Jump to content

Recommended Posts

10930855_913829975307448_447265511268638

Dragi prieteni,

Incepand din data de 26 ianuarie 2015 ne gasiti in noul showroom BMW Motorrad din Otopeni, Str. Horia, Cloşca și Crişan 17 (Șoseaua de Centură).
Pentru cei care nu cunosc locatia, atasam link-ul cu harta de acces. Usor accesibila de pe DN1 sensul spre Ploiesti, la coborarea podului de peste centura Bucurestiului, intrand astfel pe strada paralela cu sina de tren (vechea centura).

La noua locatie am transferat activitatile de vanzari moto, piese si accesorii.
Pana la sfarsitul lunii februarie 2015 vom integra in noua locatie si activitatea de service.

Va asteptam cu drag!

Echipa Automobile Bavaria Moto

Link: http://goo.gl/YQhRNJ

Harta: post-62261-0-06063600-1422455624_thumb.jpg

Site: http://www.bavaria-bmw-motorrad.ro

Facebook: https://www.facebook.com/BavariaMoto

Edited by Automobile Bavaria Moto

Repede! Sa mergem! sa luam X5 alb si sa dam peste motociclisti, biciclisti, scuteristi, pietoni si altele care sa gasesc pe strada

Eu sunt in aia 2%. Si chiar aveam in plan sa trec pe la AB zilele astea. Bine ca am vazut reclama sa nu ma duc la vechiul sediu.

Numa plângaciosi pe aici.

Daca erai client "fidea" probabil erai intr-o baza de date a lor. Te puteau anunta prin sms sau email. Ciudat este ca din cate imi aduc eu aminte pe motociclism nu se puneau reclame . Mymoto , united etc .

Daca erai client "fidea" probabil erai intr-o baza de date a lor. Te puteau anunta prin sms sau email.

daca erau nesimtiti, da, te anuntau prin email daca erai client care nu daduse bifa la accept...

Eee, nu e chiar asa, sunt destui care sau dus la Bavaria si pe urma nu au mai calcat pe acolo. De aici si atitudinea fata de ei.

Si eu m-am suparat pe ei la un moment dat. Nu pot zice ca mi-a trecut de tot, dar pt comoditate, imi mai iau de pe la ei piese.

Nu prea am inteles ce ai zis...

am zis ca daca ai o baza de date de emails e nesimtire sa dai mass mail la ea daca nu ai accept ca poti. un pic offtopic treaba...

» Post actualizat in 28 Jan 2015 20:37

Si eu m-am suparat pe ei la un moment dat. Nu pot zice ca mi-a trecut de tot, dar pt comoditate, imi mai iau de pe la ei piese.

tu migrezi spre "albastru melodios" oricum :P

» Post actualizat in 28 Jan 2015 20:37

tu migrezi spre "albastru melodios" oricum :P

N-as zice ca migrez. Dar daca aveam bani de CCM ................. nu ma mai uitam la diapazoane.

http://www.sport.ro/sporturi/romanul-gyenes-castigator-al-dakar-2015-la-clasa-maraton.html

o "mutare magazin BMW' e mai important decat acest sportiv??? Faceti loc si lui Gyenes pe prima pagina!!!!

Lumea din ziua de azi..nu mai stie sa aprecieze adevarata valoare!!!!!

Gyenes a facut ceva pt toata tara.....

.........bmw s-a mutat de pe o strada pe alta in Bucuresti!!!!! asta e valoare !!!

» Post actualizat in 28 Jan 2015 22:46

ati dat jos un sportiv de pe prima pagina pt un anunt BMW ....

Edited by -WERNER-

http://www.sport.ro/sporturi/romanul-gyenes-castigator-al-dakar-2015-la-clasa-maraton.html

o "mutare magazin BMW' e mai important decat acest sportiv??? Faceti loc si lui Gyenes pe prima pagina!!!!

.........bmw s-a mutat de pe o strada pe alta in Bucuresti!!!!! asta e valoare !!!

» Post actualizat in 28 Jan 2015 22:46

ati dat jos un sportiv de pe prima pagina pt un anunt BMW ....

Sari cu banu' boss si o sa stai in fata....

Eu sunt in aia 2%. Si chiar aveam in plan sa trec pe la AB zilele astea. Bine ca am vazut reclama sa nu ma duc la vechiul sediu.

Numa plângaciosi pe aici.

ai si tu momentele tale penibile,nu-i bai....

Faceti loc si lui Gyenes pe prima pagina!!!!

Gyenes este pe prima pagina doar ca jos. A fost si sus si jos de ceva timp.

Observ ca multi din voi mai credeti in Mos Craciun.

Pentru ca voi sa va pierdeti vremea cu socializarea online pe acest site este nevoie de sponsori/afaceri/etc. Sau credeti ca tot backgroundul acestui site este sustinut de o persoana care nu are ce face acasa cu aparatura/timpul/banii si s-a gandit sa va puna voua la dispozitie un site unde sa postati toate aberatiile, unde sa va etalati problemele de comunicare si de gramatica?

Poate nu ati inteles ca tot acest forum este o afacere.

La fel ca si Facebook, totul este o afacere, o forma de publicitate/vanzare/comunicare/socializare/si ce mai vreti voi.

Hora09: iti multumim pt inca un post ce ocupa spatiul virtual, total nefolositor. Orice brand de motociclete are accidente, de unde aceste poze.

