Sari la conținut

Salut sunt nou...


Ladislav Roland
 Share

Postări Recomandate

Salutare la toata lumea , am si eu nevoie de putzin mai mult ajutor :D sunt nou si pe forum si pe lista donatorilor ,glumesc desigur:).

Recent miam cumparat si eu o Honda cross de 150cc merge super doar ca vreau sa cumpar cate ceva si nu stiu de pe unde am fost in mehala nam gasit ce imi trebuie, daca aveti voi si doriti sa imi vindeti sau cunoasteti pe cineva care ar vrea sa vanda spunetimi:)

 

Ce vreau sa cumpar :

Maneta de ambreaj

Cauciuc fatza 70/100.19 (scrie pe cauciucul care il are acum)

Cauciuc spate 90/100.16 (scrie pe cauciucul care il are acum)

Casca Cross + ochelari

Manusi (de preferat cu ,carbon vazusem dinalea si imi placusera enorm :D)

O aparatoare de fatza (carena)

 

cam atata deocamdata

 

Repet sunt nou si nu vreau sa sariti pe mine cu huiduieli :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea , am si eu nevoie de putzin mai mult ajutor :D sunt nou si pe forum si pe lista donatorilor ,glumesc desigur:).

Recent mi-am cumparat si eu o Honda cross de 150cc merge super doar ca vreau sa cumpar cate ceva si nu stiu de pe unde, am fost in mahala n-am gasit ce imi trebuie, daca aveti voi si doriti sa imi vindeti sau cunoasteti pe cineva care ar vrea sa vanda spuneti-mi:)

 

Ce vreau sa cumpar :

Maneta de ambreaj

Cauciuc fatza 70/100.19 (scrie pe cauciucul care il are acum)

Cauciuc spate 90/100.16 (scrie pe cauciucul care il are acum)

Casca Cross + ochelari

Manusi (de preferat cu ,carbon vazusem dinalea si imi placusera enorm

O aparatoare de fatza (carena)

 

cam atata deocamdata

 

Repet sunt nou si nu vreau sa sariti pe mine cu huiduieli :D

 

Nu sare nimeni, eu tocmai te-am ajutat !

Acum te vor ajuta si colegii mei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea , am si eu nevoie de putzin mai mult ajutor :D sunt nou si pe forum si pe lista donatorilor ,glumesc desigur:).

Recent miam cumparat si eu o Honda cross de 150cc merge super doar ca vreau sa cumpar cate ceva si nu stiu de pe unde am fost in mehala nam gasit ce imi trebuie, daca aveti voi si doriti sa imi vindeti sau cunoasteti pe cineva care ar vrea sa vanda spunetimi:)

 

Ce vreau sa cumpar :

Maneta de ambreaj

Cauciuc fatza 70/100.19 (scrie pe cauciucul care il are acum)

Cauciuc spate 90/100.16 (scrie pe cauciucul care il are acum)

Casca Cross + ochelari

Manusi (de preferat cu ,carbon vazusem dinalea si imi placusera enorm :D)

O aparatoare de fatza (carena)

 

cam atata deocamdata

 

Repet sunt nou si nu vreau sa sariti pe mine cu huiduieli :D

"google" e prietenul tau cel mai bun. Nu stiu daca am voie, nu fac reclama, dar eu am luat cauciucuri de pe anvelopemoto.eu sau mai sunt si altii;

Casca de cross si ochelari gasesti pe bikeshop.ro sau alte site-uri de gen, olx, tocmai, etc (daca chiar n-ai gasit in magazin noi) iar manusi la fel...

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Partea cu "mehala" e corecta :) e o piata cu de toate din Timișoara. In rest, nu spun nimic. Noroc ;)

 

Nu sare nimeni, eu tocmai te-am ajutat !

Acum te vor ajuta si colegii mei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Ce vreau sa cumpar :

....

Cauciuc fatza 70/100.19 (scrie pe cauciucul care il are acum)

Cauciuc spate 90/100.16 (scrie pe cauciucul care il are acum)

 

Daca vrei cauciucuri noi si esti dispus sa investesti vreo 300 de lei + 2-30 lei transportul comanda de aici : (pontul il am de la Emilian, the best biker of Recas :biker:, deci lui sa-i multumesti :wave:)

 

-fata

http://www.chemtraders.ro/detart.php?art=MT2000026616101 sau

http://www.chemtraders.ro/detart.php?art=MT2000026617101

 

-spate

http://www.chemtraders.ro/detart.php?art=MT2000026091101

Editat de vandrash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maneta de ambreaj - Poti sa vorbesti cu Paul, reprezentant Honda in Timisoara (0724 362 852)


Cauciuc fatza 70/100.19 (scrie pe cauciucul care il are acum) - www.heidenau.ro - au cauciucuri foarte bune pentru cross


Cauciuc spate 90/100.16 (scrie pe cauciucul care il are acum) - www.heidenau.ro


Casca Cross + ochelari - poti sa mergi la Sorin la magazin (pe Divizia 9 Cavalerie), la Paul la magazin (pe calea Girocului, chiar la iesirea din oras, pe stanga.. Este si un magazin de mobila acolo, Black-Red-White) sau la Maxiscooter (la intrarea in Sag, pe dreapta cum vii dinspre Timisoara)


Manusi (de preferat cu ,carbon vazusem dinalea si imi placusera enorm :D) - la fel, la unul din cele 3 magazine


O aparatoare de fatza (carena) - probabil tot Paul te poate ajuta...



Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Maneta de ambreaj - Poti sa vorbesti cu Paul, reprezentant Honda in Timisoara (0724 362 852)

Cauciuc fatza 70/100.19 (scrie pe cauciucul care il are acum) - www.heidenau.ro - au cauciucuri foarte bune pentru cross

Cauciuc spate 90/100.16 (scrie pe cauciucul care il are acum) - www.heidenau.ro

Casca Cross + ochelari - poti sa mergi la Sorin la magazin (pe Divizia 9 Cavalerie), la Paul la magazin (pe calea Girocului, chiar la iesirea din oras, pe stanga.. Este si un magazin de mobila acolo, Black-Red-White) sau la Maxiscooter (la intrarea in Sag, pe dreapta cum vii dinspre Timisoara)

Manusi (de preferat cu ,carbon vazusem dinalea si imi placusera enorm :D) - la fel, la unul din cele 3 magazine

O aparatoare de fatza (carena) - probabil tot Paul te poate ajuta...

Bafta! :)

 

Magazinele enumerate de Cristi, poti sa cauti si pe bikeshop.ro daca nu vrei neaprat noi.

sau https://www.facebook.com/DezmembrezMoto.ro?pnref=story ... e din Timisoara.

 

Mai ai Kronaumoto din bucuresti.

 

Posibil sa dau si eu o comanda zilele astea de la Louis. Aici mai greu daca nu-ti place/nu-ti e bun pentru ca o sa coste mult sa trimiti inapoi.

 

Maxiscooter e la intrare in Şag pe stanga cand vii dinspre Tm, cum spui tu ;)

 

Era pe dreapta, s-au mutat de ceva vreme pe partea stanga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la un tip din cearda rosie (ovi)comandasem niste cauciucuri si am luat o aripa pt fatza, dar manusile si castile cam scumpe cred...3.6mil cea mai ieftina casca nustiu... am sa merg sa vad la maximotors Poate gasesc putin mai ieftine chestile ...ah inca o descoperire, motorul meu nu e honda e china... dar am inteles ca (sufletul motorulului) e japan....bag cv haha nu conteaza cred... incerc sa il mai aranjez eu ,dar cred ca pt un incepator ca mn e ok cat de cat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca la casca sa nu faci economii. Oricum nu prea e vreme de circulat cu motoru mai astepti o luna pui 100 de RON si iei ce-ti place nu ce ai acuma bani.

Mai ieftind e 50 de eruo garantat nu gasesti (uite cel mai ieftin de pe louis: https://www.louis.de/en/artikel/madhead-x2b-helmet/215563?list=38944665 )

Dar citeste si niste pareri, este si topic pe forum doar pentru casti.

Pacat sa dai 250 de RON si sa aflii pe pielea ta ca e slaba cand la 350 puteai sa iei ceva de o calitate mult mai buna. Oricum o sa tii casca 3-4 ani daca nu ai accidente.

Si recomand si ochelari ca vara e plin de musculite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maxiscooter e la intrare in Şag pe stanga cand vii dinspre Tm, cum spui tu

Nope... Maxiscooter era pe stanga acum vreun an... Intre timp s-a mutat peste drum, pe partea cu Petrom-ul.. O sa vezi din strada scuterele din curte cand mergi pe acolo..

 

Dar mersi ff mult la toti care ma-ti ajutat dau o bere la irish pub de langa tribunal, acolo ma gasiti in fiecare zi de la 8 la 17 hehe (nu fac reclama la bar, doar zic daca vreti sa veniti la o poveste )

Hmmm... din Februarie ma mut cu jobul pe acolo prin zona... poate ne vedem la un moment dat la o cafea in Irish..

 

 

Eu zic ca la casca sa nu faci economii. Oricum nu prea e vreme de circulat cu motoru mai astepti o luna pui 100 de RON si iei ce-ti place nu ce ai acuma bani.

Mai ieftind e 50 de eruo garantat nu gasesti (uite cel mai ieftin de pe louis: https://www.louis.de/en/artikel/madhead-x2b-helmet/215563?list=38944665 )

Dar citeste si niste pareri, este si topic pe forum doar pentru casti.

Pacat sa dai 250 de RON si sa aflii pe pielea ta ca e slaba cand la 350 puteai sa iei ceva de o calitate mult mai buna. Oricum o sa tii casca 3-4 ani daca nu ai accidente.

Si recomand si ochelari ca vara e plin de musculite.

La echipament, in niciun caz sa nu faci economie!! Casca e cea mai importanta, dar si pantalonii, geaca si manusile sunt foarte importante.. .Ele pot face diferenta intre cateva vanatai si o luna-doua de spitalizare... Asa ca nu fa rabat de la calitatea echipamentului pe care il porti pe motor...

 

O casca sub 150 EUR e putin probabil sa te protejeze.. plus ca pe langa protectia la impact, casca trebuie sa fie si comoda si, pe cat se poate, silentioasa. .Daca nu e comoda si silentioasa, o sa iti distraga mult atentia de la trafic..

 

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul si-a luat un motor de coclauri neinmatriculat si probabil neimatriculabil. Pentru asta nu ii trebuie nu stiu ce geaca sau pantaloni sau casca silentioasa, ci:

- casca de cross + ochelari

- manusi preferabil de cross

- cizme, obligatoriu!

- protectii de genunchi

- armura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...