Sari la conținut

Pinioane viteza a-4-a DNEPR


m72story
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

caut un set de pinioane pentru o cutie DNEPR, viteza a a-4-a varianta fugă, din pacate nu stiu raportul.

Pinioanele se vor folosi pentru acest prototip

Multumesc

post-55500-0-00044800-1425396051_thumb.jpg

Editat de m72story
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ural-zentrale.de/product_info.php/info/p359_Pinion-set-longer-4th-gear.html
daca-l au astia atunci il are si Gaspar daca ii zici sa numere 25 de dinti, daca poate.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La trenul fix are un dinte in plus, iar la cel mobil are unul in minus.

Nu cred ca poti inlocui doar pinioanele, cu toate ca a IV-a de la fix este demontabila. Eu am incercat si nu calca dantura bine, avea o usoara rontaiala... iti trebuie tot setul.

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare,

până la a-4-a am o treaba cu a-1-a și anume:

-am doua cutii de viteze, ambele cam obosite, una dintre ele din fericire cea mai puțin obosită are a-1-a mai scurta , ceva cu 9 dinți spre deosebire de cealaltă care are 10, nu știam că au fost diferențe și la treapta a-1-a însă mergând cu ataș este un avantaj .

Editat de m72story
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

In incercarea de a mai resuscita siteul care este mort insa nu si ingropat, mai vin cu o parere:

Am montat pentru a-4-a la cutia de Nipru raportul 25 cu 22 cumparat de mai jos:

http://wd.at.ua/shop/3130/desc/shesternja-mt-chetvertoj-peredachi-uskorennaja-25-na-22

Pentru cei care au atas si merg la drumuri lungi, vor sa menajeze motorul insa nici nu vor ceva atat de radical precum 25- 21, poate fi o solutie.

Trecerea de la raportul de a treia care este standard, la raportul acesta este una moderata pe care eu personal nu am simtit-o chiar critica, cum era cazul la 25-21.

Sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...