In fond este tot un anunt moto, nu este vreun anunt despre masinile BMW, asa ca nu inteleg de unde gandirea asta limitata. Defapt, nici nu vreau sa inteleg...as pierde timp pretios din viata mea.

Edited by Ravenitza

Initial nu am vrut sa o fac, dar la cat de tare aberati unii pe aici nu ma pot abtine,chiar cu riscul ca o sa-mi stearga contul:

Dupa ce am facut primul comentariu aici pe acest topic, mi-am luat warn de la ADMIN, cu urmatorea motivatie:

"Pana la urma e un business si forumul asta... "

Va rog sa justificati aceasta afirmatie. In cazul in care nu aveti dovezi, consider ca este calomnie, drept urmare contul dvs se va sterge (conform avertizarilor anterioare si recidiva).
Astept raspunsul dvs 24 de ore la adresa de email
forum@motociclism.ro

Admin

Deci Ravenita, care e moderatoare,vine si zice cu gura ei ca forumul e un business, si e ok, ca doar e moderatoare. Eu , pt ca sunt pielea p**ii, daca am facut afirmatia asta sunt presat sa vin cu 'justificari' ca altfel e calomnie si o sa mi se stearga contul.

Nu stiu daca sa rad.... sau sa rad.

CALOMNÍE, calomnii, s. f. Afirmație mincinoasă și tendențioasă făcută cu scopul de a discredita onoarea sau reputația cuiva; defăimare,

Daca afirmatia mea initiala era calomnie, inseamna ca ADMIN sau cine le-a pus bannerul ala de la AutoBavaria pe prima pagina,a facut-o din bunatatea inimii,fara ca AutoBavaria sa fi cotizat in vreun fel. SI mai inseamna ca si Ravenita a dat dovada de calomnie,prin postarea ei de mai sus...

I-am raspuns pe mail, la acel warn. Ce ziceti? o sa primesc vreun raspuns? sau o sa primesc o stergere de cont direct? Sa vedem cum stam cu cenzura...in 2015 in mediul online.

Si Ravenita, pune placa asta cu business-ul in alta parte, ca ne-am saturat de ea. Nu ma intereseaza ce business-uri are motociclism.ro cu AB sau cu oricine, dar sa nu ma acuze cineva cu atata ipocrizie ca eu fac calomnie, ca nu e ca si cum l -am acuzat pe un demnitar ca a luat mita si n-am venit ulterior cu dovezi..

Daca e foamea asa mare pe motociclism.ro, de ce nu se pune o taxa pe cont? Eu as fi de acord personal, sa fie o taxa lunara, care sa poata fi platita in avans chiar si pe 12 luni, un fel de subscription. Cum au si alte forumuri din afara.

In felul asta au si bani ca sa nu se mai planga ca fac pro-bono + ca mai scapam si de multe uscaturi care probabil nu sunt dispuse sa plateasca pt a trolla in continuare...

Edited by Adrian

:laugh: Uiti sau poate nu stii ca in lumea moto, asa cum ai vazut si la competitii, nu se sta bine deloc cu finantarile. Asa ca daca este contra cost sau nu reclama nu stiu, eu doar subliniez ideea ca va imbatati cu apa rece. Chiar daca ar fi contra cost argumentele vi le-am enumerat mai sus.

Mi se pare aberant sa va agitati in halul asta pentru o reclama MOTO!!! subliniez moto!!!

Pana acum au fost o groaza de bannere sus, pt diverse campanii care cel mai probabil nu au fost contra cost. Ce va face sa credeti ca acesta ar fi finantat de Bavaria?

In curand o sa va ceara ADMINUL voie ce sa posteze sau nu, in afacerea lui.

Invatati sa va bucurati de un lucru ce vi se ofera gratuit pentru ca cineva spunea bine calul de dar nu se cauta la dinti.

And ps: stai calm Adrian am la fel de multe puncte warning ca si tine, moderatoare fiind :laugh: :laugh:

Ravenita: tu ori o faci pe-a infantila, ori nu realizezi penibilitatea situatiei.

Nu poti sa iei bani pt un serviciu,iar cand cineva afirma ca ai facut asta, sa-l acuzi de calomnie, intelegi ? Sau vrei sa-ti dau si definitia din dictionar pt cuvantul penibil.

Numai in Romania vezi atitudinea asta obosita gen :"nu-ti convine, da-te-n plm"....

Eu uite caut calul de dar intre dinti,pentru ca-s putreziti....

Deci repet, nu ma deranjeaza bannerul ala acolo, pt ca nu e treaba mea sa decid ce tre sa fie acolo si ce nu, insa nu-mi convine sa fiu luat la 11 metri daca pun o intrebare de bun simt.

Si sincer sa fiu, am pus intrebarea mai mult pt ca eram obisnuit ca acolo sa fie chestii/informatii de interes general pt comunitatea moto din Romania... Adica eu asa traiam cu impresia ca forumul asta reprezinta (cat de cat) comunitatea moto de la noi.

Daca e doar un business al cuiva, atunci na,sa scrie cu subiect si predicat, ca sa nu traim cu impresii gresite :)

Acm ma simpt prost.. ma duk sa imi bat un kui in bijut3ril3 famili3i

Hora09: iti multumim pt inca un post ce ocupa spatiul virtual, total nefolositor.