Sari la conținut

SMAEB ! Ceva nou?


Postări Recomandate

Oare o sa vedem si noi anul asta la smaeb ceva demn de un salon moto? Oare o sa avem la standuri Kawa h2 ? R1 2015 etc?

 

M-am saturat sa ma duc la un eveniment de genu si sa arate parcarea mai bine decat expozitia.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 264
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Abia s-a anuntat si plangaciosii au aparut.

 

Nu te duce, nu trebui sa ne spui ca iti doresti ultima strigare de motoreta. Altfel nu te simti bine daca nu vezi un H2? Eu cred ca poti trai si fara H2.

Stii foarte bine care-i treaba cu SMAEB-ul de atatia ani, cum sta piata moto noi si echipamente noi in romania, nu fiti copii!

 

Zic sa vedem partea buna a lucrurilor.

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe pagina de Facebook se plang unii ca e scump 20 de lei...in conditiile astea crede cineva ca o sa vada H2? HAHAHAHA.... Bucurati-va ca aveti prilejul sa probati nenumarate casti, geci si pantaloni pentru a le comanda de pe FC-Moto ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SMAEB se organizeaza de peste un deceniu, in fiecare an.

E un succes in sine aceasta longevitate.

Ar trebui sa poata face saltul acela calitativ pe care il asteptam cu totii, dar lipseste baza de pe care se poate face acest salt.

Respectiv un numar din ce in ce mai mare de motociclete NOI vindute in Romania.

De ce nu se intimpla asta ar trebui sa fie adevarata discutie.

Cred ca problema este la motociclistul roman, nu la organizatorul salonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia s-a anuntat si plangaciosii au aparut.

 

Nu te duce, nu trebui sa ne spui ca iti doresti ultima strigare de motoreta. Altfel nu te simti bine daca nu vezi un H2? Eu cred ca poti trai si fara H2.

Stii foarte bine care-i treaba cu SMAEB-ul de atatia ani, cum sta piata moto noi si echipamente noi in romania, nu fiti copii!

 

Zic sa vedem partea buna a lucrurilor.

 

Nu plange nimeni ! Doar pura curiozitate ... de 9 ani ma tot duc la tot felul de activitati de genul organizare prin Bucuresti.

Pe pagina de Facebook se plang unii ca e scump 20 de lei...in conditiile astea crede cineva ca o sa vada H2? HAHAHAHA.... Bucurati-va ca aveti prilejul sa probati nenumarate casti, geci si pantaloni pentru a le comanda de pe FC-Moto ...

Se plang toti cretinii care au impresia ca 20 lei (aprox 5 euro) este enorm pentru un salon de genu' .

Chestia cu echipamentul este un lucru bun pentru unii. Si iar subiectul tabu cu FC-Moto .

Si eu sustineam magazinele moto din Bucuresti ..acum cateva zile am intrat la Kronau sa dau comanda de Alpinestars Celer (500 Euro) si fetele alea nu stiau cum sa scape de mine. Ca nu este ,ca nu avem , ca nu e valabila ca nu stiu ce.

 

Eram doar curios daca vad si eu anul asta ceva interesant la smaeb!

 

Btw anul trecut tot 20 lei a fost si am fost chiar si sambata si duminica desi a fost mare frig afara. Am fost mai mult pentru show si cateva oferte la echipamente din salon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca trebuie sa iti completezi, schimbi echipamentul este un prilej destul de bun acest salon.

Nu stiu care sunt ofertele la motocilete la vanzare, totusi nu cred ca se rupe norma la vanzari de motoare noi in zilele alea.

 

Legat de echipament (merci Scorpio AZ) am schimbat eu si doamna castile manusile si cizmele; cunoscand preturile de pe net oferta lor din start era mult mai buna si au mai lasat si ceva la tot pachetul, de cate ori am ocazia am sa le fac reclama ca sunt super oamenii aia si mai exact sunt cum ar trebuii sa fie serviciile.

Ce ziea Spaima Ursuletilor referitor la bomba de Kronau.. mi jena sa recunosc ca am luat tot felu de consumabile de la ei.. de cele cam 2-3 ori cand am calcat pragul impresia de zoiul care se scurge din tomberon vara a fost aceiasi.
Fetele alea sunt bune in cel mai bun caz lucreze intr-o mina, nu cu oameni (clienti), daca luai de 5 sau 500 euro tot iti vine un pic voma in gura. Nu sunt produsele, sunt oamenii.. La salon (cel putin anu trecut) cei care sunt la standul Kronau sunt la fel.. varza, varza, varza!
Era un nene mai in varsta care stia ce vorbeste dar o flaore intr-un camp de balegi nu rezolva problema.

Sincer nu stiu cum de inca mai sunt astia pe piata, eu ce imi trebuie cumpar de la altii chiar daca este un pic mai scump.

Revenind la subiect as vrea sa vad ce este cel mai nou in domeniu de motoare la salon, multimea nu o sa sara sa cumpere, dar tot timpul sunt aceia (mai putini) care au bugete care le permit.

