Sari la conținut

unghi fuga


Vizitator darcocbr
 Share

Postări Recomandate

Vizitator darcocbr

Salut băieți! Vreau un sfat de la cei care ati facut unghiul de fuga pt tractiunea spate. La ce service ati fost? Cum a fost? Lucreaza bine? Sunt mai pretentios si nu merg in orice service..

Maine as vrea sa l fac si nu stiu unde :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut băieți! Vreau un sfat de la cei care ati facut unghiul de fuga pt tractiunea spate. La ce service ati fost? Cum a fost? Lucreaza bine? Sunt mai pretentios si nu merg in orice service..

Maine as vrea sa l fac si nu stiu unde :P

Ce masina ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

BMW. Mi a fost recomandat un service din Arad de pe calea radnei. Colegii din arad stiu ceva? Daca e, merg si pana acolo..dar cu aradul nu ma prea inteleg si sigur e greu de gasit :D.

Totusi..poate pana la ora 11 gasesc si in Tm ceva :| poza e cu cel din Ar.

post-44835-0-10780700-1426717667_thumb.png

Editat de darcocbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW

Jante de aliaj sau de tabla?

Oricum nu conteaza decat anvelopele, daca inca sunt de iarna se regleaza altfel fata de alea de vara....

Ai grija la unghi ca e foarte important....

Am vazut pe unu care din cauza unghiului de fuga spate, ocupa toata banda ca mergea in diagonala....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Sunt de aliaj. Nu am probleme cu unghil, dar parca le toceste cam prea de tot pe interior. La masina nu s a umblat la punte sau alte cele.

Vreau sa fac unghiul inainte sa inlocuiesc anvelopele. Sau sa le inlocuiesc intai ? Ar fii prima data cand fac unghiul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Da, stiu. Si eu voi face f/s, insa pe fata sunt uzate uniform. Spatele are peste jumătate dar interiorul e cam terminat. Se rezolva, nu ma stresez :)

» Post actualizat in 18 Mar 2015 22:37

Atunci astept gumele, le montez dupa care merg sa fac si ala.. dar tot astept un feedback bun pt un service care face treaba asta f b.

Eu zic sa le înlocuiești întâi. Acu am pus și eu cele de vara și merg zilele astea la reglat unghiul de fuga. Tot tracțiune spate.

Editat de darcocbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auto Europa , fosta Dacia service de pe Aradului . Lucreaza si acolo bine dar au preturi putin mai mari . Asa cum spune si mai sus un coleg , daca urmeaza sa treci pe anvelope de vara , schimba inainte de reglaje .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca masina merge bine, nu as umbla. Cati km au cauciucuriile?

Cauta pe forum de BMWclub, s-au plans mai multi, poate au ajuns la o concluzie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Nu vreau s o laud domnule, merge super. :) dar uzeaza spatele cam repejor. Adica good year runflat nct..alea alea..pret pe bucata cata uşa..si nu e ok ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel uzeaza si al meu, tot anvelope runflat. Masinile cu tractiune spate uzeaza usor mai repede interiorul anvelopelor de pe puntea spate. Aceasta a fost informatia primita de la BMW cand am reclamat si eu.

Ca si service pt. geometrie/unghi de fuga recomand cu incredere Pit Stop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa le înlocuiești întâi. Acu am pus și eu cele de vara și merg zilele astea la reglat unghiul de fuga. Tot tracțiune spate.

 

Salut, poti explica de ce trebuie schimbate anvelopele inainte de reglajul unghiurilor? Nu ma refer la schimbul unor anvelope uzate neuniform ci la cele de vara sau iarna. Te intreb pentru ca si eu am o problema tot in sensul asta doar ca este pe exteriorul anvelopelor fata. Masina este un E90 cu ~77.000 km, spatele se uzeaza uniform. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut, poti explica de ce trebuie schimbate anvelopele inainte de reglajul unghiurilor? Nu ma refer la schimbul unor anvelope uzate neuniform ci la cele de vara sau iarna. Te intreb pentru ca si eu am o problema tot in sensul asta doar ca este pe exteriorul anvelopelor fata. Masina este un E90 cu ~77.000 km, spatele se uzeaza uniform. Multumesc.

Pai teoretic dacă nu se uzează neuniform anvelopele nici nu prea ai de ce merge la reglat unghiul de fuga. Dacă ai observat așa ceva de ce să mergi să faci reglajul de unghi cu cauciucurile de iarnă pe ea când oricum urmează în scurt timp sa le pui pe cele de vară ? Așa faci unghiul de fugă cu cauciucuri neuzate și vezi dacă problema persistă. Nu ma prea pricep tehnic dar ma gândesc să nu se deregleze unghiul de fugă și de la un schimb de cauciucuri cu tras de roti, strâns prezoane urcat pe cric mai cu grijă mai fără... De aia zic să faci unghiul când știi ca nu mai umbli la roți o vreme... E părerea mea nu e ceva cerificat Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...