Sari la conținut

Alegere Supermoto


MotocrossYz85
 Share

Postări Recomandate

Salutare nu de mult timp am luat permisul(A2), am avut un kawasaki er5 1998 pe care l-am vandut acum 1 saptamana, de mic am practicat motocross si putin enduro si tot la ele vreau sa ma intorc :crack: bine pe alt segment acela de supermoto...

Sunt cam indecis ce model sa aleg momentan ma invart intre:

-ktm duke 2 lc4 am gasit unul de prin 2000 cu 35k km la 1500 euro

-husqvarna 610ie 2007 25k km 1900 euro

 

Problema la duke mi se pare ca e cam vechiut si e si pe carburatie, km cam multi pt un supermoto daca se poate numi cu adevarat supermoto, e mai mult un naked dupa parerea mea (nu e nici cal nici magar :crack: )

Iar la husqvarna toate bune si frumoase dar problema e ca are 39kw (ce ghinion pe capu' meu) limita fiind de 35kw

 

Bugetul meu e undeva la maxim 2000euro

 

 

 

Cateva sfaturi nu ar strica :thanks:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare nu de mult timp am luat permisul(A2), am avut un kawasaki er5 1998 pe care l-am vandut acum 1 saptamana, de mic am practicat motocross si putin enduro si tot la ele vreau sa ma intorc :crack: bine pe alt segment acela de supermoto...

Sunt cam indecis ce model sa aleg momentan ma invart intre:

-ktm duke 2 lc4 am gasit unul de prin 2000 cu 35k km la 1500 euro

-husqvarna 610ie 2007 25k km 1900 euro

 

Problema la duke mi se pare ca e cam vechiut si e si pe carburatie, km cam multi pt un supermoto daca se poate numi cu adevarat supermoto, e mai mult un naked dupa parerea mea (nu e nici cal nici magar :crack: )

Iar la husqvarna toate bune si frumoase dar problema e ca are 39kw (ce ghinion pe capu' meu) limita fiind de 35kw

 

Bugetul meu e undeva la maxim 2000euro

 

 

 

Cateva sfaturi nu ar strica :thanks:

 

Honda CRF 450, sau Yamaha XT660X. Ambele ar trebui sa se incadreze in categoria ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

nu-s expert, dar CRF de 450 e o mobra de 118 kg iar XTX e o vaca in lumea supermoto,de 173 kg (din specificatii e mai grea ca un SV650...)

Crf-ul nu are nici-o treaba cu segmentul asta decat daca il modifici si nu e de strada(e de competitie motocross/enduro/endurocross/sm) nu se inmatriculeaza decat cre sau crfx si oricum sunt pe nr de ore nu km... e exclus , xtx660 ar fi o varianta.. Dar deja nu prea e supermoto la kg ei.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic

Si eu am un Kawa Er-5, si vreau sa-l vand, si de ceva timp exact la motoarele alea ma tot uitam :))

On-topic

Eu as alege Husky, dar la tine faza cu carnetul, ori Ktm-ul, ori iti maresti bugetul pentru o Yamaha Wr 250 x

Editat de dru_darius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand Husqvarna, pentru ca am acel model de 6 ani si am mers si cu un Duke 2.

Cred ca asta este cea mai buna alegere... Cu toate ca are 39kw...

» Post actualizat in 24 Apr 2015 06:19

In cele din urma am decis ca e ok si un 125 pt oras momentan. Asa ca am decis sa achizitionez un HM(e fabrica honda din Italia) CRM 125 ca nou(2009 dar nici 3000km nu are) de la o firma serioasa si anume Motomus. Sper sa nu se considere reclama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...