Sari la conținut

SMAEB ! Ceva nou?


Postări Recomandate

Sa inteleg ca eu sunt singurul hater care crede ca a fost mai nasol ca in alti ani?

Preturile la echipamente am observat ca erau fix cele reale.

Legat de expobike,am intrat nitel dar erau un simplu "magazin" cu cateva modele.Cam acelasi lucru se poate vedea si la hervis sau dechatlon.

Pacat ca a inceput sa ploua si nu si-a mai facut numarul zoltan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 264
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

+ pentru locatie, amenajare alea alea, fata de hangaru unde se tinea pana acuma e parfum.

vad ca nu mai e nesimtitul de la Ducati :( acuma e la Richa :)

am prins si eu totusi o faza care a fost cam.. hmm.. durere in poponeata (cred), eram cu un amic care vrea sa isi cumpere mobra, cu banu in buzunar, el fixat pe modelul X si l-am lasat sa vorbeasca cu unul din reprezentanul de la stand (aprox 10 min am asteptat ca palavragea cu un cineva) si amicu meu s-a intors destul de repede cu buzua umflata ca nu se poate (faza e ca omu vrea un model 2013-2014.. si astia nu mai aduc, numa 2015.. sau asa ceva)

drept urmare amicu meu o sa dea banu la altii importatori/reprezentati din alt oras.. nu stiu ce sa zic.. poate ca nu se poate, doar modele 2015.. da cand omu din fata ta mai putin si iti pune banu in mana si tu ca si vanazator ar trebui macar sa zici stai ca acuma nu avem, da hai luni la magazin, mai vorbim cu sefu, cu bunica, cu papagalu si te ajutam si iti luam banu.. dar aparent se vand atat de multe motare noi de nici nu mai vor sa auda vanzatorii de inca un client pe capul lor..

.

.

.

.

 

apropo cu biletu de azi se intra si maine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat Dainese Knee V de la Dual Motor la 240 lei, reduse fiind cu 10%.

Am probat Kawa Versys 650, mi-a ramas gandul la model. Tenere mi-a fost inalta, la ai mei 1,80 + inaltimea cizmelor.

Cand a inceput ploaia?

Am prins o reprezentatie stunt! Foarte tare showman-ul.

Mi-a placut cand i-a facut resuscitare motocicletei, intinsa pe partea stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au placut etichetele cu 20-25 % reducere :)

Intr-adevar mai aerisit, ca impresie, la unele standuri am incercat sa obtin cateva informatii (doar curiozitate) si am asteptat ca exopzantul sa termine de vb la telefon... ceea ce nu s-a intamplat in cele cateva minute cat am stat si am asteptat.

Nu am retinut insa la ce standuri, unul dintre ele insa era sigur Michelin.

Mi-am bagat picioarele in ce vroiam sa aflu si am trecut mai departe.

 

Nu am gasit manusi moto scurte de vara care sa imi placa... poate nu am fost in apele mele fiindca oferte existau, dar mi s-au parut de calitate foarte slaba.

Nu am fost la Expobike, fiindca la mine acasa tocmai se incingea gratarul si am vrut sa ajung la timp... la bere :)

 

P.S. Nu tin minte sa fi vazut echipamente Probike, Honda CB 1100, scuter PCX....Poate ca nu am fost pe la toate standurile.

Poate ma mai duc si maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos , mai frumos ca anul trecut , mai aerisit !

Cei de la Richa (Autonet de fapt) s-au comportat ca la expozitie ,au prezentat cateva modele dar nu vindeau ,nici preturi nu aveau , te indrumau catre colaboratori . Acelasi lucru l-am patit acum cativa ani la Eicma Milano ...vroiam musai o viziera de Suomy iar cei de la Suomy imi tot dadeau adrese cu magazine care vindeau Suomy , io o tineam pe a mea ..Romania ..nu stiu magazine ,ei nimic . Pana la urma am ajuns la un magazin in Milano si la ce preturi aveau mi-am luat de la Motorteam :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze


» Post actualizat in 18 Apr 2015 18:18

Legat de expobike,am intrat nitel dar erau un simplu "magazin" cu cateva modele.Cam acelasi lucru se poate vedea si la hervis sau dechatlon.

asta in nici un caz


» Post actualizat in 18 Apr 2015 18:21

.

post-4434-0-36553000-1429376607_thumb.jpg

post-4434-0-58933400-1429376743_thumb.jpg

post-4434-0-51652700-1429377166_thumb.jpg

post-4434-0-57120000-1429377305_thumb.jpg

post-4434-0-74407900-1429377383_thumb.jpg

post-4434-0-20613700-1429378151_thumb.jpg

post-4434-0-74409100-1429379803_thumb.jpg

post-4434-0-76387800-1429380129_thumb.jpg

post-4434-0-13310200-1429380522_thumb.jpg

post-4434-0-62019600-1429380696_thumb.jpg

post-4434-0-93852500-1429381269_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto.

Ticketul meu nu intra in "aparat" - l-a "indoit" nenea de la paza.

Mancat ( 13 lei din pensie ) una bucata kurtos kalacs si luat inca una pentru acasa. Din pacate nu am putut plati parcarea desi am incercat, la ora 8 nu mai era nimeni sa mi ia banii. O sa ii dau la un amarat de o bere. A, da, am baut o bere. nu stiu cat a costat.

Consumabile destule la preturi ok.

Echipamente - rezonanabil

In afara de motociclete ( pe care le povestesc mai jos ) am intrat si la bmm. Dragut. Vapoare, converve , ma rog, d'astea de fac ei. Radeam cu un Hayabusist - pai ADV-ul ala e mai lat ca titanicul. Hayabusa e soft enduro fata de el.

