Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 39,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10424

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5763

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 2 minute, taong_mapagbiro a spus:

...

In ce razbel ati fost ?...cat o fost scoru ?...si pt cine ...evident 

 

Pai...acum, dupa ce mi-a trecut glontu' pe la ureche, cred ca pot sa dau din casa!

In weekend a venit fiica, ginerica si cele doua nepotele, ca sa sarbatorim cei 8 ani de viata impliniti de nepoata cea mare. Avand in vedere faptul ca in ultima vreme am fost beteag, lombosciatica m-a tinut in casa, navetist intre pat si masa, si in acest weekend am fost destul de retinut in miscari...iar Sasha (cainele) a fost cam neglijat (fara plimbari, fara joaca si atentie). Eh, vineri potaia a dormit la usa, pe scara (gresie, ciment, ud, rece, ploaie...), iar sambata am observat ca are un ochi imflamat. I-am aplicat tratament adecvat, dar el a refuzat sa doarma in cotet, pe mocheta, la cald si uscat si a dormit iarasi pe unde a apucat. Duminica dimineata ochiul era rosu si inflamat, dar fara sa ridice probleme. Luni dimineata insa, cainele nu se mai putea ridica de pe scara, avea ochiul plin de puroi, avea febra mare, nu manca, nu bea apa, era inert...nu reactiona la nimic! Veterinarul din zona i-a facut cateva injectii, dar nu i-a mai acordat sanse de viata! Disperat, ajuat de inca doua persoane, l-am pus in masina si l-am dus la un medic, in oras. Acesta l-a consultat, i-a aplicat un tratament dublu cu doza de soc, iar pana seara cainele manca si bea apa normal, ochiul isi revenise si incepea sa arate ca inainte. Dupa inca doua zile de tratament (azi ultima) cainele e zglobiu, mananca, bea apa, alearga si latra furios daca e suparat! Dupa ce am sosit de la oras, am spalat interiorul masinii, am dat cu odicolon ca sa plece mirosul de potaie, si-n timp ca eram cateva clipe ocupat cu adunatul ustensilelor, poataia s-a urcat in masina...sa plecam iarasi (lasasem usile deschise sa se usuce interiorul)! 

Asa ca am invins, @Paca, scorul ne este favorabil! Diiiiii, ies sa ma joc nitel cu potaia, parca m-a mai lasat si pe mine durerea de coloana si Sasha are chef de tavaleala!

 

 

Nah...sa vedeti si voi!

20200527_120443.jpg

20200527_120643.jpg

20200527_120705.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'mneata bajatii!

Start-cafei. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Cafea...ca dadu Chris' startu'!

Bub'...tu faci trafic de oareceva cu ungurii, ca prea ii vizitezi des?! Intreb pentru un prieten, militian tipu'!:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, ivan pedala a spus:

 

Nah...sa vedeti si voi!

20200527_120443.jpg

 

 

Bine că l-ai dus când trebuie și și-a revenit. Cam simpatic dulăul.

Neața ,all !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, simpatic...multumesc!🤗

Dar potaia roade tot ce prinde, a mancat jumatate din cotetul lui, foisorul, mobilierul, incaltamintea, gardul, Golful 4 al nevestei l-a facut franjuri, ...si ce n-o mai fi mancat! Ma si mir ca nu a crapat, la cate baga in el! Culmea...sta cu doua sau trei castroane pline cu mancare diferita sub nas si din castroane se hranesc pasarile cerului! M-a disperat, iar de cate ori prinde masina mea cu usile deschise, e primul in ea! Merg la el, trebuie sa-i administrez tratamentul...ca de cateva zile nu mai roade nimic si asta nu-i a buna!:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ivan pedala a spus:

Da, simpatic...multumesc!🤗

Dar potaia roade tot ce prinde, a mancat jumatate din cotetul lui, foisorul, mobilierul, incaltamintea, gardul, Golful 4 al nevestei l-a facut franjuri, ...si ce n-o mai fi mancat! Ma si mir ca nu a crapat, la cate baga in el! Culmea...sta cu doua sau trei castroane pline cu mancare diferita sub nas si din castroane se hranesc pasarile cerului! M-a disperat, iar de cate ori prinde masina mea cu usile deschise, e primul in ea! Merg la el, trebuie sa-i administrez tratamentul...ca de cateva zile nu mai roade nimic si asta nu-i a buna!:crack:

Păi poate se gândește că trebuie să îi cumperi mașină nouă nevestei..😁

mâncăciosul, există niște oase de ros bune pentru ăștia de talie mare. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact ce-si doreste madam'... masina noua!😡 Pai ai vazut cumva ca am castigat la loto?! 🤔

Hai... zi frumoasa sa avem!👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, apriliacluj a spus:

nu ma...

aduc acasa capsunarii ascunsi in rezervorul de combustibil :)

Las' ca stiu io ca vinzi Ardealu' bucata cu bucata si il cari cu duba. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impreza EJ 42...hmmm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'mneata bajatii!

Cu un start intarziat,iau si io cafeiu' :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...