Sari la conținut

Recomandare scoala soferi


Cristian Filip
 Share

Postări Recomandate

eu am facut anul trecut la Blitz. parca auzisem la un moment dat ca si tudo a inceput de prin toamna.

La Blitz sunt 2 instructori si fac si A2 cu un GS500 parca

 

poti sa contactezi direct pe instructori sa iti dea mai multe detalii.

https://www.facebook.com/instructor.moto.tm?fref=ts

https://www.facebook.com/dinuiugainstructormoto?fref=ts

 

.. si cred ca ai nevoie de flotant in TM ca sa dai examen aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-as recomanda Blitz doar daca ai avea cat de putina experienta moto,dar asa nu prea.De ce?Pentru ca si anul trecut erau doi instructori si foarte multi elevi.Pana sa iti vina randul ,aveai mult si bine de asteptat pe margine.Tin minte ca intr-o zi,eram acolo vreo 10-15 persoane si pana sa dea o tura cu toti prin oras,fiecare ~ 30 de minute dura mult.Pt cei cu ceva experienta moto sau cei care au B-ul de mult timp ,nu era foarte greu,dar pt ceilalti da.Nu stiu care mai e situatia acum..

 

M-am mutat la Zara apoi si am luat carnetul din prima,dar categoria A1.Nu stiu daca au acum A2.

Tudo stiu ca mai are A2 si stiu ca acolo e lejer si se si ocupa instructorul cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut in filmuletele de prezentare de pe paginile puse de colegul ca sunt cativa pe margine.. Timpul ar fi destul de important pentru mine, avand in vedere ca facultatea imi ocupa o mare parte din el. O sa merg la ambele scoli sa ma interesez, le pun in balanta si merg unde-mi este mai bine :tempted: Si da, am si B-ul de aproape 2 ani.

Editat de Cristian Filip
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine ar fi sa te apuci imd ce da un pic caldura. De prin mai e nebunie. Toata lumea vrea atunci permis.

eu unul asa am patit

M.am inscris pe 1 mai dar inceput abia in iunie ptr ca seria de mai era deja supra aglomerata. Cu cat te apropii de toamna e mai rau. Pe langa elevii noi raman si cei ce pica pe la oras. Si se cam pica acum, cel putin la A.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand tudo! Baiatul de acolo se ocupa de elevi merge cu ei, nu stai ca nebunu pe margine sa iti astepti randul.

Din pacate la Blitz am facut si eu scoala. De luat permisul l-am luat din prima dar nu am facut nicipedeparte orele care trebuiau facute. Am facut mai putin de jumate. Daca nu iti place sa iti bati joc de timpul tau si de banii tai iti recomand sa te interesezi foarte bine inainte de a te apuca de scoala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am inscris in ianuarie 2014 la Blitz (la Paul Morari, e un tip super, atent si dornic sa te ajute), in februarie am facut scoala, in 3 martie am luat A-ul. Am fost vreo 10-11 de toti, a fost timp suficient pentru poligon si traseu pentru fiecare.

Taxa a fost de 1000 ron, la care s-a mai adugat ceva pentru benzina de examen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timisoara m-am interesat la tudo si blitz(ambii instructori). Inscrierea costa 1000lei, la fel ca A. Am luat legatura cu colegul garcya din Resita si am dat de-o scoala ce-mi spune ca totul costa 700lei pentru A2+taxe de dosar. Aleg ultima varianta, datorita asigurarilor lui Garcya care-mi spune ca este o scoala serioasa, un membru al familiei lui facand acolo. Deci, sa trecem la treaba! :pics:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

incercati si la Isac(acreditati si ei inafara de blitz si tudo) au poligonul propriu si preturi rezonabil/negociabile,deoarece de moto se ocupa Florin Isac personal.

il cunosc,Reomand.

Editat de akruno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...