Sari la conținut

Hartie abraziva f fina


Roni
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Stie cineva unde gasesc in Bucuresti smirghel cu granulatie de 2000, 2500 si 3000 ? Peste tot unde am intrebat, se uita lumea de parca ceream bujii de ozn :)

 

Mersi anticipat,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general in magazinele care prepara vopsea la comanda gasesti.

Anul trecut am gasit la Lizeanu si pe Jiului.

Cauta la cel mai apropiat centru de preparat vopsea si mai mult ca sigur gasesti cel putin de 2000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat prin Obor, pe la magazinele de bricolaj ... O sa caut si pe Lizeanu, acolo nu m-am gandit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La granulatia trecuta de 2500, cred ca rezultatul e acelasi cu al pastei de polisat. De ce nu incerci direct cu ea? Plastic, metal... le cam rezolva

 

Spun asta pentru ca am niste pietre de apa japoneze, de ascutit cutite. Si am inclusiv una de 8000 (Cerax), insotita de o Nagura (cu care faci pasta abraziva), si intre 3000 si 8000 nu mai e nici-o diferenta sesizabila in uzul normal. 3000-ul ajunge pt a ascuti un topor cu care sa te barbieresti. Poate doar microscopic. Principiul ramane acelasi si la smirghel. ;)

Editat de navix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici in vitan n-am mai ajuns demulticel, cred ca stiu magazinele cu vopsea la comanda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

magazine vopsea :

 

militari -gorjului

prelungirea ghencea - chiar in intersectie magazin vopsele auto langa alex GYM

prelungirea ghencea - nikmar srl

antiaeriana -chiar in intersectie magazin de vop auto AUREL (langa itp )

 

toate magazinele mentionate au tot timpul SMIRGHEL 120-2500 cumpar aproape zilnice de la ei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Stie cineva unde gasesc in Bucuresti smirghel cu granulatie de 2000, 2500 si 3000 ? Peste tot unde am intrebat, se uita lumea de parca ceream bujii de ozn :)

 

Mersi anticipat,

 

La Lizeanu dupa coltul cu Mega Image, cum mergi spre centru pe str. Viitorului, la 20m pe stanga sunt 2 magazine de vopseluri, unul langa altul. Sigur gasesti de 2000, 2500 si 3000. Au si mai fin de atat, lavete de polish.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti pe Iuliu Maniul langa miniprix. Au tot ce vrei tu legat de smirghel. Gasesti si magazine auto generice dar la 2/3 ori pretul. Acolo foaia era 0.8 roni si vand cate bucati vrei tu (2013/2014).

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dedeman, Brico, Hornbach, magazine cu vopseluri auto (recomand Lizeanu, cel dinspre colt)... maxim 2000 granulatie am gasit la magazinele de bricolaj, dar nu ai nevoie de mai mult. Ce e peste iese cu pasta de polishat.

Apropos, ce vrei sa faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai simplu este sa ne zica la ce ii trebuie asemenea granulatii ca apoi sa facem recomandari.

 

Poti folosi o coala de A4, in cazurile de lustruire uscata este OK.

 

Pentru aplicatii de precizie, cauta o firma cu profilograf.

Editat de Ultrasunete
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

printre altele, vreau sa "dau fata" unui display de telefon, cu pasta polish am imbatranit frecand acolo. Am folosit in trecut 3000 la vopsit un rezervor, dar nu am mai gasit pe nicaieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mers la o carpa din bumbac, dar imbatranesc pana ii iese fata calumea si nu se face uniform. E mai mult de amorul artei :))) sa fiu un fel de Bear Grills al electronicii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La granulatia trecuta de 2500, cred ca rezultatul e acelasi cu al pastei de polisat.

Nu are nici o treba polisatul, cu hirtia abraziva de 2500 sau mai multe granule pe cmp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...