Sari la conținut

sfaturi achizitie enduro/cross


Postări Recomandate

  • 1 month later...

vreau sa iau un motor , si ezit intre Yamaha WR450 si Honda CRF450 , un sfat e binevenit daca le-a avut cineva pe amandoua sa ne zica vreo diferenta . cel mai mult m-ar interesa fiabilitatea dintre cele doua ca sa fiu sincer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg exact la fel Yamaha si Honda. Si Ktm-ul e la fel, foarte bun, dar toate sunt destul de grele si prea puternice pentru enduro. Daca iesi pe strada cu ea, e super ok. In padure merge mai bine 250 4T, 125-200 2T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce motoare ai mentionat tu mai sus, ktm 400 sau 450 (ambele sunt consacrate ca si motoare bune) .si probabil gasesti unul in mintile lui si inmatriculat intre 1500 -1800 fara sa mai faci ceva investitii vara asta , doar consumabile.

Daca ai bani mai multi ti-as recomanda strict pentru padure un 250 4t dupa 2007 care e destul de usor/agil si surprinzator din ce-am vazut la alti colegi de enduro are si destula putere sa te duca pentru inceput vrei/poti si tu .

Daca ai avut un LC4 care a avut probleme nu inseamna ca sunt toate la fel ...ideea e ca in sportul asta daca vrei sa scapi ieftin o speli si te uiti la ea cum sta, dar daca vrei sa mai si mergi cu ea si sa nu te lase nicaieri trebuie sa bagi mana in buzunar in mod constant pentru diverse.

Ca si motoare probabil ca nici unul din brand-urile discutate daca sunt intretinute corect si la timp te vor tine mult si bine ...acu nu prea stiu cu honda ca nu avut niciodata ...poate mai gasesti utilizatori pe aici sa-ti explice mai bine .

eu am un ktm 400 exc din 2001( care a devenit cam greu lately) si daca ai vreo intrebare stricta legata de acest model te astept.

A si uitasem ...daca te bate gandul sa ajungi cat mai repede de in zona de hard enduro..uita de 4t .

Sa traiesti!

c-am avut un LC4 de 640 , si numai probleme am avut cu el , poate am avut eu ghinion , ce ktm recomanzi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...