Sari la conținut

confectii piele


xanderash
 Share

Postări Recomandate

fi te rog mai précis?

Spui de croitorul ala care are firma langa farmacia Pex?

Sau cel care era pe colt inaite de magazinul de electrice?

Colegul xanderas- discutam de toale de motore sau toale de piele in general?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am modificat o geaca de piele de la nr. 54 la nr. 48 la Atelierul Fermon de la Moara Vlasiei. M-a costat 150 de lei cu tot cu schimbatul captuselii, dar a iesit foarte bine!


Cu ocazia asta am aflat ca Franco (asa il cheama pe mester, e italian si se vede in calitatea lucrarii) face si geci, pantaloni sau orice costum moto vrei doar dupa poze sau orice ii pui la dispozitie, pe masurile tale!



Desi nu e in Ploiesti nu e chiar asa departe, dar eu zic ca merita! :)



Franco Fermon 0763 069564


http://www.motocicli...i-piele-groasa/



http://www.motocicli...nataloni-piele/


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu mi-am modificat o geaca de piele de la nr. 54 la nr. 48 la Atelierul Fermon de la Moara Vlasiei. M-a costat 150 de lei cu tot cu schimbatul captuselii, dar a iesit foarte bine!

Si eu vreau sa apelez la dansul pt scurtat niste pantaloni. Imi poti raspunde in cat timp ti-a facut lucrarea ca sa-mi fac o idee cand sa ma duc cu pantalonii. Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau sa apelez la dansul pt scurtat niste pantaloni. Imi poti raspunde in cat timp ti-a facut lucrarea ca sa-mi fac o idee cand sa ma duc cu pantalonii. Ms

Intr-o saptamana a fost gata! Am dus-o sambata si am luat-o sambata urmatoare. Am facut asa pentru ca e singura zi in care mai am timp liber :)

Cred ca pentru scurtat pantaloni o sa dureze vreo 3-4 zile.

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa ceva.

 

Adresa exacta: Moara Vlasiei, Drumul Colnicului nr. 6, la vreo 200 de metri de la intersectia cu drumul principal, pe dreapta. Intrebati de atelierul de pielarie.

 

Sunati inainte ca poate nu-l gasiti acasa!!!

 

O harta ca sa va ajute!

https://www.google.ro/maps/dir//44.6348679,26.220475/@44.6325011,26.21731,16z?hl=ro

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mah ,ce dreaku ..zici ca nu umblati prin Ploiesti ..de tapitat pe gageni vis-a-vis de garaj autobuze si de scurtat pantaloni si alte confectii piele sunt o gramada in ploiesti

:mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mah ,ce dreaku ..zici ca nu umblati prin Ploiesti ..de tapitat pe gageni vis-a-vis de garaj autobuze si de scurtat pantaloni si alte confectii piele sunt o gramada in ploiesti

:mexicanwave:

daca tot umbli tu atat prin ploiesti nu mai bine ne zici tu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de tapoitat cata si pe olx ca am vazut unul, ev poati incerca si la astia de inbraca volane si bordure in piele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot umbli tu atat prin ploiesti nu mai bine ne zici tu ?

din cate am vazut , pe tine te interesa un atelier unde sa-ti faci o pereche de pantaloni si o geaca ... pe 23 august (cantacuzino ) pe stanga pana in intersectia cu mos craciun , directia centru -podul inalt, sunt doua ateliere de confectii piele ( nu mai stiu exact la ce numere sunt dar ti-am restrans aria de cautare ;) ) si mai poti incerca in intersectie la cioceanu , pe strada murelor , pe partea stanga pana in blocuri .

spor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vreau si eu sa imbrac o sa de motocicleta , unde gasesc pe cineva care sa faca asta la un pret bun. Nu de alta, dar in Bucuresti am fost si mi-a cerut 120 de lei :))

 

Cam ieftin la 120.

Daca vrei calitate apeleaza la Dan (ena_dan2000@yahoo.com) de la TM.

Daca vrei ieftin imbrac o singur :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ţoale din piele pt moto, pe comandă, recomand un atelier lângă parcarea supraterana de la Omnia, in lateral, pe dreapta cum te duci spre Casa Albă. Lucrează foarte bine.

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...
La 05.03.2015 la 11:01, mihai.i a spus:

Cam asa ceva.

 

Adresa exacta: Moara Vlasiei, Drumul Colnicului nr. 6, la vreo 200 de metri de la intersectia cu drumul principal, pe dreapta. Intrebati de atelierul de pielarie.

 

Sunati inainte ca poate nu-l gasiti acasa!!!

 

O harta ca sa va ajute!

https://www.google.ro/maps/dir//44.6348679,26.220475/@44.6325011,26.21731,16z?hl=ro

Inca valabil, omu e super meseriaș, am lungit la el mânecile la o geaca de piele și micșorat niște pantaloni de piele vanucci de la 64 la 54 cam asa au ieșit super vin foarte bn, apoi am mai umblat la niște pantaloni textili o lărgire la genunchi sa încapă genunchierele și aia au ieșit bine. eu nu am găsit alt croitor in bucuresti sa facă ce am avut nevoie toți strâmbau din nas ca e greu ca e nush cum etc etc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...