Sari la conținut

Centrat, echilibrat, tensionat roti cu spite ...


petrica
 Share

Postări Recomandate

Salut !

 

Puteti sa-mi dati o relatie despre o persoana care se pricepe sa centreze, echilibreze si sa tensioneze spitele unor roti de motocicleta ?

De preferinta sa fie din Bucuresti.

... este vorba de rotile motocicletei mele. Acum vre'o 2 ani am inlocuit butucul si spitele rotii spate si cred ca mai este nevoie de inca o tensionare/centrare/echilibrare acum, dupa ce ,,s-au mai asezat" o vreme.

La acea vreme rotile au fost facute de Rabinu, insa acesta a plecat din tara ... definitiv.

 

Va multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti le pot face si eu, da-mi un semnal pe pm, ideea e ca unele nipluri se mai blocheaza si atunci spitza e compromisa. ar fi bine sa le aduci fara gume ca sa nu t taxez la montaj/demontaj amvelope ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(0724) 452 023 rabinu.

Pe la titan pe undeva, pentru mine a fost foarte ok, insa acum vreo 2-3 ani, janta cromata pe spite.

Ar trebui sa citesti mai cu atentie, daca tot ti-ai oferit ajutorul !

 

''

Salut !

 

Puteti sa-mi dati o relatie despre o persoana care se pricepe sa centreze, echilibreze si sa tensioneze spitele unor roti de motocicleta ?

De preferinta sa fie din Bucuresti.

... este vorba de rotile motocicletei mele. Acum vre'o 2 ani am inlocuit butucul si spitele rotii spate si cred ca mai este nevoie de inca o tensionare/centrare/echilibrare acum, dupa ce ,,s-au mai asezat" o vreme.

La acea vreme rotile au fost facute de Rabinu, insa acesta a plecat din tara ... definitiv.

 

Va multumesc ! "

 

Pentru cultura voastra generala, Rabinu a emigrat in Austria si la vremea aceea NU MI-A PLACUT cum mi-a reparat rotile !

 

O sa incerc la Dl. Jumba ! :)

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru votul de incredere Dl Petrica, sper sa ma ridic la nivelul asteptarilor, dar intai hai sa vedem rotile. treaba asta dupa rev. ca acum centrez niste pahare de vin si nu cred ca o sa iasa prea bine :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu te pot ajuta insa prefer sa echilibrez cu tot cu cauciucuri montate

omu' vrea centrare , de echilibrat orice prost poate daca stie sa deschida youtube si are plumb :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa citesti mai cu atentie, daca tot ti-ai oferit ajutorul !

 

Sorry, nu am fost atent...:) am citit de pe tel....intentia a fost buna sa stii....

 

''

Salut !

 

Puteti sa-mi dati o relatie despre o persoana care se pricepe sa centreze, echilibreze si sa tensioneze spitele unor roti de motocicleta ?

De preferinta sa fie din Bucuresti.

... este vorba de rotile motocicletei mele. Acum vre'o 2 ani am inlocuit butucul si spitele rotii spate si cred ca mai este nevoie de inca o tensionare/centrare/echilibrare acum, dupa ce ,,s-au mai asezat" o vreme.

La acea vreme rotile au fost facute de Rabinu, insa acesta a plecat din tara ... definitiv.

 

Va multumesc ! "

 

Pentru cultura voastra generala, Rabinu a emigrat in Austria si la vremea aceea NU MI-A PLACUT cum mi-a reparat rotile !

 

O sa incerc la Dl. Jumba ! :)

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Sorry, nu am fost atent... :) am citit de pe tel....intentia a fost buna sa stii....

 

 

Noi sa fim sanatosi !

Stai linistit, ca nu e bai ... vroiam sa subliniez ca Rabinu nu mai e de actualitate ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...