Sari la conținut

O mica problema cu un Coleg de-al nostru


AdrianChirila
 Share

Postări Recomandate

Buna comunitate,

 

Am intampinat o inconvenienta care a atins cote maxime de nesimtire.

Anul trecut undeva pe la pasti am vazut un post pe un grup de-al nostru de FB ca un baiat pe nume Mihai Pop vopseste in timpul liber si din cate am vazut si destul de bine, l-am contactat intreband daca poate sa imi vopseasca si mie o casca Masei Skull care a venit negru mat(cand o comandasem alb mat) in alb mat, ca aparent iesea mai ieftin si cu mai multe batai de cap decat sa o trimit inapoi... sau asa credeam.

Long story short omul mi-o tot da inapoi de atunci, ultima poza trimisa de el a fost in Octombrie cand i-am zis ca "imi promite de la pasti ca mi-o face alb mat si mi-o trimite acuam da-o si asa" si el a zis nu ca mi-o face mata si mi-o da...

Eu am zis ca sunt baiat gigel si cum tot eram plecat am zis ca il recontactez cand stau mai mult timp linistit prin cluj sa ma ocup de asta. Acuma cand l-am contactat din nou mi-a dat Block pe FB si va dati seama ca nici la telefon nu mai e de gasit.

 

Ma ajutati sa intru in contact cu el ca sa imi recuperez casca? In principiu as vrea inca sa ma comport domneste dar cred ca nu am cu cine asa ca asta e alta poveste. Omul mi se pare un nesimtit avand in vedere ca am si avut rabdare cu tampeniile lui dar cand intri in hora ... ar fi bine sa o si termini nu?

Bottom line: imi vreau casca inapoi

 

Din cate stiu de el baiatul, Mihai Pop e din Nasaud, zona Lusca, a lucrat pe langa Bistrita la o vopsitorie si este student in Cluj la UT(cred).

Conduce un speed vopsit tot de el verde cu albastru perlat (cred ca e Kawasaki).

 

Va multumesc!

 

P.S. am atasat poza primita de la el in Oct. cu casca.

post-39126-0-92399600-1423671628_thumb.jpg

Editat de AdrianChirila
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil este tarziu sa iti zic ca exista sprei de vopsea (alb mat), si vopsesti oricat de antitalent ai fi. Eu mi am facut bicicleta... nici nu a ajuns tot sprai ul, plus ca era vechi de 2 ani... si tot a iesit foarte bine. Acum imi pare rau pentru tine, succes la recuperare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff, politie, declaratii.... terminati ma cu lumea asta ideala in care traiti. Vrei dreptate? Du-te la adresa respectiva cu 2-3 amici mai bine hraniti intr-un weekend, sigur dispui de resursele necesare pentru acest road trip. I-ai casca din casa si chirie 50 lei pt fiecare luna tinuta, e bunul tau, e dreptul tau. Daca esti mai dezghetat putin provoaca-i si ceva dureri, merita din plin. Eu nu stiu cum ai rezistat pana acum, eu cu prima ocazie in care imi dadeam seama ca ma ia la misto si ma duce cu zaharelul plecam in excursie cu prietenii, fun fun fun :box: :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff, politie, declaratii.... terminati ma cu lumea asta ideala in care traiti. Vrei dreptate? Du-te la adresa respectiva cu 2-3 amici mai bine hraniti intr-un weekend, sigur dispui de resursele necesare pentru acest road trip. I-ai casca din casa si chirie 50 lei pt fiecare luna tinuta, e bunul tau, e dreptul tau. Daca esti mai dezghetat putin provoaca-i si ceva dureri, merita din plin. Eu nu stiu cum ai rezistat pana acum, eu cu prima ocazie in care imi dadeam seama ca ma ia la misto si ma duce cu zaharelul plecam in excursie cu prietenii, fun fun fun :box: :whip:

D-aia ajung zmeii sa vanda masina, casa, nevasta, doar ca sa nu faca parnaie sau sa aiba coada. Si mai cred ca zmeii astia parca o iau pe Coca la pupat cand simt tastele sub degetelele lor de pianisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da prietene, asa sunt eu, mai salbatic cand iti bati joc de mine pe bunul meu material. Cat despre vandut case, masini, etc sa nu faci parnaie, deja fabulezi, cel mai bun prieten al meu este avocat, unul chiar foarte bun care e axat doar pe penal... crede-ma.... sa fii prea prost ca sa ajungi cu bratari pe maini. Asa ca nu stiu care dintre noi e mai zmeu in spatele tastaturii, eu ca spun ce-as face cu adevarat sau tu ca doar presupui anumite lucruri cand nu stii despre ce vorbesti, doar iti place sa ghicesti in palma.

Hai, toate bune!

Editat de replici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa zic toti ca trebuie batut/taiat/speriat... astea sunt niste fapte grave si chiar unii si-ar da casa si tot ce au sa scape de puscarie.

