Sari la conținut

SMAEB ! Ceva nou?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 264
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:)) Cand erau multe hostesse la salon...de ce sunt, ca nu putem vedea mobrele, acum ca se vad mobrele...unde sunt femeile :)).

Eu zic ca arata ok salonul, fiecare dealer a adus ce a putut in conditiile in care clientela este asa cum e, la cate unitati noi se vand anual eu nu as fi adus nici o mobra pe care sa se scalambaie diverse specimene.

La Oxford am putut vedea o geaca de piele foarte foarte misto ca fitment, la Shoei am ras un pic cu baietii, "gardul" nu era departe de casti si mi le-au dat pe toate pe care le-am cerut...nu cred ca securitatea unui stand ma poate determina sa cumpar de la altii, dar...fiecare cu pi da masii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto.

Ticketul meu nu intra in "aparat" - l-a "indoit" nenea de la paza.

Mancat ( 13 lei din pensie ) una bucata kurtos kalacs si luat inca una pentru acasa. Din pacate nu am putut plati parcarea desi am incercat, la ora 8 nu mai era nimeni sa mi ia banii. O sa ii dau la un amarat de o bere. A, da, am baut o bere. nu stiu cat a costat.

Consumabile destule la preturi ok.

Echipamente - rezonanabil

In afara de motociclete ( pe care le povestesc mai jos ) am intrat si la bmm. Dragut. Vapoare, converve , ma rog, d'astea de fac ei. Radeam cu un Hayabusist - pai ADV-ul ala e mai lat ca titanicul. Hayabusa e soft enduro fata de el.

 

Pe lista mea de vise m-au spart Triumph-ul !!!! WTF . misto rau si pret fain , Tenerele ( nu ST-ul ), Kawa( vers...etc ). Gama turing e misto!!

 

La custom si retro , spectacol.

 

Honda - hm, cred ca Ponta e la finante deci tot in c..t suntem. Jos jos, Jos ( ponta , adica ) . Alta scuza nu gasesc acestei firme ( Honda) . Cinste lu' Mymoto ca a ii tine steagul

STAI!!! Acum m=am prins, viorel e de vina. Justitiatul transalpisti tapit la iasi. EL. the ONE and the ONLY. De asta Honda nu mai apare , de frica lui .

 

Ducattio - merci Fabio pentru info. Chiar misto jucariile. Are si bmm-ul un concurent ( la pret , evident ) ca bestia aia de 160 CP numai turing nu e. Dar la ce tehnologie e in ea, macar aruncam cu banii in pionierii ei. nu in maketing gaunos..

 

Cam atat in vine in minte. A, da si nite gagicute misto dar cam trecute . ma rog, la varsta mea tot nu mai conteaza , se vede bine si pe net. dar eram cam ..cazute. da, stiu , g-ul este pe Pamant, vertical. In jos. Deci inexorabil tat.ze,. si altele. ..mai atarnau :)

Vorbea cineva de mine?!? :-L :shootingsmilie:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti astia care se dau de ceasul mortii ca si cum cineva le-ar fi pus pistolul la tampla talharindu-i de 20 de lei, cand a fost ultima data cand ati cumparat motociclele noi, echipament dintr-un magazin moto din Romania? Poze cu bonul altfel nu s-a intamplat!

 

Ce usor e sa dai din taste scartaind a paguba si sa vrei ca importatorii sa aiba toate motocicletele, toate marimile la tot ce inseamne echipament ca tu sa probezi in voie pentru ca mai apoi sa dai comanda pe net la echipament si mobra sh din Germania...

 

Honda a fost anu' trecut (parca erau chiar aia de la Hachi) dar probabil ca de atunci au vandut doar Transalpul ala lui Kiran, si ala cu prea multa publicitate negativa asa ca au spus pas, ne ducem acolo unde e cerere, romanii inca mai balesc la RR-uri din 2005.

 

BMW-ul pe de alta parte, si daca nu se organieaza SMAEB-ul ar fi in stare sa faca un salon doar ei pentru ca fara marketing nu ai cum sa vinzi mobre ce costa peste 16.000 de euro, echipament ce sare de 1000 si sa faci oamenii cu bani sa nu simta cum se goleste contul,

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Standul HONDA, atat anul trecut cat si anul acesta, este organizat de catre MYMOTO Constanta, in calitate de dealer. Evident, motocicletele apartin HONDA Romania, carora le multumim cu aceasta ocazie.

Ne cerem scuze pentru masurile de securitate aparent severe, dar intrucat lucram cu valori destul de mari in cazul SIDI, SHOEI, NOLAN, OXFORD, avem nevoie de securitate.

