Sari la conținut

Autorolf Enduro Adventure 2015 - 29 August 2015 - Intalnire prieteneas


jymmy5
 Share

Postări Recomandate

Avem placerea sa va invitam la Autorolf Enduro Adventure 2015

Pentru anul acesta am mutat evenimentul cu o luna mai devreme adica pe 29 August 2015

 

Autorolf Enduro Adventure 2015 se va desfasura in cadrul Sarbatorii Barcanenilor in colaborare cu Primaria si Consiliul local Barcani

 

Inscrierile se vor face ca si anul trecut online iar in ziua evenimentului se vor incheia cu o ora inainte de start.

Vom avea un trial dupa care o ora de pauza iar plecarea in traseu se va face in jurul orei 13.

 

Vom reveni cu mai multe detalii despre traseu, oferta, cazare, etc.

 

Pagina oficiala a evenimentului ramane aceeasi www.orr.ro

 

Eveniment organizat de Enduro Angels

 

Sponsorul principal: Autorolf - Piese auto - moto

 

Parteneri: Primaria si Consiliul local Barcani, Reteaua de magazine Luci, Visual Art, JTI Advertising, www.piata-moto.ro, De poveste,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

De ce e important sa te inscrii online

 

Inscrierea online la intalnirea Autorolf Enduro Adventure este foarte importanta pentru noi organizatorii.

Autorolf Enduro Adventure este un eveniment care se bazeaza pe placerea de a practica enduro-ul si este facut din dragoste pentru acest sport.
Nu este un eveniment organizat pentru a face bani de pe urma participantilor si nu este nici un eveniment competitional.
De aceea dorim ca cheltuielile de participare sa ramana cat mai mici posibil si ne simtim onorati pentru ca va faceti inscrierea online .

Am prefera sa oferim mai multe premii participantilor in loc sa cheltuim pe mancare sau maretiale in plus.

 

Deci va asteptam pe www.orr.ro pentru inscrieri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Cat de accesibil este traseul de hobby pentru incepatori?

Ia-o usor 14 ca vei merge oricum :) si eu sunt prezent :)

Mai sunt locuri la all inclsive???

Editat de Alex_250EXC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaseele sun foarte accesibile cel de hobby are ceva mai multe zone de viteza dar sunt foarte scurte.

In principiu traseele sunt destul de tehnice.

Cred ca cel de hobby il poate face oricine nu este un traseu greu dar destul de solicitant.

 

Nu mai avem pachete all inclusive dar pentru cazare puteti apela cu incredere la pensiunile de pe www.cazare.intorsura.ro (aici aveti si harta cu amplasarea unitatilor de cazare) sau puteti veni cu corturi, rulote si va oferim un spatiu in care sa le amplasati.

 

 

Mai multe detalii, fotografii si filmulete gasiti pe www.orr.ro sau la telefon 0766 252 579 Ionut

Editat de jymmy5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Datorita faptului ca in perioada 29-30 august 2015 se va desfasura la Teliu etapa cu numarul 5 a Campionatului National de Viteza in Coasta. Rugam participantii care vin pe ruta Brasov - Teliu - Intorsura Buzaului sa isi calculeze traseul in asa fei in cat sa ajunga la teliu inainte de ora 08:20 deoarece pe DN 10 intre Viaductul Teliu si Restaurantul Pasul Buzaului (Dealul Predelut) vor fi restrictii de circulatie dupa cum urmeaza

NU SE VA CIRCULA INTRE ORELE
SAMBATA-29 AUGUST: 08.30-13:30 si 14.30-20:30

Pentru cei care vor sa ajunga sambata dimineata la noi va dam cateva rute pentru a evita zona de restrictie de pe DN 10 (Teliu - Intorsura Buzaului)

ALEXANDRIA > BUCURESTI > PLOIESTI > VALENI DE MUNTE > PATARLAGELE > INTORSURA BUZAULUI > BARCANI - 288 Km >> RECOMANDAM SA VENITI DE VINERI <<

BUCURESTI > PLOIESTI > VALENI DE MUNTE > PATARLAGELE > INTORSURA BUZAULUI > BARCANI - 201 Km >> RECOMANDAM SA VENITI DE VINERI <<

BUZAU > INTORSURA BUZAULUI > BARCANI - 120 Km >> TRASEU DE 3 ORE <<

BRASOV - INTORSURA BUZAULUI - BARCANI - 58 Km >> trebuie sa ajungeti la teliu inainte de ora 08:20 pentru a fi siguri ca treceti <<

BISTRITA NASAUD > SFANTU GHEORGHE > ZAGON > BARCANI - 316 Km >> RECOMANDAM SA VENITI DE VINERI <<

BACAU > TARGU SECUIESC > ZAGON >BARCANI - 168 Km >> RECOMANDAM SA VENITI DE VINERI <<

CRAIOVA > PITESTI > CAMPULUNG > BRASOV > INTORSURA BUZAULUI > BARCANI - 315 Km >> RECOMANDAM SA VENITI DE VINERI <<

CEHU SILVANIEI > TURDA > TARGU MURES > BRASOV > BARCANI - 446 Km >> RECOMANDAM SA VENITI DE VINERI <<

SFANTU GHEORGHE > ZAGON > BARCANI - 50 Km


PENTRU A AFLA DISTANTA, TRASEUL SI TIMPUL PANA LA NOI PUTETI CONSULTA http://www.viamichelin.com


» Post actualizat in 17 Aug 2015 11:47

Pentru informatii sau inscrieri consultati site-ul nostru http://www.orr.ro aici vom posta toate noutatile.

