Sari la conținut

Service de inceput de sezon Hornet 2007


Postări Recomandate

Am achizitionat o Honda Hornet 2007, are 23000km, am de gand sa-i schimb uleiul filtrul de ulei filtrul de aer, bujiile, placutele de frana. Un cunoscator ma poate ajuta cu niste recomandari? Si pe langa ce am amintit ce trebuie sa mai am in vedere sa incept sezonul in regula?

post-88636-0-91928800-1429374461_thumb.jpg

Editat de Boiciuc Cosmin Stefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Poti schimba si antigelul si lichidul de frane. La hornet e simplu cu antigelul ca n-ai atatea suruburi, carene. Verifici, cureti, ungi lantul..presiunea in pneuri in caz ca nu le inlocuiesti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! prin roman nu are cine să te ajute cu service-ul la motocicletă...dacă vrei, te pot îndruma către un mecanic în iași...un super tip...dacă te hotărăști, da-mi un semn pe privat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am deschis acest topic in ideea sa aflu ce marca, firma de ulei, filtru, bujii, placute folosesc alti posesori de hornet 2007 sau cunoscatorii ce recomanda, ca ulterior sa caut mai multe informatii pe net despre ele sau chiar aici pe forum. Vreau sa fiu bine informat cand merg la service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baterie ytz10s

bujie ngk cr9eh9

filtru ulei HF 204

filtru aer HFA 1618

ulei 10w40

pinion fata JTF 1370

pinion spate JTR 1304

tip lant 525

placute frana in functie de producator, de exemplu carbon loraine fata 1159a3+ si spate 2296rx3

 

sper ca nu te-am incurcat prea tare :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baterie ytz10s

bujie ngk cr9eh9

filtru ulei HF 204

filtru aer HFA 1618

ulei 10w40

pinion fata JTF 1370

pinion spate JTR 1304

tip lant 525

placute frana in functie de producator, de exemplu carbon loraine fata 1159a3+ si spate 2296rx3

 

sper ca nu te-am incurcat prea tare :)))

 

Multumesc ... nimic ce nu poate descurca google.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu folosec pentru The Hornet ulei 15w50...pentru că îl folosesc mai mult pe oraș...anul ăsta am mers pe bel-ray...4litri+filtru 250 de ron....am un filtru sport pipper cross...sau cum s-o scrie...și bujii ngk iridium...în rest...gaz și dă-i bătaie... :P...plăcuțe OEM Honda :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...