Sari la conținut

SMAEB ! Ceva nou?


Postări Recomandate

Am fost si ieri ( cu nevasta), si azi(singur).

A fost rezonabil. Stunt showul de ieri a meritat toti banii....Ieri am ochit un echipament complet si cateva motoare sh.Aseara si azi dimineata am fost in negocieri cu nevasta pentru ambele....Am obtinut doar echipament.Daca sunt cuminte si sanatos urmeaza si moto propriu , daca nu inchiriez de cateva ori anul asta.

Echipament cumparat:


http://www.fc-moto.de/Nolan-N86-Classic-N-Com
http://www.fc-moto.de/Alpinestars-An...erproof-Jacket
http://www.fc-moto.de/Alpinestars-An...aterproof-Pant
http://www.fc-moto.de/Alpinestars-SP-8-Glove-2013
http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...0&Currency=EUR
http://www.fc-moto.de/Alpinestars-Bi...tor-Air-Insert

 

preturi putin mai mici decat afara dupa o scurta negociere.

 

poze:

 

post-69900-0-78590500-1429443319_thumb.jpg

post-69900-0-06574500-1429443337_thumb.jpg

post-69900-0-27065100-1429443346_thumb.jpg

post-69900-0-73952300-1429443356_thumb.jpg

post-69900-0-91287200-1429443374_thumb.jpg

post-69900-0-54418400-1429443392_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 264
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc !

O sa am nevoie!

Ma bazez pe comunitatea de aici pentru sfaturi si testat(verificat) viitoarea mobra.Cinstea din partea mea dupa este garantata.Momentan oscilez intre V-Strom,Transalp,F650(dakar),VFR.............Sunt convins ca o sa gasesc cunoscatori dispusi sa ma ajute.

Editat de nooxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste poze de ieri...azi ma duc iar (sa-mi iau motoreta :)

attachicon.gifattachicon.gifattachicon.gifattachicon.gifattachicon.gifattachicon.gifattachicon.gifattachicon.gifattachicon.gifattachicon.gifattachicon.gif

 

E un Royal Enfield calarit de tine acolo? Poti detalia niste impresii? Mi se pare o motocicleta superba, singurul motiv pentru care regret ca nu mi-am miscat fundul din Iasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si ieri ( cu nevasta), si azi(singur).

A fost rezonabil. Stunt showul de ieri a meritat toti banii....Ieri am ochit un echipament complet si cateva motoare sh.Aseara si azi dimineata am fost in negocieri cu nevasta pentru ambele....Am obtinut doar echipament.Daca sunt cuminte si sanatos urmeaza si moto propriu , daca nu inchiriez de cateva ori anul asta.

Echipament cumparat:

 

http://www.fc-moto.de/Nolan-N86-Classic-N-Com

http://www.fc-moto.de/Alpinestars-An...erproof-Jacket

http://www.fc-moto.de/Alpinestars-An...aterproof-Pant

http://www.fc-moto.de/Alpinestars-SP-8-Glove-2013

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...0&Currency=EUR

http://www.fc-moto.de/Alpinestars-Bi...tor-Air-Insert

 

Deci tu esti cel caruia i s-au potrivit pantalonii. :)

Protectia de spate de unde ai luat-o, ca mie cei de la MotoEmotion mi-au spus ca n-au adus-o la SMAEB?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un Royal Enfield calarit de tine acolo? Poti detalia niste impresii? Mi se pare o motocicleta superba, singurul motiv pentru care regret ca nu mi-am miscat fundul din Iasi.

Era alaturi de doua Ural cu atas!Vezi pe ural.ro ca sunt dealeri sau importatori Royal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc !

O sa am nevoie!