 

Anul acesta vom premia primele 6 locuri de la fiecare clasa.

 

Prolog%205.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Super concurs si mai ales super atmosfera oferite de baietii de la Enduro Angels ! Multumim Ionut & Co ! A fost o prieteneasca adevarata oferita din dragoste pentru enduro. Organizare impecabila- de la inscriere la briefing + traseu de joaca adevarata constanta, fara diferente hard - soft ca in alte parti, pacat ca s-a terminat repede , mai voiam bucle, urcari, coborari, rauri, etc..Iar mancarea buna, berea rece si distractia de dupa concurs au reprezentat diferenta fata de celelalte curse la care am fost anul asta (pacat, pt. ca la unele dintre ele traseul a fost chiar mai frumos, de ex. Targoviste). Dar de la fiecare cursa am ramas cu ceva frumos. Deci se poate si fara taxe mari iar lumea se simte f.bine ! Pt. ca am facut pana pe fata vineri seara a trebuit sa o rezolv sambata dimineata si am venit pe motor din Brasov (unica varianta, soseaua era inchisa intre Teliu si Intorsura),asa ca am ratat prologul. Am plecat la 11 peste dealuri prin Sacele, Tarlungeni, apoi pe vale Zizinului si ultima parte Dalghiu-Intorsura-Barcani pe sosea si am ajuns la ora 13 exact la timp sa prind briefingul. Total 2 ore 65 km, din care 20 pe asfalt. De povestit nepotilor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea a fost super, cu urmatoarele precizari, pentru etapele urmatoare:

Banda alb-rosu nu se vede bine in padure, data viitoare intrebati din timp si gasim niste banda KTM.

Marcajele se fac de obicei pe aceeasi parte a track-ului, adica ai plecat cu marcajul pe dreapta sensului de mers, asa o tii toata cursa.

Cand esti langa o banda de marcaj trebuie sa vezi urmatoarea banda in directia de mers.

Traseul putin cam scurt, e pacat de zona sa nu faceti un traseu cu o singura tura de 50 km.

S-a plecat foarte tarziu in traseu, la ora 13-14 multi dintre concurenti se saturasera de mancare si bautura.

Partea cu marcajul pe mine nu m-a afectat, pt ca am mers incet, insa pentru altii care merg tare a fost o problema.

Inca o data, super intalnirea, mai ales la 70 lei de persoana, cu mancare si 3 beri. De fapt, mancarea a fost la discretie, eu am mai cerut o portie, am vrut sa platesc, dar am primit tot gratis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu si eu la ce s-a scris mai sus...ca de obicei aspitalitate maxima si oameni de nota 10,traseu frumos dar cam scurtut,cu semnalizarea am vb deja cu ionut si i-am spus ce era de spus.foarte multa lume s-a ratacit,inclusiv eu.

prima urcare dupa prolog,f periculoasa, daca plecai pe partea stanga.sus erau 2 m si apoi o rapa de toata frumusetea.

startul a fost f tarziu in traseu,poate ar fi mai bine data viitoare sa se faca prologul vineri (calificari,etc),ca sa nu se topeasca lumea pana la ora 13-14

per total,am plecat cu aceeasi impresie buna,si voi reveni garantat si anul viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea a fost super, cu urmatoarele precizari, pentru etapele urmatoare:

Banda alb-rosu nu se vede bine in padure, data viitoare intrebati din timp si gasim niste banda KTM.

Marcajele se fac de obicei pe aceeasi parte a track-ului, adica ai plecat cu marcajul pe dreapta sensului de mers, asa o tii toata cursa.

Cand esti langa o banda de marcaj trebuie sa vezi urmatoarea banda in directia de mers.

Traseul putin cam scurt, e pacat de zona sa nu faceti un traseu cu o singura tura de 50 km.

S-a plecat foarte tarziu in traseu, la ora 13-14 multi dintre concurenti se saturasera de mancare si bautura.

Partea cu marcajul pe mine nu m-a afectat, pt ca am mers incet, insa pentru altii care merg tare a fost o problema.

Inca o data, super intalnirea, mai ales la 70 lei de persoana, cu mancare si 3 beri. De fapt, mancarea a fost la discretie, eu am mai cerut o portie, am vrut sa platesc, dar am primit tot gratis.

:ok: parca mi-ai citit gandurile

foarte corect si bine punctat

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru aprecieri. pe viitor vom tine cont de toate parerile, vom marca cu banda portocalie si vom remedia micile erori.

Din pacate sunt dezamagit de bunavointa oamenilor care ne-au rupt marcajele in padure si deasemenea au intors sagetile de directionare. Anul viitor o sa incercam sa punem om la fiecare schimbare de directie importanta si vom incerca sa facem treaba pe gps cu track.

Am mai discutat cu participanti si am hortarat ca prologul sa nu mai fie asa agresiv iar traseul pentru experti cel putin o sa il configuram altfel dar mai lung si mai greu iar pentru hobby mai lung dar in acelasi stil nu vom face trasee de viteza.

Dupa cum spuneam o sa incercam sa remediem toate erorile pe care le-am avut.

 

Rezultatele vor aprea pe site dupa ce reusesc sa incarc toti participantii. Asta se va intampla in maxim 2 zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...