In cazul in care sunteti nemultumiti de modul in care echipa MYMOTO va raspunde solicitarilor, sau in cazul in care doriti sa ne faceti sugestii, puteti folosi oricand adresa de email reclamatii@mymoto.ro, unde va asigur ca fiecare mesaj este procesat corespunzator.

 

Va asteptam si azi, cu SIDI, SHOEI, NOLAN, ULEIURIMOTO.ro, OXFORD, PNEURIMOTO.ro si... foarte multe machete de la MACHETEMOTO.ro!

 

Cu stima,

Echipa MYMOTO

www.mymoto.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand a fost ultima data cand ati cumparat motociclele noi, echipament dintr-un magazin moto din Romania? Poze cu bonul altfel nu s-a intamplat!

 

.. am eu de la tot ce ziceai mai sus.. acuma daca nu stiu ce sa zic cu aratatul.. prefer sa le tin pentru loteria bonului fiscal :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o factura de mobra noua din 2008, dar de atunci n-am mai luat nimic din RO in afara de consumabile.


» Post actualizat in 19 Apr 2015 06:47

Salut,

 

Standul HONDA, atat anul trecut cat si anul acesta, este organizat de catre MYMOTO Constanta, in calitate de dealer. Evident, motocicletele apartin HONDA Romania, carora le multumim cu aceasta ocazie.

Ne cerem scuze pentru masurile de securitate aparent severe, dar intrucat lucram cu valori destul de mari in cazul SIDI, SHOEI, NOLAN, OXFORD, avem nevoie de securitate.

In cazul in care sunteti nemultumiti de modul in care echipa MYMOTO va raspunde solicitarilor, sau in cazul in care doriti sa ne faceti sugestii, puteti foloi oricand adresa de email reclamatii@mymoto.ro, unde va asigur ca fiecare mesaj este procesat corespunzator.

 

Va asteptam si azi, cu SIDI, SHOEI, NOLAN, ULEIURIMOTO.ro, OXFORD, PNEURIMOTO.ro si... foarte multe machete de la MACHETEMOTO.ro!

 

Cu stima,

Echipa MYMOTO

www.mymoto.ro

 

Mea culpa, inseaman ca Hachi a fost acum 2 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) Cand erau multe hostesse la salon...de ce sunt, ca nu putem vedea mobrele, acum ca se vad mobrele...unde sunt femeile :)).

 

+1

 

Am observat si eu ca mereu se lamenta lumea ca sunt prea multe persone de sex feminin imbracate sumar si calaresc mobrele, in loc sa fie calarite de bikerii ce abia asteapta sa prinda 5 ani vechime si sa si le comande de pe moto.it la mai putin de jumatate din pretul de achizitie. Acum, ca persoanele de sex feminin imbracate sumar nu prea mai sunt in acelasi numar cu motocicletele expuse, iar nu e bine! :)

 

Pai cum vreti mai oameni buni sa fie?

 

PS: Am vazut si eu Honda de la MyMoto, te urcai - nimeni nu intreba de sanatate. La Ducati sunt sigur ca daca interesa pe cineva Multistrada, se putea urca fara nici o problema, evident sub supravegherea si sfaturile baietilor de la stand. La fel si la Harley.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

e 20 de lei si pentru copii?vrea un coleg sa isi ia doua bucati cu el dar nu da 60 de lei pe intrare nici mort

Copiii intra gratis, al meu are aproape 8 ani si baietii de la intrare i-au dat drumul fara probleme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti astia care se dau de ceasul mortii ca si cum cineva le-ar fi pus pistolul la tampla talharindu-i de 20 de lei, cand a fost ultima data cand ati cumparat motociclele noi, echipament dintr-un magazin moto din Romania? Poze cu bonul altfel nu s-a intamplat!

 

Ce usor e sa dai din taste scartaind a paguba si sa vrei ca importatorii sa aiba toate motocicletele, toate marimile la tot ce inseamne echipament ca tu sa probezi in voie pentru ca mai apoi sa dai comanda pe net la echipament si mobra sh din Germania...

 

Honda a fost anu' trecut (parca erau chiar aia de la Hachi) dar probabil ca de atunci au vandut doar Transalpul ala lui Kiran, si ala cu prea multa publicitate negativa asa ca au spus pas, ne ducem acolo unde e cerere, romanii inca mai balesc la RR-uri din 2005.