Ma bazez pe comunitatea de aici pentru sfaturi si testat(verificat) viitoarea mobra.Cinstea din partea mea dupa este garantata.Momentan oscilez intre V-Strom,Transalp,F650(dakar),VFR.............Sunt convins ca o sa gasesc cunoscatori dispusi sa ma ajute.

la ce pret ai luat pantalonii si manusile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci tu esti cel caruia i s-au potrivit pantalonii. :)

Protectia de spate de unde ai luat-o, ca mie cei de la MotoEmotion mi-au spus ca n-au adus-o la SMAEB?

 

Protectia a fost o parte din bonus(gratis) si am vazut ca a fost luata dintr-un raft de langa manusi....in timp ce incaltam cizmele a fost introdusa in buzunarul din spate peste protectia cu care era dotata geaca...cand am scris mesajul am banuit ca se potrivesc doar protectii de aceeasi marca ca geaca....nu apare nici pe bon si nu am nici eticheta la ea...A intrat la fix....e posibil sa fie alta protectie spate dar cum a fost gratis si se si potriveste nu ma deranjeaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce pret ai luat pantalonii si manusile?

789 cu 299 e scris pe etichete

Pretul real a fost mai mic.......Am dat pe tot pachetul 3250(aici intra si o protectie spate).Eu cred ca am iesit mai bine decat daca comandam de afara.Aici am avut posibilitatea sa probez si am scapat si de taxa de transport.Oricum trebuie incurajate si magazinele de la noi.

Sincer , eu ii asteptam pe cei de la Motorteam la SMAEB cu ceva reduceri, dar nu au fost deloc.M-ar fi interesat un REV'it Sand 2 plus un Shark,manusi Suomy si cizme Sidy, dar nu au fost prezenti.Oricum pachetul de la ei se apropia de 4600 ron pret intreg si nu cred ca obtineam o reducere mai mare de 10%.

Sper doar sa fi facut o alegere buna.

Editat de nooxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cizme Sidi gaseai la MyMoto. Am vrut eu sa probez ceva, dar nu aveau modelul pe care-l cautam eu. Cat despre GT-Air, eram curios sa vad daca se poate proba. Si da, i-am cerut baiatului de la stan un un GT-Air M sa-l probez. Si l-am probat. :) La Ducati am uitat sa intreb daca ma pot urca pe Multistrada :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luna trecuta ,am fost si la salonul de la Budapesta. Nu mi se pare ca a fost peste SMAEB. In afara de Kawasaki si Honda care au venit cu toate modelele ,si motociclete custom muuult mai multe,nu a fost cu nimic in plus. Si de la ei au lipsit Ducati si BMW. Deci salonul de la noi de anul asta,a fost cam la acelasi nivel,doar ca la ei am platit 60 ron intrarea ,in banii nostri . Asa ca ....bravo organizatorilor de anul acesta. Parerea mea.

 

Si,da,te puteai urca pe orice model de la ducati daca cereai voie. Chiar ma uitam la bmw-ul k1600 gtl ,care costa 30.000 de koko ,si avea saua crem ,avea cateva urme de incaltari de la "motociclistii" care au vrut si ei sa faca o poza pe ozn.

Editat de dynoviorel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Nu inteleg nemultumirile multora despre preturile de la echipamente, eu mi-am gasit ce vroiam pentru a imi completa echipamentul, mi-am luat 2 perechi de ghete pentru touring/oras, pentru ca imi folosesc motocicleta zilnic sa ajung la munca si nu strica ceva ce poti purta mai mult decat cand iesi din oras nu? Am fost mai mult decat multumit de comportamentul oamenilor de la standuri, daca nu avea marimea mea mergeau o cautau, chiar am dat comanda la un model la care beneficiez si de reducerea de la salon pentru ca nu aveau marimea mea la ei, in rest o husa de motor, cagule si o lista cu ce imi iau la anu.