Sa-ti povestesc cum cineva s-a legat de tovarasa unui prieten si dupaia il incadrase-ra la tentativa de omor ?

Nu e de gluma, mai bine scapi si cu casca luata si batut. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e student la CJ ia legatura cu Unguru tot aici pe forum( poate vede si el postarea) si el e student la CJ si printre altele tot asta face si el si ceva aerograf si e si biker,deci nu cred sa nu l cunoasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In conditiile date, cei doi nu prea se cunosc din cate am inteles, iar pagubitul are adresa "pungasului", circumstante favorabile pentru pagubit. Vreti sa-mi spuneti voi ca ala daca se trezeste cu domnul in cauza, Adrian Chirila, la usa lui, primeste doua mangaieri cu viteza si da casca inapoi nu e fericit ca scapa ieftin? Chiar credeti ca se duce la politie sa reclame violare de domiciliu, talharie, etc? OK, sa presupunem! DAR PE CINE RECLAMA? Parca il si vad la sectie: "Au venit niste baieti, nu stiu cum ii cheama, sunt din alt oras, mi-au luat o casca moto care de fapt nu era a mea... blah blah blah..." Fiti seriosi.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff, politie, declaratii.... terminati ma cu lumea asta ideala in care traiti. Vrei dreptate? Du-te la adresa respectiva cu 2-3 amici mai bine hraniti intr-un weekend, sigur dispui de resursele necesare pentru acest road trip. I-ai casca din casa si chirie 50 lei pt fiecare luna tinuta, e bunul tau, e dreptul tau. Daca esti mai dezghetat putin provoaca-i si ceva dureri, merita din plin. Eu nu stiu cum ai rezistat pana acum, eu cu prima ocazie in care imi dadeam seama ca ma ia la misto si ma duce cu zaharelul plecam in excursie cu prietenii, fun fun fun :box: :whip:

 

Du-te la baie, spala-te pe ochi si revino...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da prietene, asa sunt eu, mai salbatic cand iti bati joc de mine pe bunul meu material.

 

asa esti tu mai salbatic cand ai prietenii tai cu tine?

 

acum, eu cu prima ocazie in care imi dadeam seama ca ma ia la misto si ma duce cu zaharelul plecam in excursie cu prietenii, fun fun fun :box: :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da prietene, asa sunt eu, mai salbatic cand iti bati joc de mine pe bunul meu material. Cat despre vandut case, masini, etc sa nu faci parnaie, deja fabulezi, cel mai bun prieten al meu este avocat, unul chiar foarte bun care e axat doar pe penal... crede-ma.... sa fii prea prost ca sa ajungi cu bratari pe maini. Asa ca nu stiu care dintre noi e mai zmeu in spatele tastaturii, eu ca spun ce-as face cu adevarat sau tu ca doar presupui anumite lucruri cand nu stii despre ce vorbesti, doar iti place sa ghicesti in palma.

Hai, toate bune!

Asa-s eu, mai ignorant din fire. Ma duc sa ma uit la Batman Revine! Poate mai invat ceva...

 

Prietenul tău avocat ți-a spus si pedepsele pentru violare de domiciliu, tâlhărie, furt etc?

Eh, alea nu se aplica la zmei, man. Stiu eu ca nu, mi-a povestit un prieten...

 

@initiator, mergi, man, si fa o hartie... ca nu strica, poate pe urma te cauta el.

LE: tre' sa schimb semnatura... prea multi se regasesc.

Editat de Adyp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la baie, spala-te pe ochi si revino...

Am fost, aceiasi parere o am. Conculzie: iaurtul n-are oase. Nu-ti inteleg sfatul.

 

asa esti tu mai salbatic cand ai prietenii tai cu tine?

Salbatic ma refer din punct de vedere al reactiei, se pare ca oamenii civilizati merg la politie (been there, done that - acum 4 ani, problema mult mai grava decat o casca furata.... fara succes, cazul e "in desfasurare")

 

Asa-s eu, mai ignorant din fire. Ma duc sa ma uit la Batman Revine! Poate mai invat ceva...

Amice, daca avem pareri diferite nu trebuie sa ma jignesti, eu iti inteleg parerea si ti-o respect, daca tu deja incepi sa arunci vorbe la adresa mea dai dovada de comportament de copil de 7 ani care daca nu se face/zice ca el incepe si face crize prin supermarket. Ia masoara-ti putin cuvintele, ca vad totusi ca ai o varsta mai mare ca a mea si se pare ca o ai degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..., cel mai bun prieten al meu este avocat, unul chiar foarte bun care e axat doar pe penal... crede-ma.... sa fii prea prost ca sa ajungi cu bratari pe maini...

Printre altele,d-aia merg "bine" multe din lucrurile din Romanica noastra cea de toate zilele,caci avocatii invata clientii si "pretinii" cum sa procedeze mai barbar posibil si sa fie absolviti si de vina!

