Sari la conținut

Cineva să vorbească bulgar


Ichi Dimitrov
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua, am scrie de Google Translate, avem mai multe persoane de la Oriahovo, de multe ori mergem la scuter de vară Kraiova.Ne vorbesc limba română, dacă există cineva care înțelege scrisul bulgar se pot întâlni de vară.

Eu inteleg cam asa...: Buna ziua, am scris cu Google Translate, suntem mai multe persoane din Oriahovo, de multe ori mergem cu scuterul vara la Craiova. Nu vorbesc limba romana, daca exista cineva care intelege scrisul in bulgara tinem legatura si ne putem intalni vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Eu inteleg cam asa...: Buna ziua, am scris cu Google Translate, suntem mai multe persoane din Oriahovo, de multe ori mergem cu scuterul vara la Craiova. Nu vorbesc limba romana, daca exista cineva care intelege scrisul in bulgara tinem legatura si ne putem intalni vara.

Aproape corect, cu mentiunea ca prin scrisul se refera la limba. Omul cauta vorbitor de limba bulgara in zona, sunt mai multi care fac plimbari in zona si nu le-ar strica prieten(i) motociclist(i) roman(i) vorbitori de limba bulgara :-))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai

 

Pentru Craioava este persoana care vorbeste bulgareste si romaneste. Este cetatean bulgar care este casatorit in Romania. Daca te intereseaza da-mi un nr de telefon sa te poata suna.

In Craiova este persoana ( probabil un prieten de al lor) care vorbeste si bulgara si romana. Este cetatean bulgar casatorit in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Craioava este persoana care vorbeste bulgareste si romaneste. Este cetatean bulgar care este casatorit in Romania. Daca te intereseaza da-mi un nr de telefon sa te poata suna.

Buna ziua, lasă-mă să găsesc pe Facebook

Profil: Ichi Dimitrov, prin telefon va rzberem mai greu, mai bine să scrie.

Vă mulțumim pentru cooperare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...