Sari la conținut

modificari echipamente moto din piele


AK_Raptor
 Share

Postări Recomandate

aceeasi problema am avut-o si eu. i-am dus la cineva, mi-a taiat 10 cm din ei, de la mijloc, si a ridicat toata partea de jos, astfel incat protectiile sa-mi vina pe genunchi. a dezlipit si emblemele, si le-a ridicat mai sus. pt toata treaba mi-a luat vreo 30 de lei. ala de la sf gheorghe vroia 1mil, dar imi taia emblemele.

 

pantalonii se pot vedea la topicul de vanzari.

Si mai exact unde e acel "cineva"? Ca de "meseriasi pielari" mi s-a cam luat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Langa Spitalul Coltea e o strada ( str. Coltei ) cu mai multe ateliere de croitorie/pielarie. Eu acolo mi-am modificat/reparat o haina de piele.

https://maps.google.ro/maps?saddr=Strada+Col%C8%9Bei&daddr=Strada+Col%C8%9Bei&hl=ro&ie=UTF8&ll=44.433801,26.105216&spn=0.001216,0.002411&sll=44.433801,26.105216&sspn=0.001216,0.002411&geocode=FZkBpgId3VOOAQ%3BFWsBpgIdVVKOAQ&mra=me&mrsp=1,0&sz=19&t=m&z=19

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut,

 

Stie cineva de unde pot cumpara si eu piele perforata de 1,1-1,4 mm ?

Imi este necesara pentru largirea unei geci.

 

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Salutare!

Vreau si eu sa imi mai stramtez o geaca din piele, la un pret rezonabil si sa iasa treaba buna.

As vrea niste recomandari, ca am vazut ca postarile sunt mai vechi si nu stiu daca mai sunt de actualitate.

Multumesc anticipat pentru cei care isi dau interesul sa raspunda!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!

Ma intereseaza daca ma poate ajuta cineva cu modificarea unei geci din piele, trebuie sa o mai stramtez. Cunoasteti pe cineva in Bucuresti care face asa ceva, sa iasa treaba buna?

Multumesc!

Atelierul Fermon de la Moara Vlasiei are recomandari foarte bune si preturi rezonabile! In functie de tipul gecii variaza si pretul...la mine, pentru o micsorare a gecii de la 54 la 48 costa 100 de lei (geaca simpla, piele groasa, fara protectii)

 

Franco Fermon 0763 069564

/index.php?/topic/676692-modificare-geaca-pantaloni-piele-groasa/

 

/index.php?/topic/690426-modificare-panataloni-piele/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

sunt din Tg Mures si am o pereche de manusi race Dainese replica Rossi deosebite.la degete s-au rupt si in podul palmii la mana stanga,pielea e super dar foarte fina si nu a tinut cat as fi crezut.la pielari normali nu se poate face,toti au spus ca nu se baga.stie careva ce pot face? e pacat de ele,sunt foarte tari.nu mai spun cat au costat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 10 months later...

Salut,

 

Zilele trecute mi s-a stricat fermoarul la o geaca Spidi Evo Rider asa ca am tot scotocit forumul pentru informatie...din pacate multe informatie e veche dar m-a pus pe telefoane.

 

Pana in momentul de fata (dupa niste telefoane) am reusit sa dau de urmatoarele persoane:

 

- Domnul Mihai (0723 361 131) - locatie: Lipit de pub-ul The Dubliner pe Nicolae Titulescu

- Domnul Gulina (0723722238) - locatie: Mosilor 126 (parca) in spate la turnul Pireus Bank

- BOD Elegance (0726193728) - locatie: Soseaua Stefan Cel Mare Nr. 1, Bloc Perla

 

Sper sa foloseasca cuiva informatia si daca mai stiti astfel de locatii sa le postati in thread

 

Intrebarea mea e, de unde pot sa cumpar un fermoar...m-am hotarat sa fie de plastic injectat de 50cm...problema este ca nu stiu locatii de unde sa cumpar...un pic de ajutor va rog.

 

Stima


Soseaua Stefan Cel Mare Nr. 1, Bloc PSoseaua Stefan Cel Mare Nr. 1, Bloc Perla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...