Sari la conținut

MT Helmets


Părintele
 Share

Postări Recomandate

Acum 10 ore, Cristi PH a spus:

Salut, as vrea sa stiu daca LS2 Helmets e zgomotoasa la viteza? Multam !

Salut. Depinde ce înseamnă 》viteza《pentru tine și ce motor deții. Ca sa ti poti face o idee, la 110 - 120km/h cu un shark de 8-900lei și o cagulă e suportabil drumul in bataia directa a curentului ce se formeaza pe un naked. 

Ls2 ul despre care vorbești e posibil să-ți îndeplinească aceleași condiții. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

25 minutes ago, Cristi PH said:

Mersi,  astept o parere de la un posesor de Ls2. Viteza ,da, 100-120km/h. Agriusul din dotare e nasol peste 60 si insuportabil la 120.

E zgomotoasa la viteza. Daca ai parbriz cu turbulente e mai rau. Daca ai flux de aer curat e mai bine, dar in orice caz la drum lung o port cu dopuri de urechi.

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, nefiind MT, nu are ce cauta pe topicul de MT :D.

In al doilea rand, vad ca e doar DOT approved, adica supusa unor teste care nu mai sunt la standardele de siguranta la care se produc in ziua de astazi castile moderne.

Personal as cauta ceva care e cel putin ECE approved (remarcand bugetul).

Daca stai in Prahova cu siguranta ai vreme rece dimineata/seara, asa ca un Pinlock e necesar ca sa nu ti se abureasca viziera pe interior.

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare colegi. Imi doresc sa cumpar peste o luna de zile o casca noua. Am pus ochii pe modelul kre snake carbon, insa la acelasi buget am si un ls 2 tot din carbon. Prea multe informatii nu am gasit despre aceste casti. Are cineva kre snake ul si imi poate spune cum e ? (Sau daca stiti vreun vloger mai cu capul pe umeri care a testat casca ) :))?

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

salut , m-a intereseaza  un MT Syncrhrony duou sport, de la posesori as vrea sa stiu o greutate ( port M , pe net gasesc diferite cifre ) , si cum sta cu ventilatia la viteza mica ( off-road) . Mersi

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...