 

Da nu e mult o reducere de 10% dar cat sa vreti? Aia 10% se simt daca dai niste banuti mai multi pe echipament si accesori, eu am economisit 300 de ron (putin pentru multi, mult pentru mine). Biletul ala de intrare de 20 lei mi-se pare ok pentru ca multi vine doar sa se uite sau sa probeze, trebuie sa plateasca si ei macar intr-un fel spatiul inchiriat sa nu mai zic de deplasare si toate lucrurile alea din care fac un stand (costa mult chestiile alea desi par ca sunt un fleac).

 

Daca vrei sa te uiti un sfat e sa veniti de dimineata cand se deschide, e liber, te poti uita in voie o ora/2 si vanzatorii au timp mai mult de tine, sunt si ei oameni si se ocupa pe rand de toti. Da unii stateau si vb la telefon sau mi-se parea ciudat ca nu puteam sa ma uit la castile Shoei (nu sa probez) desi in nici un an nu am putut sa ma ating de vre una de parca sunt facute din aur cel putin (marketing romanesc), oricum prefer Shark, Lazer si Arai.

 

Cat despre motoare nu m-am obosit asa mult, m-am uitat putin la ele (R1 arata dubios dar dragut si mi-a placut HP-4 sa il vad in persoana), nu m-am urcat pe nici un motor, desi o fata de la BMW mai avea putin si se ruga de mine sa ma urc pe o motocicleta de la standul lor.

 

Am reusit sa pun mana si pe cauciucurile care ma interesau Pliot Road 4, poate la anu o reinoiesc pe smechera ca au imbatranit Sportmax-urile pe ea. Ce as vrea si acum poate si eu sunt vinovat as fi dorit sa vad mai multe esapamente, dar cand m-am gandit sa ma uit dupa ele era des ora pranzului si era inghesuiala asa ca am renuntat, ma uit la anu mai mult dupa ele.

 

Nu stiu cum se nimereste ca in fiecare an salonul de motoare sa fie pus in weekend-ul cu avertizare de ploaie/furtuna, mi-se pare amuzant, anul trecut s-a pus un vant si un frig pe la pranz de ziceam ca vine toamna iar.

 

In rest stunts ca in fiecare an, m-am uitat mai mult la baietii care jucau polo pe biciclete, am dat o tura si prin parcare sa vad ce mai e de vanzare si sa mai vad comunitatea ce fata mai are, a dat sa nu uit da am vazut si niste fete pe motare, parca nu ma mai incanta acel show care il fac ca acum 3-4 ani, prefer sa ma uit la motoare si la echipamente

 

In mare sunt fericit cu salonul de anul asta, mie unu mi-se pare mai mare si mai aerisit ca cel ce s-a tinut 2 ani la Romaero.

 

Salut, asfalt uscat si sa nu va testati echipamentul deloc :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luv man ai inebunit

dupa ce dau coltul sa nu dea dracii sa te gandesti la mine "ca care" cumva MI AS DORI SA VIN LA SMAEB......

Bineinteles ca Ianachim nu se duce la SMAEB. Dar in schimb se duce pe la Motomagia sa se laude cu calatoriile lui, cu motocicleta lui (citez: cica el are motocicleta cea mai buna - cine nu ma crede sa urmareasca videoclipul ) , cum ii face el reviziile si da 1400 de ron. Pentru curiosi vezi link-ul: http://www.tvrplus.ro/editie-motomagia-324385 .

Ianachim vad ca in semnatura ta apare numele meu ... na ca mi-am schimbat si eu semnatura. Si astept raspuns. Deci cati euroi ti-au dat cei de la Motomagia?

Editat de viorel_dumitru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai merg la SMAEB de 6-7 ani. Am pierdut ceva? Calaritul unei moto care sta pe loc nu valoreaza nimic, daca ar fi drive test deadevaratelea, as merge si as da si 400ron intrarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un Royal Enfield calarit de tine acolo? Poti detalia niste impresii? Mi se pare o motocicleta superba, singurul motiv pentru care regret ca nu mi-am miscat fundul din Iasi.

Nu sunt eu cel din poza, dar e un Royal Enfield. E o motocicleta frumoasa si cu multe detalii.

