Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

'mneata bajatii!

Cafei si mai vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10460

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5778

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 14 ore, Christian 1 a spus:

Gooood! :)

Cum iti place Beta la drum intins?

Neaţa! 

 

Amu îmi place la maxim. Am dat un Păltiniș singur pe la 12, cu pasager pe la 17.. Ori dezvolt bucepsii ori pun gel sub șa ca să fie mai comfortabil 😂

Nu știu care e nivelul normal de vibrații la asa un motor dar poate mai caut să văd ce mai pot fixa/schimba la el că nu pare prea ok. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, s_cristi a spus:

Neaţa! 

 

Amu îmi place la maxim. Am dat un Păltiniș singur pe la 12, cu pasager pe la 17.. Ori dezvolt bucepsii ori pun gel sub șa ca să fie mai comfortabil 😂

Nu știu care e nivelul normal de vibrații la asa un motor dar poate mai caut să văd ce mai pot fixa/schimba la el că nu pare prea ok. 

E normal sa ai vibratii,caci e monocilindru.Daca nu ai capete metalice de ghidon,iti recomand sa-ti pui,reduc mult din vibratiile la nivelul ghidonului.Saua e foarte confortabila,mai confortabila ca si la multe alte motociclete comune,am testat diferenta.

Vezi sa nu fie coborat telescopul spate,ridica-l la maxim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ‎08‎.‎06‎.‎2019 la 15:20, john17 a spus:

Numa pe nguyen nu-l văzui, i s-o fi stricat mobra pe drum! :crack:

 

Manare, am ajuns la Constanta, dar nu la Seawolves, detaliez mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, Nguyen a spus:

 

Manare, am ajuns la Constanta, dar nu la Seawolves

Pai na, e de înțeles. Acolo eram motocicliști, pasagerii cfr-ului lu' cuc nu intră în targetul fest-ului! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spuneam, am ajuns la Constanta pe mobra, in Agigea am intrat in benzinarie ca sa dau calul la apa si cu ocazia am verificat telefonul: 12 apeluri pierdute de la fomeie... hopa, s-a intamplat ceva. Sun:

 

Nguyen (voce sigura dar tematoare): Ce s-a intamplat?

Fomeia (agitata si nervoasa ca un uragan): sdfdkjfkjdhfjhferjhfjrehferwhfldhgfdgfduigfiujdhfrkeuodrhejdkdhssks nu ma intereseaza vii acasa acum!!!

Nguyen (sperand la o iesire din situatie): Pai si presedintele de bloc, administratorul, unde sunt?

Fomeia (la fel de agitata, parca mai nervoasa): lqkfgfdqehkfhuifhewsdjbdkferuifhudlhfbjkfbgfjkfbh vii acum acasa!

Nguyen (sperand imposibilul): Petrescu nu e acasa?  El se mai pricepe la instalatii, chiar trebuie sa vin eu acasa? Daca eram plecat din tara ce faceai?

Fomeia (avea intensitatea uraganului Katrina): kdjdighejrigfrioghreq[iugheriofher[ifhweifhrekrehgrughreufheroifhre eu nu m-am maritat cu Petrescu!

 

Ce s-a intamplat, teava de canalizare de partea bucatariilor din bloc s-a infundat, fiind sambata s-a apucat lumea sa spele, sa gateasca, dracu sa-i ia ce mai face fiecare pe acasa sambata. Fiindca stau la etajul 1 toata apa de pe coloana a refulat la mine in apartament inundand toata casa, doar sufrageria a scapat pt ca a ajuns fomeia acasa si a apucat sa puna niste rufe ca sa izoleze.

 

Eu eram la Agigea cand am vazut apelurile, voiam sau dau o fuga prin statiuni dupa care sa ajung pe la doua-trei la Seawolves. Asa ca nu am vazut decat marea de la Eforie Nord rapid si am luat-o spre casa injurand in gand, si cu voce tare diletantii forumului...

 

Cand am ajuns acasa era dezastru, in afara de faptul ca eram inundat nu rezolvase nimeni nimic pe motiv ca e sambata (in realitate le era frica sa dea bani). Ca sa rezolv problema am intrat cu un vecin la subsol unde am aflat ca era si asta inundat dar din alte motive. Am reusit sa identific teava si am bagat un sarpe pe ea, sarpele era cam mic pt ca il cumparasem candva pt tevile din apartament, nu pentru coloana comuna de scurgere. Ca sa desfund a durat 20 de minute timp in care am stat cu picioarele in apa rece in sandale, mi-am belit mainile (cred ca am 20 de taieturi). Marele noroc al tuturor a fost ca nu am gasit corpuri straine in canalizare ca altfel ii beleam pe toti, am gasit doar un mal dens si niste pietrificari specifice instalatiilor.

 

Si uite asa o plimbare la mare unde planificasem sa ma imbat crunt s-a transformat intr-o balacire in apa statuta dintr-un subsol de bloc. Totusi am avut noroc ca nu s-a infundat coloana de la WC-uri ca as fi devenit si kacanar de ocazie.

 

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai fi putut juca la loto atunci! :lol:

Trebuia să bagi în subsol niște scafandrieri din ăștia, doar că ei cresc doar la Seawolves!

Concluzia:

1. stai la bloc, m-ai dezamăgit (încă o dată)

2. la tine nu cântă cocoșul

3. ai și șarpele mic

:lol: :crack:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Nguyen a spus:

Cum spuneam, am ajuns la Constanta pe mobra, in Agigea am intrat in benzinarie ca sa dau calul la apa si cu ocazia am verificat telefonul: 12 apeluri pierdute de la fomeie... hopa, s-a intamplat ceva. Sun:

 

Nguyen (voce sigura dar tematoare): Ce s-a intamplat?

