Sari la conținut

Romani printre engleJi


Bigfoot
 Share

Postări Recomandate

Eugen,mie mi-se pare ca ai deturnat sensul topicului,intr-unul ref doar la experientele TALE ,pe cand aici se vorbeste despre altceva...plus ca,nu amintesti deloc despre MOTO.(asta este de fapt sensul topic-ului)

in concluzie,pentru destainuri personale/can-can,divagatii pe teme pshihologice etc...iti recomand fakebook!

gud lack!

Black

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 924
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

pentru noi nu cred ca va fi problema, avem deja ni, loc de munca, deci ni se va asigura cel mai probabil viza, sedere, etc... pentru altii nush ce sa zic.

 

 

ne adunam undeva sa vedem romania franta? bem o bere frumos elegant, cat de cat :D

 

 

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-3516262/Inside-world-weed-nuns-Sisters-run-medicinal-marijuana-business-pictured-smoking-cannabis-tending-plants-making-pot-infused-products-striking-picture-series.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care considerati ca va fi rezultatul referendumului de pe 23 Iunie?

Ce v-ati dori voi personal sa se intample?

Acesta este un eveniment care va influenta vietile tuturor celor care locuiesc in UK.

Nu poate fi ocolit.

Sunt curios de raspunsuri.

Eşti curios pe dracu, eşti împuşcat în haripă ! Brexitu nu iese, deci UK rămâne, adică va influenţa decisiv vieţile tuturor prin lipsă, adică rămâne la fel !

Mulţumit ? If not then go to FB acolo e cenaclul de "afumaţi"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Eugen esti murdar de engleza la gurita? Ce drac e aia 'comfort zone'😊! Ai uitat ca esti mamaligar?

Ia spune tu sincer, nu-i asa ca esti uimit de numărul farfuriilor pe care le poti spala pe ora ca sa 'stai si tu in U.K.?' .

Apropos, U.K.=Marea Britanie, nu? Ups, am uitat, acum suntem englezi!😊

Personal, consider ca esti un caz special. Mai intru pe topicul asta sa vad care este viata moto de acolo. Cand colo, nu citesc decat cum va pupati in fund reciproc felicitandu-va ca v-ati carat din Ro.

Spor la cules capsuni, spălat geamuri,masini, sau ce mai faceti voi p-acolo!😊

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Spor la cules capsuni, spălat geamuri,masini, sau ce mai faceti voi p-acolo!

Ce-mi place cand romanii ofticati din tara cred ca toti romanii din afara culeg capsuni. :D

 

Eugen e special, intelege-l si pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Fara E.U. UK e pa.

 

Sunt curios cum vine asta. Si poate abordam si partea aialalta: fara UK, EU e pa. Doar asa, ca sa fie discutia echilibrata. Sa vedem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Fara Eugen_Ghe UK e pa.

.

 

Asa e corect. Prin sud lumea e cam hotarata pentru Brexit. In general e o optiune usoara si simpla care e pe placul oamenilor simpli si trecuti de 40 de ani care traiesc cu nostalgia imperiului etc.

Eu nu as exclude Brexit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cica a iesit cu Brexit....

Eugene, noi te asteptam acasa.... sa te reintegrezi in absolutul romanesc neaos....

 

Bravos englejilor! S-au decis ca le ajung servitorii indieni... nu mai vor europeni.

Welcome home, romani britanizati! Va asteptam sa puneti umarul la revigorarea economiei Romaniei si a UE!!! Hi-hi-hi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te pripesti, cand platesti taxe peste 1000 lire pe luna nu ai de ce sa-ti faci probleme ca revii pe plaiurile mioritice... decat daca eventual asta vrei tu! In ceea ce ma priveste, daca lucrurile iau o intorsatura neplacuta in urma Brexit-ului voi pleca singurel... insa in nici un caz nu in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bravos englejilor! S-au decis ca le ajung servitorii indieni... nu mai vor europeni.

Welcome home, romani britanizati! Va asteptam sa puneti umarul la revigorarea economiei Romaniei si a UE!!! Hi-hi-hi

Ce glumeţ eşti ! O să ai de aşteptat, mai bine pune tu umărul !

 

... nici nu i condamn pe vestici ca ne baga pe toti in aceeasi oala si ne vad drept indienii europei .

