Sari la conținut

yamaha fazer albastra, CL 75 AXp


noro
 Share

Postări Recomandate

Acum 20 minute accident grav la piata muncii, yamaha fazer albastra, nr de inmatriculare CL-75-AXP. Motociclistul era in viata. Detalii primite prin telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost sa vad daca pot sa ajut.

din scurta discutie cu rutieristii am inteles ca este cat de cat ok. mi s-a refuzat politicos ajutorul si am inteles ca partea de organizare este ok. gardulet de masini de politie + comunitari.

masina arata nasol. mobra. cat de cat ok. smurdul era acolo .

 

daca la sfarsit mai e nevoie de ceva , pot sa ajung in 2 minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauza accidentului ( soferita a trecut pe rosu cu viteza dupa cum era masina) banuiesc ca la lovit lateral , proiectat 20 m

Multa lumea care statea degeaba in juru la motociclist practic adunata ca la circ , si capu dat pe spate peste bordura, am avut grija de el pana a venit smurdu si m-am asigurat ca capul sta drept si nimeni nu il misca si nu isi inghite limba, si-a recapatat constina dupa 15 minute , am vb cu el dar era ametit rau , probabil lovitura la cap dupa cum arata casca.

 

Motocicleta este safe la mine in curte.

 

Este internat la Spitalul Pantilimon , daca il cunoste cineva rog sa ma contacteze pe privat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauza accidentului ( soferita a trecut pe rosu cu viteza dupa cum era masina) banuiesc ca la lovit lateral , proiectat 20 m

Multa lumea care statea degeaba in juru la motociclist practic adunata ca la circ , si capu dat pe spate peste bordura, am avut grija de el pana a venit smurdu si m-am asigurat ca capul sta drept si nimeni nu il misca si nu isi inghite limba, si-a recapatat constina dupa 15 minute , am vb cu el dar era ametit rau , probabil lovitura la cap dupa cum arata casca.

 

Motocicleta este safe la mine in curte.

 

Este internat la Spitalul Pantilimon , daca il cunoste cineva rog sa ma contacteze pe privat !

bravo omule!Doamne ajuta sa fie bine!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offff !!!! Am vazut cativa colegi motociclisti in trafic azi. Trebuie mers incet perioada asta. Bag de seama ca cei din trafic se obisnuiesc mai usor cu lipsa noastra din trafic, decat cu prezenta. Cred ca o sa le ia ceva sa si dea seama ca, odata cu venirea primaverii, aparem si noi in peisaj. Presupun ca soferita era ocupata cu "like urile" pe smartfhone si n a mai vazut semaforul. Cam asta este peisajul vazut zilnic in trafic, pitii plictisite la volan.. Sanatate riderului !!!

Editat de Ady_R_001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trecut pe rosu ca iarna asta nu stiu daca am vazut in vr-un an. Grija la plecarea de la semafor da si la trecut in intersectii in gen. Recuperare usoara.

» Post actualizat in 05 Mar 2015 05:13

Trecut pe rosu ca iarna asta nu stiu daca am vazut in vr-un an. Grija la plecarea de la semafor da si la trecut in intersectii in gen. Recuperare usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca treci pe rosu si bagi omu în spital NU mai meriti permis pe veci !! Părerea mea. Sănătate multa si recuperare usoara colegului

» Post actualizat in 05 Mar 2015 09:47

Much respect yusuf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10981293_1025808147447832_30900689118251Am vorbit cu colegul aseara , este internat la neurochirurgie , dureri la ceafa si din cate imi amintesc clavicula ( rupta-fisurata) , pana la externare i-am promis ca ii caut carene la mobra!

Editat de yusuf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt motociclistul in cauza...am o fractura de omoplat si posibil niste probleme pe la genunchiul stangul, dar astept sa fac un R.M.N...am fost inconstient aprox 30 min...am avut protectii full si am scapat oarecum usor la cum a fost accidentul...domnisoara care m-a lovit(avand undeva pe la 60km/h) nu stie ce culoare avea semaforul indreptat inspre ea(ii batea si soarele in fata), asteptam inregistrarile din intersectie ca sa nu ne certam precum primatele...ea este ok, eu cat de cat, masina mototolita destul de rau, mobra, surprinzator, destul de neatinsa(mi.a trimis niste foto utilizatorul yusuf care a fost langa mine dupa accident), niste plastice sparte din carena(fz6 fazer), zgarieturi pe rezervor, crash pad-ul si scarita dreapta, rupte...ii multumesc lui Yusuf pt ca m.a ajutat si inca o face!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra era cumparata de la L.U.V. in vara lui 2014, acum 3 zile ii pusesem gume noi, michellin pilot road 3...o pusesem la punct pt sezon...ma doare sufletul (si diferite parti anatomice)ca e julita...aproape 2 luni voi sta pe concediu medical si recuperare, oricum vremea frumoasa se lasa asteptata.Ma voi urca pe 2 roti imediat cum ma lasa organismul :).Fiti atenti in trafic si purtati echipament

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fuck...cunosc mobra. am vazut-o la LUV anul trecut cand imi cautam un FZ6.

bine ca esti in stare cat de cat buna. esti norocos.

din descrierea lui yusuf si poza pusa n-as fi crezut ca mai poti sa scrii.

multa sanatate colegu' !

surprinzator intr-adevar ca mobra nu prea a avut de suferit la asemenea impact. asta asa la prima vedere....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recuperare rapida si completa iti doresc, @nevis!

 

 

P.S. poti sa-mi spui de la ce vine userul, "nevis"? Asta asa, ca sa treaca timpul pana revii pe 2 roti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Gracias amigos pt urari :))

 

Recuperare rapida si completa iti doresc, @nevis!

 

 

P.S. poti sa-mi spui de la ce vine userul, "nevis"? Asta asa, ca sa treaca timpul pana revii pe 2 roti :)

"nevis"? acum multi ani,intr-o zi de la inceputul liceului,am avut o imaginatie foarte bogata si mult prea mult timp liber...asa s-a nascut numele asta si inca imi este drag sa-l folosesc pe ecranul pc-ului.

 

 

O veste mai putin placuta pt mine este aceea ca voi fi nevoit sa sufar o interventie chirurgicala la genunchiul stang(artroscopie),am meniscul rupt si o contuzie la femur(condil femural).

Ma inspaimanta mai rau gandul ca daca era vremea frumoasa(gen vara) atunci cand s-a intamplat accidentul si ma manca undeva sa nu port toate protectiile(din cauza caldurii si a comoditatii)...nici nu vreau sa ma gandesc in ce stare eram acum,fizic,poate nici nu puteam sa mai scriu in momentul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, oricand putea fi si mai rau! Se rezolva si cu genunchiul, ramai optimist si nu-ti pierde rabdarea. Sanatate!

 

O veste mai putin placuta pt mine este aceea ca voi fi nevoit sa sufar o interventie chirurgicala la genunchiul stang(artroscopie),am meniscul rupt si o contuzie la femur(condil femural).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...