Ca sa faci ce ai spus,nu-ti trebuie un avocat sa-ti spuna sa iei 2-3 gialati sa-i spargi domiciliul/fata respectivului!Atata te duce mintea!Oricum,daca ti-e "pretin" avocatul care ti-a dat sfatul,banuiesc ca nu te-a taxat pentru consilierea asta!Sau daca da,cere-i banul inapoi!

Civilizatia adevarata nu se face cu bata/gialati-batausi/avocati-consilieri in violenta/etc!Asta tine de altceva...,de 7 ani de-acasa!Ma rog,unii i-au facut la fara frecventa(FF pentru cunoscatori)!

» Post actualizat in 12 Feb 2015 06:03

Asa-s eu, mai ignorant din fire. Ma duc sa ma uit la Batman Revine! Poate mai invat ceva...

 

...

Sa mi-l dai si mie dupa ce-l vizionezi!Mersi. ;)

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca un topic marca "motoretism.ro" cu de toate :

urmariri ca-n filme , cafteli , recuperari , politie , avocati , gigi duru , batman & co, etc

.... adica cu lucruri care n-au nimic de-a face cu motociclismul ca si pasiune . :nono:

mi-am luat deja pop corn si coca cola si m-am abonat la topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place de voi, 2 pareri complet diferite, exact conflictul meu :D

 

hai sa va zic un pic mai in detaliu atinci sa intelegeti, eu l-am contactat in urma unor anuntuir de pe un grup de fb unde am vazut ca a mai facut un job doua la careva, am vorbit cu tipul parea chair de treaba m-am vazut cu el live sa-i dau casca, stii cum e cand incerci sa fii civilizat prima oara ar fi cazul sa faci tu pasul.

practic nu am nimic de la el ca era la mica intelegere. Ce am dedus de unde sta e din ce i-am scanat contul de fb anul trecut "pentru orice eventualitate", in schimb mai am arhiva de ce am vorbit cu el prin mesaje si pe FB desi acolo e trecut acuma ca si "Facebook User"

 

Si deaia vroiam sa mai prind niste detalii despre el daca puteti intreba mai departe ca nu stiu daca are politia ce sa-i faca din cate informatii am si nu vreau sa apelez la pilele lui taicameu pentru atata treaba... deaia vorbesc cu voi.

Crede-ma ca imi vine sa desenez cu el pe jos si sunt sanse sa ma scap cand il vad, si in caz ca nu gasesc informatii, cine are chef de o plimbare gen detectiv pe motoare pana in nasaud odata ce se incalzeste sa-i gasim casa si dupa mergem la o bere si poate revenim prin maramures, ca sa fie o plimbare totusi productiva si pentru restul lumii :P

 

(mi-am amintit ca taicasau e cunoscut ca si mecanic pe acolo)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff, politie, declaratii.... terminati ma cu lumea asta ideala in care traiti. Vrei dreptate? Du-te la adresa respectiva cu 2-3 amici mai bine hraniti intr-un weekend, sigur dispui de resursele necesare pentru acest road trip. I-ai casca din casa si chirie 50 lei pt fiecare luna tinuta, e bunul tau, e dreptul tau. Daca esti mai dezghetat putin provoaca-i si ceva dureri, merita din plin. Eu nu stiu cum ai rezistat pana acum, eu cu prima ocazie in care imi dadeam seama ca ma ia la misto si ma duce cu zaharelul plecam in excursie cu prietenii, fun fun fun :box: :whip:

Au mai fost cazuri cand prietenii bine hraniti au dat peste un mancacios autorizat si nu a mai fost fun fun fun :peace:

 

Probabil ai sa afli mai multe despre vopsitorul amator de pe acelasi grup de FB de unde l-ai gasit,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice, daca avem pareri diferite nu trebuie sa ma jignesti, eu iti inteleg parerea si ti-o respect, daca tu deja incepi sa arunci vorbe la adresa mea dai dovada de comportament de copil de 7 ani care daca nu se face/zice ca el incepe si face crize prin supermarket. Ia masoara-ti putin cuvintele, ca vad totusi ca ai o varsta mai mare ca a mea si se pare ca o ai degeaba.

Bro', jur ca nu te-am jignit. Nu-mi sta in fire... mai ales ca nici nu te cunosc. :hug: Doar cand merg prin trafic cu conserva mi se urca sangele la cap rapid. X-(

@initiator, incearca sa ii gasesti adresa mai intai, macar strada unde sta, apoi mergi si fa hartia aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

 

Nu as dori sa redeschid topicul dar, ghiciti ce ... Nici pana acum nu am vazut inca casca...

Ai de gînd să faci plîngere la Poliție sau aştepți să mai apară vreo 2 useri care să te îndemne la acte infracționale?!

Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...