Sari la conținut

Legislatia..... Ne Priveste In Mod Direct


misulik_4u
 Share

Postări Recomandate

taci ma tu, te crezi mare cunoscator? :banana:

eu stau de aproape un an si nu s-a luat nimeni de mine! :finger:

 

pai Tulcea ....ia vin-o intr-un oras cu politai si vezi atunci , se mai iau de tine , au ba ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va desenez ca sunteti copii mici si incapabili ...daca motoreta respectiva este inamtriculata in italia,are un propietar italian etc , si ea este adusa aicea NU ARE ABSOLUT NIMIC DACA CIRCULA CU EA (atat timp cat are impozitele platite la zi,taxe,asigurare etc.) ... in caz ca nu stiati in 4 zile intram in UE ...

partea a 2a : daca motoreta are numar de italia dar este ciordita sau RADIATA din baza de date a politiei italiene(adica a fost vanduta altcuiva care nu a inamtriculato) atunci te poti pissssa pe numarul de italia ...in cazul asta iti trebe actele ei originale + declaratia vamala si o inmatriculezi aici in RRomania la politie sau la consiliu judetean/primarie ...daca e ciordita, plm..eu zic sa fugi ...

 

OVK,cum sa ne certam frate? :finger: betziv ce esti ...a pardon ,betziv e andreas :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

masinile de italia sunt venite pentru o perioada de timp in tara. nu se stabilesc. este termenul prevazut de lege de 3 luni

tu vorbesti din trecut ... + ca treaba cu 3 luni era un abuz,si a fost dovedita de multi care aveau masini inamtriculate in alte tari din diverse motive ... mai documenteaza`te

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

motoru nu-i ciordit, nu-i radiat, ii inmatriculat pe numele lui unchiumeu

mi l-a dat ptr k are niste probleme la motor si acolo nu se merita sa-l repari, dar in romania asta... :crack: orice are valoare

Editat de xxm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CKS69

motoru nu-i ciordit, nu-i radiat, ii inmatriculat pe numele lui unchiumeu

mi l-a dat ptr k are niste probleme la motor si acolo nu se merita sa-l repari, dar in romania asta... :crack: orice are valoare

mergi linistit cu el :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba cand va aud ca Romania a tara de kka imi vine sa va impusc. Ce dracu tot comentati atat? Mutati-va daca nu va convine situatia.

 

cu prima ocazie :crack: nu numai ca e tara de kka , e mai rau :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne fereste :crack: , dar ce legatura are dosar penal cu tara in care traim ?

 

tie t'i se pare ca o duci bine ? sau ca tara in care traieste e la un nivel ( hai sa nu zic bun) mediu /acceptabil ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma baieti eu merg cu numar de Germania pe ea din August 2005 si am fost oprit de politie de vreo 4 ori cam asa..Si chiar nu au fost probleme...I-am aratat actele si baieti nu au zis nimic....Acum daca nu il vand trebuie sa il inmatriculez ca mie putin frica sa ies cu el prin oras neinmatriculat.

 

 

 

Sunt COSTY_CLIPCEA postez de pe Contul unui prieten.

Editat de FlorinLEO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tie t'i se pare ca o duci bine ? sau ca tara in care traiesti e la un nivel ( hai sa nu zic bun) mediu /acceptabil ?

Sigur ca se poate sa o duci si mai bine, dar de ce sa fii nemultumit cu ceea ce ai? Despre tara nu vorbesc, nu are rost. Suntem in UE iar multi oameni din Romania nici nu stiu ce este UE...de fapt, nici parlamentarii nu stiu cate tari din Europa sunt membre UE si ca si o tara care nu se afla pe continentul Europa este membra UE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pana la urma care e treaba concret cu noua legislatie? Ce trebuie sa stie un proprietar de scuter neinformat si incepator?

 

As vrea sa infiintez propria firma de inchiriat scutere si mopede. Nu pot inchiria scuterul clientilor daca acestia nu au urmat cursul de legislatie? Tin sa precizez ca scuterele nu depasesc 50cm, deci se afla in categoria "moped" sau cum s`o fi numit ea dupa noul regulament .Ce ma sfatuiti sa fac si care ar fi criteriile care trebuie sa le dobandesc pana la primul client sosit? Rog profesionistii sa`mi dea un sfat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, am si eu scuter, merg cu el cam de 5 luni prin bucuresti, am facut circa 5000 de km...nu e inmatriculat...si m-a oprit politia de N ori si nu a zis nimeni NIMIC le-am aratat cartea de identitete in care scrie ca e moped si poate circula fara nici un alt act aferent cartii de identitate

 

Asfalt uscat si salutari cu farul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreu sa imi infiintez o firma bazata pe servicii.

Scuter am avut si eu si era fara acte. De circulat am circulat toata vara fara probleme!

 

Ma interesa daca pot inchiria unei persoane (client) un scuter daca nu a urmat cursul de legislatie!

 

PS: Am de gand sa achizitionez scutere cu acte pt a le inmatricula / inscrie la primarie. Problema era daca pot sa inchiriez si daca are idee cineva ce pasi trebuie sa urmez! Are idee cineva? Pls astept un raspuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut eu am un Gilera Dna adus din Italia nu am decat actele de vama mam interesat de ce zici u am scris la politie si miau zis ca la primarie se procura numerele galbene la primarie am dat un email si mi-au zis ca la Directiei Impozite si Taxe Locale sa vb am sunat la N numere de tel si tot mau frecat aiai pe numere de tel incat cred ca habar nu au de ce zic am sa ma duc personal la Directiei Impozite si Taxe Locale sa vad daca este ceva ca nu stiu pe nimeni care are nr galbene sa vb cu el sa imi zica niste info

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...