Sari la conținut

se mai repara, ca acum 10 ani?


stircu
 Share

Postări Recomandate

Poate cineva sa remedieze lampa din fotografiile alaturate_

Sau cumpar unul nou!

 

Va multumesc!

Cum se repara acum 10 ani?

Cum se repara un far spart?

Editat de iulian-isaia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cat costa proiectarea,productia,materia prima..cred ca o sa cumperi doua stopuri.

Proiectarea e baza, productia, materia prima nicio problema, nepotul meu si-a construit o jucarie de asta si pentru o husa-carcasa de iphone (a luat fisierul ce-i trebuia imprimantei de pe net) imprimanta a muncit cam 1ora 1/2.

Apropo daca e cineva interesat sa spuna, poate sa faca 20x20x20 cm dar asa cum ai spus si tu trebuie livrata si proiectarea in acad.

 

 

http://forum.4tuning.ro/530-firme-piese-auto/17439-reparatii-faruri-stopuri-semnale-auto.html

la asta ma referam

Probabil tot 3d lucreaza.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proiectarea e baza, productia, materia prima nicio problema, nepotul meu si-a construit o jucarie de asta si pentru o husa-carcasa de iphone (a luat fisierul ce-i trebuia imprimantei de pe net) imprimanta a muncit cam 1ora 1/2.

Apropo daca e cineva interesat sa spuna, poate sa faca 20x20x20 cm dar asa cum ai spus si tu trebuie livrata si proiectarea in acad.

 

Probabil tot 3d lucreaza.

Acum 10 ani nu existau imprimante 3D deci solutia ta nu corespunde cerintelor initiatorului topicului care cauta o solutie la nivelul lui 2005. :)

 

On-topic: sa proiectezi asa ceva 3D e o munca de sisif, de gasit de-a gata n-ai nicio sansa.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ani nu existau imprimante 3D deci solutia ta nu corespunde cerintelor initiatorului topicului care cauta o solutie la nivelul lui 2005. :)

 

On-topic: sa proiectezi asa ceva 3D e o munca de sisif, de gasit de-a gata n-ai nicio sansa.

Munca de sisif? Asta pentru ca tu nu stii cu ce se manaca dar zii asta fetei mele care e arhitecta si-ti scoate orice, pacat (pentru mine bineinteles) ca a plecat in Irlanda.

Pe net daca te uiti, daca ai originalul, nici nu mai faci proiectare folosesti niste scanere.

Solutie la 2005 ? altul nou. Ca doar nu te apuci sa faci matrita pentru o bucata.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imprimanta 3D care sa faca piese cu calitati optice nu am vazut.

si eu ma intrebam daca se poate face 3d print transparent...

surpriza... se poate. de extrem de curand...

http://taulman3d.com/t-glase-features.html

 

bun, trebuie materia prima din USA, o imprimanta 3d, proiectul in cad...

wtf? alt stop cred ca e muuuuult mai ieftin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...