu strat). ambele sunt DOT 2014

10+ pentru s20-urile supersport care s-au ''descompus'' si lipit pe asfalt precum gumele de pista.le recomand celor care merg mai agresiv si vor si safety pe wet. sunt extraordinare. nota 7 la autonomie(normal de altfel)

Z8 au tinut ultima data vreo 17 mii, de aici si decizia de a trece din nou pe ele. mai vedem pana la vara cu ce o incalt ptr concediu

cum ai scos 12 mii din s20? ai schimbat spatele la 6k? eu atat scot dintr-unu 6 poate 7 mii tras de par

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si S20 tine 6 sau 12mii imi cumpar si eu, supecorsole nu tin mai mult de 3000 dara s20 care sunt mai moi.

s20 nu-s mai moi decat supercorsele indiferent de compound, sunt comparabile cu SP-urile dar ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua domnilor. Am sa va arat isprava mea de azi. :) suporti pentru bagaje laterale. Indoit....sudat...vopsit si treaba ii rezolvata:)

fain :) ai textile?

 

ce otel ai folosit?? eu cand am facut asa ceva la Kawa am folosit o bara de otel sterpelita de la tapiteria plafonului de Raba :) cam de 8 mm insa otelit in draci

Editat de Taz Asg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain :) ai textile?

Da am textile. Saptamana trecuta am facut 750km si s-au cam inmuiat si s-au mulat pe langa tuburi si sa dus vopseaua de pe aparatorile de esapament. Sambata plec iar si o sa vad cum se comporta la drum mai lung.

 

Am cumparat o bara de teava de 10 (vreo 3m)....fier normal, leam taiat 2 buc la 1.20m si le-am indoit pe amandoua deodata prinse in menghina. Acuma depinde cat is bagajele de mari masori cu o ruleta circumferinta bagajelor si vezi cam cat iti trebuie...plus distantierele.

Editat de Adrian Pintea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am textile. Saptamana trecuta am facut 750km si s-au cam inmuiat si s-au mulat pe langa tuburi si sa dus vopseaua de pe aparatorile de esapament. Sambata plec iar si o sa vad cum se comporta la drum mai lung.

 

Am cumparat o bara de teava de 10 (vreo 3m)....fier normal, leam taiat 2 buc la 1.20m si le-am indoit pe amandoua deodata prinse in menghina. Acuma depinde cat is bagajele de mari masori cu o ruleta circumferinta bagajelor si vezi cam cat iti trebuie...plus distantierele.

da da, fix asta este tehnologia. La material tre sa mai umbli :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...