Sari la conținut

Romani printre engleJi


Bigfoot
 Share

Postări Recomandate

Bine de stiut.

Sa inteleg ca te-ai dat pe Bedford?

Esti pe aici?

Este si Silverstone care nu e departe.

sunt in Londra, nu m-am dat pe Bedford dar am preteni ce au fost si mi-au spus ca, cand iti este lumea mai draga se gaseste cate unu sa iti iasa in cale :| stau pe margine la pascut

in schimb am fost pe Snetterton, Brands Hach Indy si la Cadwell Parck

 

Silverstone-ul, Donington si Brands Hach GP de obicei sar de 200 pe zi (in sezon adica din Martie pana prin Octombrie :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 952
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare tuturor, vreau sa imi cumpar o motocicleta pentru plimbari in oras, dar sa pot merge de cateva ori si pe un circuit. Am mersun an pe motocicleta, mare parte din km au fost facuti in oras si pe drumuri infundate. (motoreta era pt asa ceva)

 

Nu am trecut de 160km/h pana acum si nici nu am mers pe motoare de viteza, dar sunt curios cum se conduce o motocicleta ceva mai rapida.

 

 

 

Pana acum m am oprit la Honda hornet pc34 si FZ6. Ce imi recomandati dintre cele doua modele?

 

 

Trebuie sa spun ca pe hornet am facut scoala si cat de cat mai tin minte cum este de pozitia si greutatea ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Clever - cum sunt cele doua ca fun si bani? As merge prima data pe Bedford, daca tot stau in Bedford. Dar as veni si pe celelalte, bineinteles. :D

@iomamen - am avut fz6 n vreo 2-3 ani, am mers cu pc34. fz6 este mult mai ok de pilotat. Suspensii mai ok, injectie, frane mai ok. Singurul lucru insuportabil la fz6 este saua. Daca stai mai mult de doua ore fara sa te dai jos (cel putin la mine) te doare curu' ingrozitor. Daca esti genul care nu se vaita, e ok. Un lucru e clar, fz6 este peste pc34.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brands Hatch Indy

Snetterton

 

Amandoua imi plac pe Brands ii fain ca sunt diferente de nivel mari dar pe Snetterton imi place ca ii mai lung si ii de viteza

@Clever - cum sunt cele doua ca fun si bani? As merge prima data pe Bedford, daca tot stau in Bedford. Dar as veni si pe celelalte, bineinteles. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Vizitator

doar la Goodwood, cand va fi festu' din Coventry eu voi fi departe pentru cateva zile, poate doar sa prind prima zi de festival, dar nu e sigur...

evenimentul de la Donington nu m-a dezamagit, am facut vreo 1000 de poze :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Daca nu ma insel, Goodwood e in Septembrie, nu? :-S


» Post actualizat in 02 May 2017 14:07

Si in alta ordine de idei, ar vrea cineva sa mearga cu motorul la MotoGP Assen 25.06 si/sau Silverstone 27.08?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Salutare. S-a lovit careva din grup cu de aia de imprumuta motoarele de la oameni neconditionat?

Mie mi s-a furat recent mobra din parcarea din spatele casei ( unde mai erau parcate alte 2 motoare, numai a mea fiind saltata, probabil pt ca avea numere de RO, celelalte erau mai scumpe). Am verificat zilnic toate site-urile de vanzari/cumparari, dar nu am gasit nici o urma de a mea...politia nici macar nu a venit sa vada locul unde s-a intamplat si daca sunt camere.

 

M-am cam resemnat de la gandul ca o mai gasesc, asa ca undeva in primavara imi voi lua alta. Pot apela atunci la careva dintre voi sa vina cu mine sa arunce un ochi in plus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dupa o luna in Londra (acum ceva ani) ne-a disparut jucaria si a aparut 5 zile mai tarziu, trantita pe jos undeva intr-un cartier vecin. Cineva s-a distrat, ca de o luau pentru piese clar nu o abandonau.

Ne-am reparat-o si cand am iesit pentru prima oara sa-i facem plinul, dupa incident, ne-a oprit politia pe motiv ca motorul e furat :). Ne-am legitimat, am discutat si a fost totul ok.

 

Daca e motor mai vechi ai sanse sa-l gasesti relativ intreg, spart sau dauna totala: ars. Daca e mai nou si e furat pentru piese, ai sanse slabe sa-l recuperezi.

 

 

Bafta sa ai!

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, mai ales in Birmingham, nu ca as vrea sa descurajez.

Eu nu sunt departe, as putea in principiu sa vin cu tine sa incerc sa te ajut, numai sa stabilim un pic din timp, ca de obicei sunt destul de activ.

Mergeti la NEC Birmingham weekendu' asta? Eu o sa ajung sambata. Dati un semn care mergeti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama ca o sa anunt din timp in momentul in care ma hotarasc (strang bani). Momentan am avut o gramada de cheltuieli cu mutat, mobila, masina...sunt in datorii...

Sper prin primavara sa ajung undeva la plutire sa pot lua motor.

 

La NEC e posibil sa ajung, dar nu sunt inca sigur...inca ma intristez cand vad motoare si stiu ca eu nu am am:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mai tot gandesc cum as reactiona daca mi-ar fura cineva masina sau motoru'...cred ca in primele 24 de ore as putea mierli pe cineva :)))

Din fericire, de cand sunt aici am stat in doua case, ambele cu garaj si bineinteles cu o rata de risc mult mai mica decat Birmingham.

Poate reusesti sa gasesti un garaj pentru viitoarea achizitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta ma gandeam si eu, ca pana atunci imi expira contractul de chirie de unde stau acu. Si ori ma mut intr-o zona cu mai putin risc (unde sa am macar garaj, sau curte in spate cu acces pt moto), ori caut in zona asta sa inchiriez un garaj strict pt motor.


» Post actualizat in 15 Dec 2017 12:08

Am o intrebare referitoare la ce am de facut in continuare. Eu am anuntat la politie aici ce s-a intamplat si mi-au dat un crime no, dar acasa nu am anuntat nimic (e cu numere de Ro).

Gandul mi l-am cam luat de la a mai vedea mobra vreo data. Pentru a radia motorul si a-l scoate de la impozit, tre sa anunt la politia din Ro furtul? Imi trebuie vreo hartie (sau ceva) de la politia din uk cum ca e raportat furtul si aici? Sau merg direct si cer radierea pe motiv ca nu mai "exista" motorul?

Nu m-am mai lovit de situatii de genul si nu stiu demersurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...