Cine ne bagă domne în aceeaşi oală ? Adică plecai de la Nădlac discriminat de europeni (inclusiv de euro-români). Aici la muncă (Lyon) am nişte europeni din Algeria şi Maroc care îmi zic că toată lumea se poartă bine cu mine pt că sunt alb iar pe ei îi discriminează pt că sunt "cartofi". Eu sunt sigur că altul e motivul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dai in plm de straini prosti.

singurii care zic ca moama ce fain, cand le zic ca sunt din ro sunt aia care nu stiu nimic de tara.

restu si majoritatea in acelasi timp cand aud hmm... da romania am inteles.. si se vede pe fata lor prostia, incultura. sunt multi prosti pe lumea asta. da-i in spanac. nu iii judec, da cand vad greata pe fata lor, nu m-ar deranja daca ar disparea de pe lumea asta.

si zic de orice natie pe lumea asta. asa e cand e lumea inchisa la minte si manipulata

eugen crede in absolut da e naiv sa creada in superstate. superstate- o superpl

Editat de kinguh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un mare bullshit , a invatat 20 cuvinte si a facut 3 propozitii ... deci nu s-a intamplat nimic . In plus de asta nu o sa invete niciodata limba romana daca nu o sa aibe un interes , unde dracu te ajuta romana in afara de Romania (si Republica Moldova -da acolo te descurci mai bine in rusa).

Ma asteptam sa vii cu info de pe BBC , daca folosesti B1TV ca sursa de informatie te-ai dus degeaba in UK.

Aia intr-o ora au invatat cum functioneaza gramatica limbii romane, nu au invatat ca papagalii trei propozitii cum crezi tu.

Vezi ca topul nu e facut de B1tv, sursa initiala e scrisa in articol, chiar pe la inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sărut mâna pentru post ! La drumuri suntem pe locul 128 din 138 http://stirileprotv.ro/stiri/social/la-ce-capitol-romania-e-in-spatele-unor-tari-precum-zimbabwe-sau-cambodgia-mai-bine-se-merge-pe-camp.html

Azi am întâlnit un franco-portughezo-nigerian (asa mi-a zis el ) care m-a făcut praf cu româna lui învăţată în câteva luni ! S-a scuzat că nu a învăţat mai multă pt că prietena lui din Zalău a învăţat franceză între timp şi a scos româna din peisaj. Pe prietenă a găsit-o la Untold şi a plecat cu ea ! Îi promisei că merg la nuntă, aşa ceva mai rar !

Băieţii veseli, încercaţi să depăşiţi faza cu românii sunt cei mai deştepţi de pe planetă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne e o ştire de presă, ce-ai fi vrut ? Dar e remarcabil ce au reuşit oamenii ăia într-o oră. Şi te mai contrazic o dată (o singură dată şi gata :) ).

Am cunoscut un tip (aici în Fr) care ştie engleză şi română, a învăţat româna pt că i-a plăcut. Fără alt scop gen gagici, job

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e greu de crezut. E francez, om de securitate la Auchan, negru. Aia l-am întrebat şi eu de ce nu a învăţat chineză. A zis că a încercat ( ca şi mine ) şi i s-a părut prea complicat ( şi mie !) cu toate alea 450 semne. L română îi place cum sună.

Celălalt este şofer pe o caşcarabetă a primăriei, transportă cărţi şi papetărie la nişte arhive. Niciunul nu are vreun "suport academic"

Oameni obişnuiţi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea nevoie de un pic de indrumare, ma mut in londra sapt viitoare si doresc sa iau o mobra de acolo, ce trebuie sa fac sa pot sa-l folosesc? stiu ca trebuie mot asigurare si roadtax dar eu sunt nevoit sa-l transcriu? sau cum se deruleaza o vanzare cumparare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

As avea nevoie de un pic de indrumare, ma mut in londra sapt viitoare si doresc sa iau o mobra de acolo, ce trebuie sa fac sa pot sa-l folosesc? stiu ca trebuie mot asigurare si roadtax dar eu sunt nevoit sa-l transcriu? sau cum se deruleaza o vanzare cumparare?

vino aici si dupa o sa fie simplu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow ... Sa nu imi zici ca esti colectionar.

Superba. Reconditionare?

 

Colectia mea e mai neoclasica.

Dar am un prieten bun care are multe dinastea, le coleteaza de peste 40 de ani.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...