 

BMW-ul pe de alta parte, si daca nu se organieaza SMAEB-ul ar fi in stare sa faca un salon doar ei pentru ca fara marketing nu ai cum sa vinzi mobre ce costa peste 16.000 de euro, echipament ce sare de 1000 si sa faci oamenii cu bani sa nu simta cum se goleste contul,

ce nu reusesc sa inteleg DELOC

este faptul ca asa cum unii scot cei 20 ron cu bucurie sa faca si ei parte din marea masa a pipaitorilor de SFINTE MOASTE MOTO

asa pot fi unii care isi doresc o reducere, o proba la un anumit produs..etc

De Ce nu este acceptat faptul ca pentru 20 ron asteptarile unora nu coincid cu cerintele altora

 

dupa mine vizitatorii de SMAEB au urmatoarele categorii

 

1 pipaitorul de SFINTE MOASTE MOTO..... da 20 ron dar nu are moto insa ii place sa le magaie......

2 vanatorul de reduceri....nu are nimic de cumparat ....insa daca e ceva redus ia 2 bucati

3 cumparatorul de ocazie....daca tot a venit ...macar sa nu plece cu mana goala ...ia un spray de lant

4 comparatorul de preturi.....ia la rand toate standurile sa compare pretul la un antifurt...buimacit de atatea oferte...uita unde este cea mai buna si cumpara la iesire ce mai gaseste

5 iubitorul de luat sei in kor......are sau nu pasiune pentru 2ROTI.......freaca tot ce poate intre picioare impreuna cu gasca facandu si cat mai multe poze

6 mancatorul de mici....... se simte bine in aglomeratie, saliveaza la hostese' si isi termina POFLETE molfaind 3 mici si o bere

7 gastile compacte de prieteni care vor sa scape de acasa de la neveste pentru o dimineata tihnita comentand foarte mult noile modele insa nici unul nu stie foarte bine ce si cum i s ar potrivi......

8 grupurile de motociclisti care merg cel mult 150-300 km la o ieseala si apoi stau 3 zile intr un loc ...vin la SMAEB ca la MECCA ...se organizeaza plecarea cu 2 luni inainte de targ iar cu benzina consumata de tot grupul pentru un drum la bucuresti ai putea face o tura de europa

CUMPARATORUL ADEVARAT ....merge in SHOWROOM se urca pe ce i place, face un drivetest se tocmeste la accesorii, cere o reducere la revizii, pune multe intrebari, mai ca o desface din priviri

 

CONCLUZIONAND .......

20 ron inseamna EXACT valoare pe care TU le o dai .....!!!!!!!

asa ca nu i mai judecati pe cei care se asteapta sa primeasca altceva decat ceea ce este la SMAEB......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Bai, io ma mai duc o data acum sa vad SMAEBU' pe indelete, sa stau sa miros motocicletele si echipamentele noi, sa ma uit la motoarele din parcare, sa-i vad pe oameni cum rad si se bucura de o pasiune, de cei ce le sunt aproape si de vreme, sa musc dintr-un mic si sa stau la vorbe cu cine s-o nimeri sa-l cunosc..in acelasi timp ma gandesc la toti care nu mai sunt printre noi si care sunt sigur ca si-ar dori sa vina la salon..

Pentru toate astea merita sa mai dau inca 20 lei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, io ma mai duc o data acum sa vad SMAEBU pe indelete, sa stau sa miros motocicletele si echipamentele noi, sa ma uit la motoarele din parcare, sa-i vad pe oameni cum rad si se bucura de o pasiune, de cei ce le sunt aproape si de vreme, sa musc dintr-un mic si sa stau la vorbe cu cine s-o nimeri sa-l cunosc..in acelasi timp ma gandesc la toti care nu mai sunt printre noi si care sunt sigur ca si-ar dori sa vina la salon..

Pentru toate astea merita sa mai dau inca 20 lei..

luv man ai inebunit

dupa ce dau coltul sa nu dea dracii sa te gandesti la mine "ca care" cumva MI AS DORI SA VIN LA SMAEB......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta mi-a placut SMAEB...am fost acolo ca n-aveam altceva mai bun de facut, si ma uitam dupa Bagster Friendy mai mult asa...sa ma uit sa zic ca nu m-am uitat, ca e destul de specific modelul (tankbag de carat catelul) sau sa gasesc pe cineva care aduce ca nu m-asteptam sa-l gasesc.....cand colo, noroc mare! Il gasesc la Viomotor, proprietarul magazinului il luase pt el/catelul lui si nu prea s-a potrivit pe cruiser asa ca l-a pus la vanzare cu 250 de lei (nou e aproape 700 de lei)... am mai cautat si prindere universala Bagster dar deja se terminase norocul :crack:

 

Am mai luat un patch, cat p-aci sa luam o vesta pt mandra...

