Sari la conținut

Accident pe Splai (Metrou Semanatoarea)


Killer_533
 Share

Postări Recomandate

Un coleg de serviciu mergea azi pe Splaiul Independentei venind din directia lacul Morii, spre Grozavesti.

 

Circula pe banda 2, iar in dreptul lui pe banda 1 era un Cielo. La un moment dat (putin dupa M. Semanatoarea) a trecut printre ei o motocicleta care pe acceleratie a luat o groapa.

 

Rider-ul a pierdut controlul, motorul a virat inspre dreapta, s-a culcat pe lateral si pilotul a fost aruncat pe marginea trotuarului.

 

Autovehicolul Cielo nu a mai putut frana,s-a urcat cu rotile din fata pe motor, si a mai mers asa cativa metri.

 

Din fericire, rider-ul nu a patit nimic, deoarece a fost proiectat pe trotuar.

Colegul nu a putut sa imi zica daca motorul a intrat in voblaj sau rider-ul pur si simplu s-a speriat / dezechilibrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gropi se'ntampla! E bine ca omu a scapat...

Se intample, dar situatie e cam rau momentan in oras. Acolo e un drum lat, frumos, asfalt ca in palma. Sau cel putin era. Acolo erai atent la cisterne cu apa de dambovita, apa de dambovita pe asfalt, masini care se intorc sau intre / ies din semaparc, autobuz 601 si camionanele care ies de la balastiera care evident e in mijlocul orasului. Numai gropi lipseau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vina are ala cu Cielo ca bikeru s-a imprastiat in fata lui si omu nu a mai putut frana,bine ca nu a patit nimic.Vinovat se face bikeru pentru ca nu s-a asigurat suficient dupa depasire, la revenirea pe banda de mers.Dar pana la varianta reala fiecare isi poate da cu presupusu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este si-n Craiova, gropi mari si adanci. Daca nu ai retinut pe unde sunt si dai noaptea intr-o groapa sigur cazi.

 

On topic: cel mai important este ca bikerul este ok, fierul se indreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca s-a intamplat in jurul orelor 9.30

coboram de pe virtutii spre grozavesti si am vazut o masina de smurd si una de politie cu girofarele in functiune undeva in dreptul IDM.

eu am intrat la sema parc.

de la distanta la care eram , nu foarte mare ,n-am vazut nici o motoreta. doar niste persoane care stateau de vorba langa trotuar.

n-am dat mare importanta evenimentului.

cand am vazut topicul am facut legatura.

cum e rider-ul? e ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact in curba la dreapta dinspre lacul morii spre semanatoarea sunt 3 damburi si 2 guri de canal care iti cam smulg ghidonul din mana... m-a salvat de vreo 2 ori amortizorul de ghidon sa nu ma imprastii tot in locul ala... am strans din buci, am avut noroc sa nu cad, acum am trecut de atatea ori pe acolo incat le ocolesc mai ceva ca pe marea groapa din curba de pe virtutii de la ciurel:))) sanatate riderului, o sa stie dambul ala de acum incolo :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact in curba la dreapta dinspre lacul morii spre semanatoarea sunt 3 damburi si 2 guri de canal care iti cam smulg ghidonul din mana... m-a salvat de vreo 2 ori amortizorul de ghidon sa nu ma imprastii tot in locul ala... am strans din buci, am avut noroc sa nu cad, acum am trecut de atatea ori pe acolo incat le ocolesc mai ceva ca pe marea groapa din curba de pe virtutii de la ciurel:))) sanatate riderului, o sa stie dambul ala de acum incolo :(

Catalin, fac drumul asta zilnic in toate sensurile . si cu masina si cu moto.

asfaltul nu e ca pe circuit , dar nici sa-ti smulga ghidonul. c'mon

la cat de lata e soseaua si cat de larga e curba aia , chiar n-ar trebui sa puna probleme cuiva.

ai tot timpul din lume sa te incadrezi pe unde trebuie. banda aia e mai tot timpul ocupata de taximetristi.

este inconstienta sa mergi tare in respectiva zona. am pierdut numarul acelora care intorc acolo pe linie continua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact in curba la dreapta dinspre lacul morii spre semanatoarea sunt 3 damburi si 2 guri de canal care iti cam smulg ghidonul din mana... m-a salvat de vreo 2 ori amortizorul de ghidon sa nu ma imprastii tot in locul ala... am strans din buci, am avut noroc sa nu cad, acum am trecut de atatea ori pe acolo incat le ocolesc mai ceva ca pe marea groapa din curba de pe virtutii de la ciurel:))) sanatate riderului, o sa stie dambul ala de acum incolo :(

 

sa moara bibu daca inteleg de ce zici. si trec pe acolo zilnic.

» Post actualizat in 09 Apr 2015 22:14

pai daca franezi in groapa sansele sa scapi se cam inputineaza!

 

adevarat.

» Post actualizat in 09 Apr 2015 22:16

Bine ca a scapat :) Bucurestiul arata ca dupa bombardament din pacate...

 

si lumea ia in calcul asta... da.... si marmota invelea cioco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te credem pe cuvant , le cunoastem . pune poza sa vada lumea.

nu suntem de acord insa cu afirmatia ca minunatele gropi / denivelari din curba respectiva iti smulg ghidonul din mana.

e exagerat, crede-ma.

 

in zona asta de la virtutii cum cobori pe splai ( au aparut multe camioane in zona ) pana la grazavesti , nu se merge tare. e plin de pericole.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...