Din ce am discutat cu cativa impatimiti am observa ca toti o apreciaza dpdv estetic, dar cam lasa de dorit la capitolul manevrabiliate si motorizare.

Dintre toate motocicletele retro prezente la SMAEB ( Triumph cu variantele sale- Bonnie, Scrambler etc, Kawasaki 800, Honda Cb1110, Yamaha SR400) cred ca singurele care isi merita banii sun:

-Kawasaki W800, dar varianta standard nu special edition. E motocicleta care m-a impresionat de cand a aparut si cred ca se pisha pe Triumph!

- Yamaha SR400...o motocicleta ideala pentru oras si nu numai!

 

P.S. O poza de la stunt:

 

post-43386-0-19412400-1429466622_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachim ... cu cat te-au platit aia de la Motomagia sa te lauzi cu calatoriile si motocicleta ta?

. Deci cati euroi ti-au dat cei de la Motomagia?

 

Eu cred ca e ivers, el i-a platit pe aia de la Motomagia... :crack:

 

-Kawasaki W800, dar varianta standard nu special edition. E motocicleta care m-a impresionat de cand a aparut si cred ca se pisha pe Triumph!

 

Asta-i culmea! E ca si cum ai spune ca Uralul e mai bun ca BMW-ul....

W800 e copie dupa Boneville....e un fake de calitate, dar tot fake e. si Kawasaki Vulcan e copie dupa HD, nu e Chang Jiang, dar tot fake e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i culmea! E ca si cum ai spune ca Uralul e mai bun ca BMW-ul....

W800 e copie dupa Boneville....e un fake de calitate, dar tot fake e. si Kawasaki Vulcan e copie dupa HD, nu e Chang Jiang, dar tot fake e...

Ok. Cum zici tu...daca asta e tot ce ai inteles

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca e ivers, el i-a platit pe aia de la Motomagia... :crack:

 

 

Asta-i culmea! E ca si cum ai spune ca Uralul e mai bun ca BMW-ul....

W800 e copie dupa Boneville....e un fake de calitate, dar tot fake e. si Kawasaki Vulcan e copie dupa HD, nu e Chang Jiang, dar tot fake e...

:troll:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca Ianachim nu se duce la SMAEB. Dar in schimb se duce pe la Motomagia sa se laude cu calatoriile lui, cu motocicleta lui (citez: cica el are motocicleta cea mai buna - cine nu ma crede sa urmareasca videoclipul ) , cum ii face el reviziile si da 1400 de ron. Pentru curiosi vezi link-ul: http://www.tvrplus.ro/editie-motomagia-324385 .

Ianachim vad ca in semnatura ta apare numele meu ... na ca mi-am schimbat si eu semnatura. Si astept raspuns. Deci cati euroi ti-au dat cei de la Motomagia?

cand o sa ai neuroni macar cat un scuter de 50

o da intelegi ca unele lucruri nu se masoara DOAR in bani.....

 

ps sa treci sa ti dau 1/2 din ce am primit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt eu cel din poza, dar e un Royal Enfield. E o motocicleta frumoasa si cu multe detalii.

Din ce am discutat cu cativa impatimiti am observa ca toti o apreciaza dpdv estetic, dar cam lasa de dorit la capitolul manevrabiliate si motorizare.

Dintre toate motocicletele retro prezente la SMAEB ( Triumph cu variantele sale- Bonnie, Scrambler etc, Kawasaki 800, Honda Cb1110, Yamaha SR400) cred ca singurele care isi merita banii sun:

-Kawasaki W800, dar varianta standard nu special edition. E motocicleta care m-a impresionat de cand a aparut si cred ca se pisha pe Triumph!

- Yamaha SR400...o motocicleta ideala pentru oras si nu numai!

Pacat ca nu au adus Continental GT. XJR1300 nu ti-a placut? Mie mi s-a parut cea mai frumoasa de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...