 

Am apucat sa vad in sfarsit Scrambler live (Triumph) care place f mult si la 10.000 euro nu-i mult pt o mobra modern-classic ce o poti tine o viata si care merge si pe forestiere mai intretinute (stiu, puteam sa merg la showroom, dar mobra asta e pe plan lung, nu era graba)

 

Placut si standul Retromobil

 

Aerisit, curat, frumos... a meritat banii si desi veinsem sa pierdem vremea, ne-am ales cu ceva! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

luv man ai inebunit

dupa ce dau coltul sa nu dea dracii sa te gandesti la mine "ca care" cumva MI AS DORI SA VIN LA SMAEB......

Lasa mah, la tine o sa ma gandesc ca la un haiduc ratacitor :-)) Da' nu crapi tu asa usor, pe principuiul ca dracu' a vazut drac mort!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tineti sus si tare ca de cati bani dai, atata face. Eu as plati si mai mult daca ar merita. Sau sa nu-l mai faca, daca asta le si va e, scuza. Nu poti pune un pret si apoi sa folosesti asta ca o scuza pentru multele lipsuri. Eu am dat banii pentru ca sa pot proba in acelasi loc, una dupa alta, trei tipuri de casti. Pentru ca la un salon e mediu cel mai propice sa gasesti la un loc si sa poti face diferente, intr-o perioada scurta de timp. Altfel nici nu calcam pe acolo, cum n-am facut-o multi ani. N-am putut sa simt cum imi stau toate pe cap, nu mi-am indeplinit scopul, deci, pentru mine sunt bani aruncati pe fereastra. Si nu, n-am probat ca sa ma duc dupa sa iau de pe net. Si, daca tot am fost acolo, si pentru ca imi plac motocicletele, am vrut sa vad si sa urc pe Multistrada si pe Tracer. Nu s-a putut pe Multi, desi am cerut. Pe Tracer m-am urcat. Tre' sa cumpar Ducati-ul ca sa vad cum ma simt stand pe ea? Ma bucur ca cei de la Yamaha nu gandesc la fel. Echipamentul mi l-am cumparat in proportie de 80% din tara, pentru ca preturile sunt tot pe acolo cu cele de-afara. Doar la ce am gasit vreun chilipir sau vreo ocazie, sau n-am gasit in Romania, am luat de pe net. Iar atitudinea, nu-ti convine mergi in alta parte, e profund distructiva. Daca voi va multumiti cu atata, treaba voastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa vreo 4 ani de evitat salonul, am vizitat ieri SMAEB.

Doua aspecte notabile:

Gagicile care acum 10 ani erau disperate sa le dai o tura s-au transformat in doamne/domnisoare cuminti :D - am recunoscut vreo 8, si....

 

Ingineria anului :D

11156281_10153231272416552_6680698053801

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tineti sus si tare ca de cati bani dai, atata face. Eu as plati si mai mult daca ar merita. Sau sa nu-l mai faca, daca asta le si va e, scuza. Nu poti pune un pret si apoi sa folosesti asta ca o scuza pentru multele lipsuri. Eu am dat banii pentru ca sa pot proba in acelasi loc, una dupa alta, trei tipuri de casti. Pentru ca la un salon e mediu cel mai propice sa gasesti la un loc si sa poti face diferente, intr-o perioada scurta de timp. Altfel nici nu calcam pe acolo, cum n-am facut-o multi ani. N-am putut sa simt cum imi stau toate pe cap, nu mi-am indeplinit scopul, deci, pentru mine sunt bani aruncati pe fereastra. Si nu, n-am probat ca sa ma duc dupa sa iau de pe net. Si, daca tot am fost acolo, si pentru ca imi plac motocicletele, am vrut sa vad si sa urc pe Multistrada si pe Tracer. Nu s-a putut pe Multi, desi am cerut. Pe Tracer m-am urcat. Tre' sa cumpar Ducati-ul ca sa vad cum ma simt stand pe ea? Ma bucur ca cei de la Yamaha nu gandesc la fel. Echipamentul mi l-am cumparat in proportie de 80% din tara, pentru ca preturile sunt tot pe acolo cu cele de-afara. Doar la ce am gasit vreun chilipir sau vreo ocazie, sau n-am gasit in Romania, am luat de pe net. Iar atitudinea, nu-ti convine mergi in alta parte, e profund distructiva. Daca voi va multumiti cu atata, treaba voastra.

 

eu nu inteleg de unde apare nemultumirea asta cu salonul, si apare an de an la diversi oameni, ce va asteptati sa gasiti acolo?