 

Pe lista mea de vise m-au spart Triumph-ul !!!! WTF . misto rau si pret fain , Tenerele ( nu ST-ul ), Kawa( vers...etc ). Gama turing e misto!!

 

La custom si retro , spectacol.

 

Honda - hm, cred ca Ponta e la finante deci tot in c..t suntem. Jos jos, Jos ( ponta , adica ) . Alta scuza nu gasesc acestei firme ( Honda) . Cinste lu' Mymoto ca a ii tine steagul

STAI!!! Acum m=am prins, viorel e de vina. Justitiatul transalpisti tapit la iasi. EL. the ONE and the ONLY. De asta Honda nu mai apare , de frica lui .

 

Ducattio - merci Fabio pentru info. Chiar misto jucariile. Are si bmm-ul un concurent ( la pret , evident ) ca bestia aia de 160 CP numai turing nu e. Dar la ce tehnologie e in ea, macar aruncam cu banii in pionierii ei. nu in maketing gaunos..

 

Cam atat in vine in minte. A, da si nite gagicute misto dar cam trecute . ma rog, la varsta mea tot nu mai conteaza , se vede bine si pe net. dar eram cam ..cazute. da, stiu , g-ul este pe Pamant, vertical. In jos. Deci inexorabil tat.ze,. si altele. ..mai atarnau :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat a iesit R1 din unghiul ala (prima poza) :|

R1 nou e urat in toate pozele! asta a fost si prima mea impresie cand l-am vazut prima data, am zis ca mai urat nu puteau sa-l faca. pe viu e alta treaba insa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am facut nici o poza. Nu am fost in apele mele azi. Mi-am luat un brau, ca ma cam tin salele si niste tricouri pentru copil. In rest am de toate.

M-a dezamagit lipsa celor de la Suzuki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost cu un amic care și-a luat un fz6 de la motomus și eu un nolan pt pasagera. Multe echipamente, preturi mari la geci, dar asa sunt ele, nu ma plâng. În schimb m-am ofticat ca nu am găsit anvelope.

După mine a fost mai fain ca anul trecut, aveai de unde alege tot ce tine de echipament, probabil și altele.

Gagici mai puține!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am fost si noi si mi s-a parut slabut. Mi se par bani aruncati pe fereastra. La Ducati am vrut sa urc pe Multistrada, sa vad pozitia, nu s-a putut. De vazut o vedeam si-n poze, nu trebuia sa dau bani pentru asta. Daca Ducati e poleit, Yamaha si BMW, nu, pe astea s-a putut urca lumea fara probleme. La Kawasaki nu mai stiu, ca nu am avut nici o curiozitate, dar nu tin minte sa fi avut semne de oprire. La KTM, cred ca se putea urca pe ele, erau toate trei asezate de la stanga la dreapta. Suzuki si Honda, nema. Adica zero barat. Desi nu sunt multi cumparatori de mobre noi in tara noastra, cred ca erau unii care ar fi vrut sa vada toate adventurele la un loc. Ma asteptam ca cei de la Dual sa vina cu ceva echipamente noi pentru salon, dezamagitor, aveau aceleasi echipamente pe care le aveau in showroom pana acum. Am vrut sa testez "back to back" Schuberth C3Pro BMW System 6 Evo si Shoei GT-Air. Shoei n-am avut cum, ca nimeni n-avea un S la probat, dar ma asigurau ca mi-o pot comanda... Merci, voi lua BMW, ca la ei macar nu trebuia sa ma uit peste vreun lant, ca vezi draga doamne, Shoei sunt casti mai speciale. Desi cred ca cel mai bine pe cap mi-ar sta Shoei, daca nimeni nu e in stare sa-mi si ofere niste servicii de multii aia bani pe care mi-i cere, ii directionez si eu catre ailalti care au putut...

 

Daca a mers cineva la salon sa gaseasc preturi mai bune, n-are nici o sansa, eu nu ma asteptam la asa ceva, dar daca cineva se crede asta, mai bine sta acasa. Mai ok ca acu' doi ani in Romaero, anu' trecut l-am sarit, dar pentru mine a fost dezamagitor. Nici macar Kurtos-ul n-a fost extraordinar.

 

Numai bine

Editat de bogdani0405
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a depasit asteptarile smaebu de anul asta, ce-i drept nu foarte mari :). Mi-a placut in conditiile in care nu mai am entuziasmul de altadata si ma intereseaza doar unele lucruri. Noua locatie - Romexpo da o alta dimensiune evenimentului, desi mie imi placea si vecinatatea avioanelor de la Romaero. Fata de editiile anterioare e mai bine. La capitolul fete au fost ani mai buni. Pusca si cureaua lata ce hostese erau odata.... :) . Cred ca asta e explicatia pentru putinele pozele postate.

Daca esti interesat/pasionat de o anumita marca si nu vezi noutatile poti fi dezamagit. Pe mine m-au interesat in special castile anul asta si am cam vazut ce voiam.

Am facut cateva poze si le-am pus intr-un slideshow pe youtube. Postez link acilea la talkshow

 

https://youtu.be/ZyK-lOvvwJ4

Editat de lostheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revolutie. Sa facem un mitting la Universitate. Sa ii tragem pe roataa!! La 20 lei ce te astepti prietene? Sa vina Rossi sa te plimbe prin salon prin ultimele modele de mobre si echipamente in timp ce Eva Mendes iti face masaj la oo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...