La salon in toti anii in care am calcat a fost o atmosfera de targ.. ce nu am gasit in alte tari.. da asta e alt subiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta nu merg nici anul asta..n am motiv.prefer sa merg in herastrau decat vizitez tarabele smaeb.pentru cine vrea sa mearga,recomand parcarea.e de 10x peste tarabele insirate din hala aia.nu inteleg de ce nu se organizeaza smaeb in targul vitan.e fix acelasi lucru.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt absolut sigura ca vor exista ultimele modele de motociclete la salon in proportie de 90%.

Dar da...la noi nu prea se concepe ideea de salon, ci de targ. Unde romanii fura fara nesimtire, multi expozanti s-au trezit fara casti, accesorii, etc. Afara la multe din saloane nu se fac vanzari, totul este pentru expunere/proba. La noi insa toata lumea cauta sa cumpere la pret redus...iar salonul s-a transformat intr-o piata de reduceri.


» Post actualizat in 18 Feb 2015 13:04

Cu siguranta nu merg nici anul asta..n am motiv.prefer sa merg in herastrau decat vizitez tarabele smaeb.pentru cine vrea sa mearga,recomand parcarea.e de 10x peste tarabele insirate din hala aia.nu inteleg de ce nu se organizeaza smaeb in targul vitan.e fix acelasi lucru.....

Daca te referi la hala Romaero, vezi ca anul asta se tine la Romexpo ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cererea va influenta continuu oferta...daca cererea este de achizitie la salon, atunci fiecare salon va avea alura de bazar, pentru ca fiecare vrea sa-si vanda marfa...chiar si vizitatorii ce isi pun anunturi de vanzare pe mobre in parcare...pentru 20 de lei intrare ai spatiu de reclama o zi intreaga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce noutati va asteptati sa vedeti in conditiile in care in Romania nu se cumpara motociclete noi aproape deloc.

Sigur, ati putea spune: daca nu le arata, cum sa le cumparam? dar adevarul e ca nu sunt oameni interesati sa dea peste 10.000 de euro pe o motocicleta noua, in afara de cei cu BMW-uri care sunt obligati sa si le reinnoiasca de indata ce garantia expira la cele vechi ca sa nu ramana cu ele-n drum si cu buzunarul gol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa piata, asa talcioc. Nu pot sa investeasca comerciantii, daca lumea(piata) se plange si de biletul de intrare.....vrem sa intram gratis, dar sa vedem super motoare expuse pe banii comerciantilor care vand 2 motoare noi tot anul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa piata, asa talcioc. Nu pot sa investeasca comerciantii, daca lumea(piata) se plange si de biletul de intrare.....vrem sa intram gratis, dar sa vedem super motoare expuse pe banii comerciantilor care vand 2 motoare noi tot anul.

:goodposting: :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa piata, asa talcioc. Nu pot sa investeasca comerciantii, daca lumea(piata) se plange si de biletul de intrare.....vrem sa intram gratis, dar sa vedem super motoare expuse pe banii comerciantilor care vand 2 motoare noi tot anul.

As prefera sa platesc 100-150 lei dar sa am ocazia sa vad prototipuri concepte si ultimele modele de motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu! Pentru aia şi merg.

 

Hai cu vara!

 

Parcarea aia face tot. Cand merg la SMAEB stau minim o ora doar prin parcare.. e 'praisless'

 

 

R1 2015 POATE, insa H2 no way !

 

Sunt bani si la Romanica, de ce sa nu aduca si un H2? ar fi saliva mare la stand daca ar aduce....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Parcarea aia face tot. Cand merg la SMAEB stau minim o ora doar prin parcare.. e 'praisless'

 

 

 

Sunt bani si la Romanica, de ce sa nu aduca si un H2? ar fi saliva mare la stand daca ar aduce....

Din cate stiu e deja data comanda la United de un H2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parcarea aia face tot. Cand merg la SMAEB stau minim o ora doar prin parcare.. e 'praisless'

 

 

 

Sunt bani si la Romanica, de ce sa nu aduca si un H2? ar fi saliva mare la stand daca ar aduce....

http://olx.ro/oferta/2015-kawasaki-ninja-h2-ID30Wg3.html#34ddda029b

 

Apucati-va de treaba si facut comanda :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt din Iasi, de ceva ani merg cu fratele meu la SMAEB. Anul trecut el a cumparat doar un tricou, eu nimic :) Mergem si anul asta tot la cascat gura, urcat pe ceva modele noi, mai probam ceva echipament si poate cumpar un set de cauciucuri la 636. Noi asteptam acest eveniment, este fain, o consideram ca o intrunire moto cu vanzare de echipamente si accesorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot spune k nu imi place.Da,as dori mai multe modele preturile la accesorii,echipamente,consumabile sa fie ceva mai acceptabile.Nu am spus k vreau degeaba.Este o intrunire placuta,mai vedem cite un motor mai altfel decit cel de serie etc.Sa ne vedem sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place ca o sa fie la romexpo. E mult mai ok locatia decat romaero. De multe ori ma duceam in toate zilele numai pentru Zoltan. Sau cand era inainte lamaie and co.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...