Sari la conținut

Masura cizme Alpinestars


mezu
 Share

Postări Recomandate

Eu port 44 spre 45, mi-am luat ciubote Alpine 45 si sunt ok, lejere, nu fixe pe picior.

Banuiesc ca esti in Bucuresti si vrei sa probezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, din cele scrise pe aici, e destul de simplu...de spus: daca porti 45 mergi pe 45, daca porti 45-46 mergi pe 46.

 

Problema poate apare cand masurile nu sunt 100% pe calapodul tau si nu te simti bine in ghete.

Daca iti iei 46 si sunt prea mari, cam ramai cu ele...

La 45 mai gasesti doritori sa le cumpere, dar cam la 50% din cat ai dat tu pe ele; daca vei vrea sa-ti recuperezi banii, dream on...

 

Daca le comenzi online si vrei sa le schimbi cu alta marime, ia in calcul un tarif de expediere descurajant de mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci oricum o dau, cel mai bine e sa gasesc pe cineva care sa ma lase sa ii probez cizmele :) Macar am inteles ca Alpine sunt constanti in masuri , adica daca iti vine bine masura 45 la un model, iti vine bine si 45 de la alt model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, sunt din Bucuresti. In momentul de fata tot nu stiu ce sa cred :) unii zic sa imi iau o masura mai mica, altii imi zic sa imi iau aceeasi masura .

Neaparat 1 masura in plus fata de cat porti tu.

 

Am avut aceeasi problema: eu port 43 1/2. Am vrut sa iau un SMX5 marimea 44 zicand ca trebuie sa-mi fie bune. Aiurea, strangeau foarte tare, mai ales in zona laterala fata a labei piciorului.

Le-am returnat si am luat 45. E perfect acum si nu-mi joaca deloc piciorul in ele.

 

Concluzia: Alpinestars are calapodul mai mic. Am incercat Sidi B2 45 si imi erau mari, imi juca piciorul in ele inainte-inapoi.

Personal, doar XPD-ul l-am gasit "true to size"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Si uite asa a venit tocmai azi perechea de cizme. Ca lungime imi vin foarte bine, ca grosime am pus un brant si au venit la marele fix. Singura dezamagire e ca nu arata ca in poza de prezentare de pe FC-moto ( "acordeonul" din fata si din spate trebuia sa fie negru) . Oh well ....

post-68710-0-17086600-1431083347_thumb.jpg

post-68710-0-77152200-1431083348_thumb.jpg

post-68710-0-66240900-1431083350_thumb.jpg

post-68710-0-41473100-1431083352_thumb.jpg

post-68710-0-77599400-1431083898_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva de genu am patit si eu. Zona unde vine in contact cu schimbatorul,in poza era alba si cand le-am primit am vazut ca is negre ,ceea ce ii ok pentru ca nu se murdaresc :P Sa le porti sanatos :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Stie cineva cum se compara cizmele Alpinestars Toucan cu cele de la TCX, de exemplu Infinity? Sunt similare ca marime/calapod?

 

EDIT: lol, abia acum mi-am dat seama ca am dat reply la un thread din 2015 :))))

Editat de xtx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...