 

am fost la mai multe saloane internationale prin europa, da, smaeb-ul e mult mai mic dar e comparabil cu nr de motociclisti si piata, nu se lanseaza modele noi... chiar te asteptai sa se lanseze noutati in Romania?

 

ai mici, ai bere, intrarea e de 5 ori mai mica decat la un salon de afara, te mai vezi cu un amic vechi, te mai uiti la o pitipoanca... nu inteleg ce vreti voi de la salonul asta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un salon moto, cine sa mearga, doar "cumparatorii adevarati" care vin la salon ca sa-si ia motoare si echipamente complete de minim 10.000 euro?

Expozantii vin sa se faca vazuti, vizitatorii sa vada. HA de ce a venit, ca sa vanda ce? Au venit probabil ca sa se faca vazuti si atat, nimic mai mult.

Am stat mai mult pe la standurile de echipamente, cautand ce-mi mai trebuia, am si cumparat ce s-a potrivit cerintelor... si la standurile de custom si old timers, dar asta tine de gusturi. Unora le plac mai mult carenatele cu plastice colorate, altora cromul, altora vechiturile ruginite sau cele facute de niste oameni priceputi. Am mancat si-un mic, am baut si-o bere, ca sa-i oftic pe "adevarati" :))

p.s: pt cei carora li se pare mult pretul la intrare, veniti cu autobuzul ca sa nu mai platiti parcarea si aduceti-va suc si mancare de acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg de unde apare nemultumirea asta cu salonul, si apare an de an la diversi oameni, ce va asteptati sa gasiti acolo?

 

am fost la mai multe saloane internationale prin europa, da, smaeb-ul e mult mai mic dar e comparabil cu nr de motociclisti si piata, nu se lanseaza modele noi... chiar te asteptai sa se lanseze noutati in Romania?

 

ai mici, ai bere, intrarea e de 5 ori mai mica decat la un salon de afara, te mai vezi cu un amic vechi, te mai uiti la o pitipoanca... nu inteleg ce vreti voi de la salonul asta....

 

Cu amicii ma vad de cate ori trebuie, iar la pitipoance nu tin neaparat sa ma uit la un salon moto.

 

Eu nu ma asteptam sa lanseze modele noi in Romania. Asa ceva nu se va intampla in urmatorii 30-40 de ani, dar macar echipament cu toate marimile sa aiba. Nu o singura marime si pe aia sa o si vanda, si cand ajungi si tu sa vezi, sa simti si sa probezi, sa-mi zica... "Da-ti aducem pe comanda!" Pe ce comanda, cand eu nu stiu cum imi vine pe cap?! Nu-si permit sa tina stocuri minime, sa poata omul vedea, sa se apuce de altceva. Si sa nu-si mute standurile cu stocurile existente, din magazin in salon, si sa ma taxeze pe mine pentru asta. Nu merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde erau micii? eu nu i-am gasit, in schimb am gasit un spatiu de expunere foarte bun fata de Romaero,

post-48168-0-89281600-1429436353_thumb.jpg

post-48168-0-23942400-1429436382_thumb.jpg

post-48168-0-81972800-1429436430_thumb.jpg

post-48168-0-25441000-1429436456_thumb.jpg

post-48168-0-11273600-1429436488_thumb.jpg

post-48168-0-26250100-1429436515_thumb.jpg

post-48168-0-47971300-1429436566_thumb.jpg

post-48168-0-31315500-1429436584_thumb.jpg

post-48168-0-35670200-1429436651_thumb.jpg

post-48168-0-15996700-1429436677_thumb.jpg

post-48168-0-16163700-1429436720_thumb.jpg

post-48168-0-83530600-1429436772_thumb.jpg

post-48168-0-96333400-1429436819_thumb.jpg

post-48168-0-24556100-1429436852_thumb.jpg

post-48168-0-53365900-1429436889_thumb.jpg

post-48168-0-61720100-1429436922_thumb.jpg

post-48168-0-16286100-1429436972_thumb.jpg

post-48168-0-81141200-1429437015_thumb.jpg

post-48168-0-03891200-1429437054_thumb.jpg

post-48168-0-12360500-1429437155_thumb.jpg

post-48168-0-27317700-1429437198_thumb.jpg

post-48168-0-83110900-1429437242_thumb.jpg

post-48168-0-42829300-1429437307_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mancat si-un mic, am baut si-o bere, ca sa-i oftic pe "adevarati" :))

N-ai vrut sa imi trimiti si mie unul afara, cu prastia... Sa platesc eu douaj' de lei sa intru pt. mici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...