Fomeia (agitata si nervoasa ca un uragan): sdfdkjfkjdhfjhferjhfjrehferwhfldhgfdgfduigfiujdhfrkeuodrhejdkdhssks nu ma intereseaza vii acasa acum!!!

Nguyen (sperand la o iesire din situatie): Pai si presedintele de bloc, administratorul, unde sunt?

Fomeia (la fel de agitata, parca mai nervoasa): lqkfgfdqehkfhuifhewsdjbdkferuifhudlhfbjkfbgfjkfbh vii acum acasa!

Nguyen (sperand imposibilul): Petrescu nu e acasa?  El se mai pricepe la instalatii, chiar trebuie sa vin eu acasa? Daca eram plecat din tara ce faceai?

Fomeia (avea intensitatea uraganului Katrina): kdjdighejrigfrioghreq[iugheriofher[ifhweifhrekrehgrughreufheroifhre eu nu m-am maritat cu Petrescu!

 

Ce s-a intamplat, teava de canalizare de partea bucatariilor din bloc s-a infundat, fiind sambata s-a apucat lumea sa spele, sa gateasca, dracu sa-i ia ce mai face fiecare pe acasa sambata. Fiindca stau la etajul 1 toata apa de pe coloana a refulat la mine in apartament inundand toata casa, doar sufrageria a scapat pt ca a ajuns fomeia acasa si a apucat sa puna niste rufe ca sa izoleze.

 

Eu eram la Agigea cand am vazut apelurile, voiam sau dau o fuga prin statiuni dupa care sa ajung pe la doua-trei la Seawolves. Asa ca nu am vazut decat marea de la Eforie Nord rapid si am luat-o spre casa injurand in gand, si cu voce tare diletantii forumului...

 

Cand am ajuns acasa era dezastru, in afara de faptul ca eram inundat nu rezolvase nimeni nimic pe motiv ca e sambata (in realitate le era frica sa dea bani). Ca sa rezolv problema am intrat cu un vecin la subsol unde am aflat ca era si asta inundat dar din alte motive. Am reusit sa identific teava si am bagat un sarpe pe ea, sarpele era cam mic pt ca il cumparasem candva pt tevile din apartament, nu pentru coloana comuna de scurgere. Ca sa desfund a durat 20 de minute timp in care am stat cu picioarele in apa rece in sandale, mi-am belit mainile (cred ca am 20 de taieturi). Marele noroc al tuturor a fost ca nu am gasit corpuri straine in canalizare ca altfel ii beleam pe toti, am gasit doar un mal dens si niste pietrificari specifice instalatiilor.

 

Si uite asa o plimbare la mare unde planificasem sa ma imbat crunt s-a transformat intr-o balacire in apa statuta dintr-un subsol de bloc. Totusi am avut noroc ca nu s-a infundat coloana de la WC-uri ca as fi devenit si kacanar de ocazie.

 

Mno,nu-i bai,bine c-o mers motoru'. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ivan pedala a spus:

ca poate trece

...sigur trece, da' cu dureri...

...cel putin la mine.... :disappointed:

 

Mneata. Cafei in sistem, kef de munca, ioc, dar macar ma linistesc cu gandul la uikendu' prelungit ce va sa vie. De vineri dimineata pana luni seara...YEEEEE!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Unde-ati pus, bre, cafeaua aia? Una am gasit acasa, dar la lucru nimic, nimic? 🙄

Cand am atins butonul a sarit Veta ca o iapa naravasa cu chef de drum.. nu stia ca trebuie sa ajungem la munca, nu prea le are cu zilele si cu notiunea timpului.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'mneata bajatii!

Un cafei,asa, de start!

Acum 4 minute, s_cristi a spus:

Neata!

Unde-ati pus, bre, cafeaua aia? Una am gasit acasa, dar la lucru nimic, nimic? 🙄

Cand am atins butonul a sarit Veta ca o iapa naravasa cu chef de drum.. nu stia ca trebuie sa ajungem la munca, nu prea le are cu zilele si cu notiunea timpului.

 

Apai tu-i zici Veta la Beta? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, Christian 1 a spus:

Apai tu-i zici Veta la Beta? 

Veta, ca face pe verginica cu mine.

Imi arata viteza cam cu 10km mai putin si nici nu aduna kilometrii la varsta

 

"A greșit, îmi spuneți voi?
Cum de n-a greșit să spuie
Treisprezece? Să mai suie,
Nu să-mi facă mai vreo doi!
Nu să-mi spuie
Că e miercuri, când e joi! [..]

Dar i-a numărat ea bine
Scoborându-i, și-a tăcut!
Nu de mine,
Mi-e de dânsa, ce-a făcut!
M-a scurtat așa, știind!
Dacă-i fire mincinoasă,
Ce folos e ca-i frumoasă?"

http://www.poezie.ro/index.php/poetry/166417/Scara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, robert23mg a spus:

Pai și io daca nu beu cafeiu, ce mă fac? Trece una cu greu, mai sunt 4...

 

tu le aduci, ca le bem noi. Prietenii la nevoie se cunosc. :)

 

Buna dimineata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, robert23mg a spus:

Pai și io daca nu beu cafeiu, ce mă fac? Trece una cu greu, mai sunt 4...

Ooo,ce prezenta,d-nu' Roberto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...