Sari la conținut

Tura Europa: Austria, Elvetia, Franta, Germania, Cehia, Slovacia


Costin Beekman
 Share

Postări Recomandate

In luna Mai voi pleca intr-o excursie pana la Paris si inapoi. Traseul va trece la dus prin Ungaria, Austria, Italia, Elvetia iar la intoarcere voi trece prin Germania, Cehia, Slovacia si din nou Ungaria. Daca e cineva interesat sa ma insoteasca, macar pe un segment din traseu, aveti toate detaliile aici:

http://unuplusdouaroti.blogspot.ro/p/ture-cu-motoru.html

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Precizeaza data, te rog. Eu vreau sa fac treaba asta la sfarsitul lunii. Traseul meu va fi cam asa: romania, ungaria, slovenia, italia, austria, germania, franta, spania. O sa raman in spania

 

Salut, Eu voi pleca pe 16mai si fac drumul pana la Paris in 5 zile. La intoarcere voi pleca de la Paris pe 29 mai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt interesat de dus. Intorsul il fac după Paris imediat. Nu am Multă experiență și merg bătrâneste. Dacă alergi nu facem excursia împreună.

salut, nu stiu daca ai vazu dar drumul de dus va fi prin slovacia, cehia, germania. Am inversat traseul de dus cu cel de intors. Stai linisitit ca nu alerg :) Daca esti interesat da un private message.

» Post actualizat in 25 Apr 2015 18:05

se pare ca pana pe 16 mai cand vreau sa plec nu se deschid toate trecatorile din Alpii elvetieni asa ca am modificat traseul: http://unuplusdouaroti.blogspot.ro/p/ture-cu-motoru.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, ma tenteaza rau de tot... vorbim pe 9-10 Mai si iti zic sigur? Plec intr-o delegatie saptamana viitoare, sa vad cum voi sta cu banii dupa.

 

Vrei sa mergi cam 600 km pe zi? Mi se pare destul de solicitant traseul - din experienta mea, daca faci un pas din ala cu multe ace de par si mai ales nu prinzi tocmai soare, nu vei face 600 km in acea zi... Sau se poate, dar tragi de tine.

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, ma tenteaza rau de tot... vorbim pe 9-10 Mai si iti zic sigur? Plec intr-o delegatie saptamana viitoare, sa vad cum voi sta cu banii dupa.

 

Vrei sa mergi cam 600 km pe zi? Mi se pare destul de solicitant traseul - din experienta mea, daca faci un pas din ala cu multe ace de par si mai ales nu prinzi tocmai soare, nu vei face 600 km in acea zi... Sau se poate, dar tragi de tine.

 

Stiu ca nu e tocmai usor, dar am mai facut chestia asta anul trecut si a fost ok. (vezi pe blog) Cel mai mult am facut 1000km intr-o zi si cel mai putin vreo 450. Oricum nu-mi fac rezervari deci daca nu merge treaba nu ma grabesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana pe 1 iulie sunt in Elveția. Poate bem o cafea :)

pe 1 sau pe 2iunie voi trece prin Elvetia. lasa-mi pe private niste date de contact si poate ne vedem :)

» Post actualizat in 02 May 2015 20:29

Mai sunt 2 saptamani si plec!

http://unuplusdouaroti.blogspot.ro/2015/05/pana-la-atlantic-si-inapoi.html

» Post actualizat in 10 May 2015 10:12

iata si harta turei cu segmentele aproximative pe zile:

http://unuplusdouaroti.blogspot.ro/2015/05/pana-la-atlantic-si-inapoi.html

 

 

post-87839-0-74197100-1431252720_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Omule, toata stima, tot respectul, si jos palaria! Poze foarte reusite, iar relatarea expeditiei e coplesitoare, zisa pe "sleau"! Felicitari, si la mai multe astfel de drumuri! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

costul total a fost undeva in jur de 850Euro, aici incluzand benzina, cazare si mancare pe 13 zile, 7250km. Nu am inclus costurile de pregatire a excursiei: revizie, schimbat anvelope, placute de frana, genti, etc. Motorul a consumat undeva in jur de 4.5-5l/100km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stau sa ma gandesc nici nu e mult, avand in vedere prin cate tari ai trecut, preturile la cazari fiind, ma gandesc, cele mai mari. (dintre toate costurile)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

In aceasta sectiune puteti afla informatii despre cateva drumuri pentru excursii cu motorul, cunoscute sau mai putin cunoscute din Europa. Puteti gasi o descriere a traseului, starea drumului, puncte de interes pe traseu, fotografii si filmulete cu soseaua

http://unuplusdouaroti.blogspot.ro/p/trasee-moto-europa.html

 

 

post-87839-0-94707200-1437229061_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...