Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 39,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10428

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5764

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 oră în urmă, Christian 1 a spus:

Baga zama de Raid in priza in camera...

Nu suporta baba mea solutii ucigase, are probleme respiratorii...

Asa ca alerg cand ajung acasa cu pliciul dupa el...poate il ologesc!

Gata cafeaua, dar si un morman de facturi! Pfffffff...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, ivan pedala a spus:

Nu suporta baba mea solutii ucigase, are probleme respiratorii...

Asa ca alerg cand ajung acasa cu pliciul dupa el...poate il ologesc!

Gata cafeaua, dar si un morman de facturi! Pfffffff...

Il lasi toata ziua in dormitor in priza,iar cand mergi la nani,il scoti din priza.Eu asa fac cand e cald si e de gize. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tine figura, fiindca sefa nu suporta absolut deloc mirosul de insecticid, pastile sau chiar lumanarici ori betisoare parfumate! Singura varianta, pliciul!

Ah...am langa pat un dispozitiv din ala cu lumina albastru/violet...cica atrage si omoara zburatoarele, doar ca dupa cate vad, doar le cheama! Problema este ca am la toate geamurile plasa, la usa de la intrare idem, si ma mir ca aproape zilnic gasesc macar un individ care sa ma enerveze cu bazaitu' lui enervant! Il omor si maine se repeta figura, cred ca nevasta imi aduce cate unu' fiindca vede ca ma enerveaza negativ!🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel si eu,nu suport.

Asta am constata ca e absolut fara miros sau alergeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am in batatura un nuc imens, plantat de mine cand eram mic...si-ti imaginezi ca sunt peste tot frunze...si culmea, chiar in zona nucului roiurile de tantari musca si se harjonesc cel mai abitir, ca-i umbra! Spre seara incetez lucrul in garaj (la motociclete, unde roiurile ma dispera!) chiar daca garajul se afla aproape sub nuc!

Roiurile provin de la lipsa canalizarii din zona care i-a facut pe multi dintre vecini sa-si scoata canalizarea in santul drumului, sant care nu are scurgere, apa si jegul baltind pana la evaporare! Doar vreo cativa avem fose individuale...

Doar traim in Rrrrromania! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ivan pedala a spus:

Nu suporta baba mea solutii ucigase, are probleme respiratorii...

Asa ca alerg cand ajung acasa cu pliciul dupa el...poate il ologesc!

Gata cafeaua, dar si un morman de facturi! Pfffffff...

‘neata! Cumpara-ti un plici cu baterii, face minuni. Îi prajesti din zbor. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar n-am cum mai este si ala, dar daca trebuie sa ma ridic din pat si sa alerg dupa victima prin casa, ma lipsesc! Am plici cu muschi...dar cand adorm, mi-e lene sa mai plec la vanatoare...si bag seama ca zburatoarele astea dorm si ele pana pe la 04.oo-05.oo dimineata si apoi incep sa zburde lihnite de foame! Nu ma deranjeaza ca musca, inteapa, impung...ci faptul ca bazaie!🥴

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, ivan pedala a spus:

Habar n-am cum mai este si ala, dar daca trebuie sa ma ridic din pat si sa alerg dupa victima prin casa, ma lipsesc! Am plici cu muschi...dar cand adorm, mi-e lene sa mai plec la vanatoare...si bag seama ca zburatoarele astea dorm si ele pana pe la 04.oo-05.oo dimineata si apoi incep sa zburde lihnite de foame! Nu ma deranjeaza ca musca, inteapa, impung...ci faptul ca bazaie!🥴

Diferenta este ca acum trebuie sa te ridici din pat, sa-l identifici pe individ, sa-l urmaresti si sa vezi unde se aseaza. Daca nu esti prea somnoros si ai si bafta, ai rezolvat la prima tragere.

Cu cel electric, stai frumusel in pat ca doar esti momeala si individul pe acolo bantuie, il identifici si jap din zbor. Daca trasa e corecta, l-ai prajit. 

Editat de FlipperCo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,pofta buna s-aveti!

Salata de vinete cu maioneza si usturoi,gogosari,rosii si telemea.

Desert,nelipsitele jeleuri. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, ivan pedala a spus:

Habar n-am cum mai este si ala, dar daca trebuie sa ma ridic din pat si sa alerg dupa victima prin casa, ma lipsesc! Am plici cu muschi...dar cand adorm, mi-e lene sa mai plec la vanatoare...si bag seama ca zburatoarele astea dorm si ele pana pe la 04.oo-05.oo dimineata si apoi incep sa zburde lihnite de foame! Nu ma deranjeaza ca musca, inteapa, impung...ci faptul ca bazaie!🥴

Cum sa spun mai delicat nenea....e de bine ca te musca tantarii.

" În lumea ţânţarilor, doar femelele consumă sânge, masculii se hrănesc cu nectar sau sucuri de plante, dieta lor fiind una vegetariană. "

 

Bine, nu e de mirare ca si la tantari tot  ele  sunt alea mai....sa zicem gingase, ca nu e buna mancarea rece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, marauder a spus:

... ca nu e buna mancarea rece.

Ma linistisi, Stefane! Adica sa fiu multumit ca inca nu-s rece...si trag femelele la mine!🤣

In alta ordine de idei, ma declar multumit de munca pe azi din garaj, cu toate ca n-am atins motocicletele decat in treacat! ;) Dar...am timp!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu nu nenea, sunt 2 aspecte diferite:

1.multumit ca trag femelele buluc buluc la domnia ta

2."Bine, nu e de mirare ca si la tantari tot  ele  sunt alea mai....sa zicem gingase    ale dracului" a fost versiunea initiala, dar m-am gandit ca cine stie cine poate citi pe aici si mancam din conserva apoi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am priceput din prima...si nu, doamna nu citeste, dar citeste fiica, fiul si poate ma santajeaza vreunu'! Vad ca inca n-au inceput! Vor sa vada probabil ce mai ramane din mine dupa campania tantarilor!:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, la unii, ca pe mine are grija cate o tantaroaica sa ma trezeasca fix la 05.oo, ca sa mor ofticat ca nu ma mai ia somnu' si ma zvarcolesc in pat pana la 06.oo cand suna cucu'! Ptiu...bag o cafea ca sa uit si sa vad butoanele!

'Neata buna si-o zi frumoasa s-avem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...