Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Nu sunt eu in poze, de aia nu mi-am permis. Am scris ca si eu tot din pozele astea(+cele de pe oleics) am facut cunostinta cu ea. 

Dansa e inca la Medias iar eu la Sibiu.

 

Editat de s_cristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10459

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5777

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca tot sunt vip in dimineata asta, hai sa zic un pic si cum s-a intamplat cu achizitia motocicletei.

Duminica m-am „plimbat” vreo 5-600 de km ca sa vad si probez un Marauder. Din experienta pe care am avut-o cand am cumparat masina am stiut ca trebuie sa mai caut macar 2 variante in aceeasi zona.
A fost o teapa marca „Marauder” doar pe rezervor iar motorul era JinLin, care nu mai arata deloc impecabila ca in poze. Nici 5 minute nu am stat in curte sa mai vorbesc cu omul, nu avea rost...
A doua era un Kawasaki Eliminator de 125 care nu m-a prea convins desi arata si suna foarte OK (si nu ma refer la toba). Si sotia a zis ca asa ceva pare mai potrivit pentru ea, si nu s-a suit pana acum decat pe scuter, in spatele meu :P

Iar a treia era un „Virago” de 250 intr-un singur cilindru (adica era de fapt un SR250)  cu saua de pe Virago.

 

Revenind la poze: frate-meu care e calare pe motocicleta arata mult mai bine ca mine si numai de ciuda l-am pocit asa.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, s_cristi a spus:

Abia ce am cumparat-o si vreau sa-i fac schimbul de ulei, filtre, etc... de aia ma interesa sa aflu.

Stiu ca e greu de crezut, dar nici eu nu am vazut-o decat in poze 🙈. Daca o avem aproape probabil vedeam si eu seria aia poans(on)ata.

Au fost fratii mei cu un prieten de au cumparat-o, acum e la un mecanic pentru pregatirea de sezon.

 

Beta3.jpg

Beta2.jpg

Beta1.jpg

Ai facut o alegere mult mai buna decat celelalte pe care le doreai.Ai rezervor de 19 l,deci autonomie spre 700 de km!E usoara are undeva la 150-155 kg,are 6 viteze iar motorul ce e conceput pentru un dual sport e folosit doar pe asfalt,fapt ce ii va prelungi viata!

Cati km ai la bord si ce an e?

Nevasta-mea o are de 6 ani si 16.000 de km,fara probleme!Vezi ca uleiul se schimba dupa procedura motorului cu carter uscat!

Daca ai nevoie de manuale,zi-mi si iti uploadez oareunde.

Ai cutiile laterale originale cu suportii cromati?

2.jpg

3.jpg

IMG_20170822_125357.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu se pune problema că aș fi ales vreuna din cele 3 în loc de Beta, dar nu am văzut anunțul mai repede. 

Nu am primit si cutiile, doar parbrizul.

Km are la vreo 28-30k.

Adresa de e-mail pentru manuale: cri_cri_20ro@yahoo.com 

Saru'mana!

Editat de s_cristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, s_cristi a spus:

Nici nu se pune problema că aș fi ales vreuna din cele 3 în loc de Beta, dar nu am văzut anunțul mai repede. 

Nu am primit si cutiile. Km are la vreo 28-30k.

Adresa de e-mail pentru manuale: cri_cri_20ro@yahoo.com 

Saru'mana!

Am sa le uploadez si ti le voi trimite.

 

Daca te intereseaza cutiile si suportii sa-mi spui si o intreb pe nevasta-mea daca le da(ca ea oricum nu le poarta).

Ti-am trimis manualele pe e-mail. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am primit, multumesc frumos! 😃

Cutie/suport cred ca o sa imi trebuiasca cel putin pentru husa - nu am garaj. O sa va contactez in privat cand/daca va fi cazul.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere!

 

Legat de cutii,ok. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

'mneata bajatii!

Dormiti,ma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno ho!

Editat de Christian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...