Sari la conținut

Un accident...altfel


SuzukiRf600R
 Share

Postări Recomandate

on: Asta e motivul pentru care mereu ma bag printre masini.

 

off: "In alte tari mai calduroase, motociclistii au iesit deja pe strazi. In Australia[...]" in alte stiri,in Australia se apropie iarna, nu vara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Civilizaţie, altă atitudine...

» Post actualizat in 06 Mar 2015 17:43

Eu la fel, doar tot aici trăiesc.

nu e nici o civilizatie, e doar anglia si engleji (cu J de la jegosi) englejii is ca francejii (fricosi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca a avut dupa aia ceva dureri de coloana / spate la cum a sarit in sus. Norocos omu ce pot spune, cred ca toti in fata monitorului bateam pe toata lumea, fiecare probabil s-ar fi bucurat ca este fara nici un os rupt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca i bateam pe rand

Ce aveai frate cu toti? Singurul care avea vina pun pariu este ultimu cu autoutilitara, care probabil a avut ceva viteza de-a facut acordeon 2 masini si-o motocicleta.....da ce s-a infipt ala fix intre roata si codita :))

 

L.E: Are si vreo 2,5t pe putin autoutilitara....

Editat de SLYther™
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si distanta aia regulamentara unde e? sau ala butona pe faisbuc de pe telefon? ce daca ai 2,5 tone iti trebuie 300 metrii sa opresti?

 

Ce aveai frate cu toti? Singurul care avea vina pun pariu este ultimu cu autoutilitara, care probabil a avut ceva viteza de-a facut acordeon 2 masini si-o motocicleta.....da ce s-a infipt ala fix intre roata si codita :))

 

L.E: Are si vreo 2,5t pe putin autoutilitara....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si distanta aia regulamentara unde e? sau ala butona pe faisbuc de pe telefon? ce daca ai 2,5 tone iti trebuie 300 metrii sa opresti?

Nu e vb de distanta de franare aici, ci de inertie!

 

 

cred ca pe ala cu autoutilitara il faceam pilaf !

La ala te ajut eu! :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a parut foarte tare faptul ca dupa ce i-a rupt coloana si i-a spart motocicleta in doua, motociclistul a facut cunostinta foarte amabil cu baiatul cu pricina si chiar a ras..... WTF ?!?!?!?!?!

Foarte civilizat gestul asta !!!


» Post actualizat in 06 Mar 2015 18:37

Dar destul de socant pentru mine...Bine ca totul s-a terminat cu bine pentru toata lumea, inafara de vehicule, dar da-le incolo de fiare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, lasati controversele cu bataia si mai bine invatati cevadin treaba asta:

1.Reactia motociclistului de dupa accident(Respect!);

2. Cand e vorba de franat in spatele unei coloane de masini, e mult mai bine sa treci prin lateral de ultima masina. Soferii care vin din spate nu te vad si au impresia ca au suficient spatiu de franare.

 

Daca era aceeasi situatie la noi... cu ITP-ul luat "pe bune" de toate conservele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai normal. ca ii da dauna totala si el vinde motoru. :-))

 

Îi dă daună totală, el îl face pe genunchi cu piese de la dezmembrări luate de pe forum şi îl vinde de nou pe bikeshop.au, spunând că l-a adus din Italia, unde a fost al unei doctoriţe nefumătoare în vârstă de 95 de ani care îl ţinea numai în garaj. Să fim riguroşi... ;)

Editat de ionradoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@TZU

Intr-adevar, cel mai socant lucru e reactia motociclistului, mai ales daca e sa o comparam cu reactiile sugerate de colegii de pe forum...

exact, este socant sa-l vezi pe unul comportandu-se civilizat intr-o situatie tensionata....

Editat de RazvanLNI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri






Acest conţinut este indisponibil momentan



Pagina pe care vrei să o vezi nu se poate afişa momentan. Poate nu este disponibilă, poate linkul pe care ai apăsat a expirat sau poate nu ai permisiunea să vezi această pagină.



Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...